PH مناسب پرورش ماریجوانا


PH مناسب پرورش ماریجوانا 

خطاب به ستاد مبارزه با مواد مخدر

 پست زیر از سایت ویکی دود کپی شده است سایتی که فیلتر نیست و اقدام به چاپ مقالاتی در زمینه کشت ماری جوانا و خرید و فروش اینترنتی  ماری جوانا  می کند .

 من قبلا نیز در یکی از پست هایم در این وبسایت  این مسله را به ستاد مبارزه با مواد مخدرو پلیس فتا مبارزه با مواد مخدر  گوشزد کرده ام . اما  از لحاظ ما علم علم است و اگر ما مقاله ای را از این سایت بازنشر می کنیم دلایل مخصوصی دارد که بعد ها  مشخص می شود .اما من به خوبی می دانم در این کشور گروهی از افراد ساده  و ظاهر بین  در مقام پلیس هستند که فردا روز ما را به علت انتشار همین مقاله متهم به رواج کشت ماری جوانا می کنند انها به سابقه علمی و مقالات دیگر ما توجه ای ندارند و هیچگاه به فکر مبارزه اساسی و منطقی با ساخت و رواج مواد مخدر نیستند  انها  به سرمنشا مسائل کاری ندارند . انها می گذارند مواد اولیه ساخت مواد مخدر توسط تجار وارد شود و به دست سازنده گان مواد برسد و بعد فقط در داستان تکراری دزد پلیس فروشنده گان و مصرف کننده گان انرا دستگیر و زندانی می کنند  داستان تکراری که هیچگاه تمامی ندارد و هیچ ثمری هم برای جامعه ما نخواهد داشت .

وبلاگ رسمی دکتر یزدان نیاز: پلیس فتا مبارزه با مواد مخدر ...
تاریخچه ماریجوانا (ویکی دود ) - Opium.Site وبلاگ رسمی دکتر ...
کشف ژن ساخت تی اچ سی درگیاه ماری جوانا و حشیش - وبلاگ ...
تاریخچه به وجود امدن رمز با شماره 420 در بین مصرف کنندگان ...PH یک مشخصه جهت تعیین میزان اسیدی یا قلیایی بودن است ولی برای یک پرورش دهنده به معنی میزان غلظت هیدروژن در خاک یا آب خواهد بود .اما چرا این مولفه برای پرورش کانابیس مهم است ؟


گیاه کانابیس محیط کمی اسیدی در اطراف ریشه ها را میپسندد .
PH مناسب به گیاه کمک میکند تا از طریق ریشه ها عناصر حیاتی و کود را راحت تر از بستر کشت جذب کند .اگر کمی خوش شانس باشید آب و خاکی که در دسترس دارید به صورت طبیعی و بدون نیاز به هیچ تغییری کاملا مناسب پرورش گیاه کانابیس خواهد بود اما برای اطمینان خاطر همیشه باید میزان PH بستر کشت را اندازه گیری کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود .یک دستگاه اندازه گیری PH و ترجیحا از نوع دیجیتال آن تهیه کنید.
مزایای کنترل و اندازه گیری PH
  • سرعت رشد و میزان محصول گیاه به میزان قابل ملاحظه ای بیشتر خواهد شد
  • سلامت گیاه به دلیل مشکلات بوجود آمده برای برگ ها و همینطور کمبود کود و عناصر حیاتی به خطر نخواهد افتاد
  • عناصر حیاتی و مواد مغذی به راحتی توسط ریشه جذب میشود و گیاه در تمام مراحل رشد به آنچه نیاز است دسترسی دارد
کنترل کردن میزان PH به ریشه ها کمک میکند تا مواد لازم را از خاک جذب کنند . در PH های مختلف ، عناصر حیاتی فرم های مختلفی از نظر شیمیایی میگیرند که بعضی از این فرم ها برای جذب شدن توسط ریشه راحت تر هستند .اگر PH بیش از اندازه بالا یا پایین باشد ،ممکن است نشانه هایی از کمبود عناصر حیاتی در گیاه مشاهده شود با اینکه این عناصر در اطراف ریشه و در بستر کشت در دسترس هستند .با کنترل کردن PH به گیاه کمک میکنید که به راحتی و در همه حال به این عناصر حیاتی دسترسی داشته باشد ، به همین علت کنترل کردن PH یکی از عوامل مهم در پرورش ماریجوانا به خصوص در کشت هیدروپونیک است .
اگر از خاک به عنوان بستر کاشت استفاده میکنید، ممکن است نگرانی بابت کنترل کردن میزان PH نداشته باشید ، در حقیقت اگر از خاک مناسبی به خصوص خاک های ارگانیک یا خاک های کمپوست به عنوان بستر کشت استفاده میکنید ، احتمال مواجه شدن با مشکلات ناشی از بالا یا پایین رفتن PH کم است اما اگر از کود های مایع برای اضافه کردن به خاک استفاده میکنید پس از هر بار اضافه کردن کود و آبیاری PH را اندازه گیری کنید.
بهترین PH برای گیاه کانابیس
بهترین روش کنترل کردن PH ، تنظیم کردن آن در محدوده مناسب بجای تلاش برای نگه داشتن آن روی یک عدد ثابت است چون بعضی از عناصر حیاتی در محیط کمی اسیدی و برخی در PH کمی بالاتر توسط ریشه جذب میشوند. .تا زمانی که بستر کشت در محدوده مناسب PH قرار داشته باشد ، تقریبا اکثر مشکلات مربوط به کمبود مواد مغذی و عناصر حیاتی که به دلیل PH نامناسب گریبانگیر شما خواهد شد را برطرف خواهید کرد .
PH مناسب پرورش ماریجوانا برای بستر کشت خاکی 6.0 ~ 7.0
اگر در بستر خاک خود از کود های مایع استفاده میکنید ،اندازه گیری PH را فراموش نکنید .
PH مناسب برای بستر هیدروپونیک یا کشت بدون خاک 5.5 ~ 6.5
بهترین میزان PH برای بستر های هیدروپونیک یا بستر های تولید شده از الیاف درخت نارگیل (COCO COIR) عددی بین 5.5 تا 6.5 است .
برای بعضی از بستر های کشت ارگانیک ، میزان PH کمی بالاتر ایده ال است .برای مثال اگر بستر کشت را با خاک کمپوست ترکیب کرده اید به PH بین بستر خاکی و بستر هیدروپونیک نیاز است .از جدول زیر برای درک بهتر میزان PH استفاده کنید.
PHRANGE
تغییر دامنه و متعادل نگه داشتن PH در بستر های هیدروپونیک عاملی موثر در موفقیت خواهد بود .همانطوری که در جدول بالا میبینید برخی از عناصر فقط در PH های بالا یا پایین توسط ریشه قابل جذب هستند .در بستر هیدروپونیک ، همیشه از کود های مایع استفاده میشود و بهمین دلیل برای مواجه نشدن با مشکلات متعدد حتما کنترل کاملی روی PH داشته باشید .تغییر PH یک اتفاق غیر قابل اجتناب است ولی کافی است زمانی که از محدوده بین 5.5 تا 6.5 کمتر یا بیشتر شد اقدام به تصحیح کنید .
 
