سود جویی در فروش صمغ مرمکی هفت سال تحقیقات مرا فنا کرد

دلم شکسته قلبم پر درد است دو سه روزی  است که از شدت ناراحتی خواب خوراک ندارم .
نزدیک به هفت سال تحقیق و مطالعه برای یافتن راه های ساده و ارزان و داروهای که بتوان با استفاده از آن به همه اقشاری که درگیر با اعتیاد  یا بیماری های دیگر هستند یک شبه فنا شد .
نزدیک به هفت سال از  شروع  تحقیقات و استفاده شخصی از صمغ مر مکی در درمان بیماری های مختلف می گذرد .در ان زمان این داروی گیاهی محجور و ناشناخته بود و از هر هزار عطاری فقط یکی  یا دو عطاری نام انرا شنیده بودند .
خود من اولین بار توانستم  صمغ مرمکی را در یک  عطاری واقع در بازار بندر عباس پیدا کنم ان زمان کیلویی 30 هزارتومان بود .خود من ابتدا نزدیک به یکسال روزانه بین 1 تا دو گرم مصرف می کردم .
یکی از اصول کار من این است تا زمانی که خودم دارویی گیاهی را آزمایش و مصرف نکنم هیچوقت انرا برای بیماری تجویز نمی کنم .
یکسال قبل زمانی که برای خرید مر به بازار رفته بودم یک عطار به من گفت که ایا می خواهم کسی را  مسموم کنم گفتم چطور گفت اخر صمغ مر سمی است گفتم چه کسی  این حرف را گفته ایشان فرمودند قبلا در بازار یک عطاری بود که کلیمی بود و می گفت صمغ مر مکی نخورید سمی است و اگر خواستید انرا بخورید با 50 در صد صمغ  الیهود (مقل ارزق) قاطی کنید تا سمیت ان گرفته شود ؟
جالب اینکه  من می دانستم مصرف صمغ الیهود (مقل ارزق )Bdellium   در دوز بالا و طولانی سمی است .
اکنون نیز مشاهده می کنم که گروهی عطاری ها در شهر تهران که خودشان فرق بین صمغ های گیاهی و اثرات انرا نمی دانند با مخلوط کردن صمغ های مختلف و ارزان  با صمغ  مر برای کسب سود بیشتر باعث شده اند که اثرات درمانی صمغ مر از بین برود گو اینکه مطمین هستم اینکار نه توسط عطاری های تهران  صورت گرفته بلکه از مبدا صدور ان که کشور پاکستان است انجام شده است زیرا خود عطاری ها هم تاکنون  فرق بین انواع صمغ ها را نمی شناسند 
متاسفانه سواد عطاری های ما بسیار پایین است و انها گاهی دست به کارهای خطرناک می زنند 
حدود دو سال قبل داروی به نام دراگون باعث مرگ بسیاری شد زیرا عطاری ها می دیدند که اثرات دراگون مشابه ترامادول  است و انها شروع به مخلوط کردن انها کردند قافل از ا ینکه ترکیب این دو دارو ایجاد تشنج و مرگ می کند.
در طب سنتی هیچگاه دو صمغ  را با هم برای یک بیماری  مخلوط و