تنظیم PH در بستر های خاکی
در صورتی که تغییر ناخواسته و غیر عادی در میزان PH مشاهده کردید فورا جهت رفع مشکل اقدام کنید و اجازه ندهید که PH نامناسب روی گیاه تاثیرگذار شود.

بالا بردن PH

آهک یکی از بهترین گزینه ها برای بالا بردن PH است. از پودر آهک مخصوص کشاورزی و باغداری استفاده کنید . هرچه ذرات پودر ریزتر باشد تاثیر سریعتری روی خاک خواهد داشت . آهک های مخصوص کشاورزی مقدار زیادی کلسیم و میزان کمی منیزیوم به خاک اضافه میکنند .
آهک دولومیتی دومین گزینه برای بالا بردن PH است که برخلاف آهک معمولی میزان منیزیوم بالایی همراه با کلسیم به خاک اضافه میکند .بسیاری از پرورش دهنده ها ترجیح میدهند از این نوع آهک بجای آهک معمولی استفاده کنند .
روش اضافه کردن
آهک را با خاک ترکیب کرده و خاک را مرطوب نگه دارید تا آهک فعال شود .
 این کار باید قبل از شروع کشت و کاشتن گیاه در خاک انجام شود .
از آنجا که گیاه کانابیس محیط کمی اسیدی را بیشتر دوست دارد مراقب باشید که PH بیش از اندازه بالا نرود .(بین ۶ تا ۷ )
اگر تصمیم دارید به خاک گیاه کاشته شده و در مرحله رشد آهک اضافه کنید ، به ازاء هر ۴ کیلو گرم خاک یک قاشق چای خوری آهک به آن اضافه کنید.

پایین آوردن PH

  • سولفات المونیوم – روش سریعتر
  • گوگرد – روش کند تر
برای پرورش کانابیس در خاک های قلیایی ، ابتدا باید PH خاک را پایین بیاورید .از سولفات المونیوم برای پایین آوردن فوری PH استفاده کنید . گوگرد برای اضافه شدن به خاک پیش از شروع کشت مناسب است و بهتر است که ۲-۳ ماه پیش از شروع کشت به خاک اضافه کنید تا زمان کافی برای پایین آوردن PH داشته باشد .
تنظیم PH در بستر های هیدروپونیک
برای تنظیم PH در بستر های هیدروپونیک از محلول های آماده و صنعتی که برای همین منظور تولید شده اند استفاده کنید . ابتدا محلول کنترل کننده را به آب در ظرفی جدا اضافه کردن و خوب به هم بزنید و سپس به بستر کشت اضافه کنید . پس از اضافه کردن میزان PH را اندازه گیری کنید .
  • همیشه کود ها را کم کم به بستر کشت اضافه کنید . در این صورت همیشه امکان اضافه کردن کود بیشتر در صورت نیاز وجود دارد ولی اگر کود مازاد به بستر اضافه کنید ،حذف کردن آنها کار مشکلی است .
  • کود های مایع را باهم ترکیب نکنید .همیشه کود های مایع را مستقیما به بستر اضافه کنید .ترکیب کردن کود ها ممکن است منجر به انجام واکنش شیمیایی بین آنها شود .
  • محلول های تنظیم کننده PH که اصولا به صورت ۲ محلول مخصوص یکی برای بالا بردن و یکی برای پایین آوردن PH به فروش میرسند را باهم و همزمان استفاده نکنید .
  • منابع نیتروژن PH را پایین میاورد .یکی از اصلی ترین عناصر مورد نیاز گیاه در دوره رشد که به صورت مداوم به خاک اضافه میشود نیتروژن است . در این دوره اندازه گیری PH هر بار پس از اضافه کردن نیتروژن توصیه میشود .

هیچ نظری موجود نیست: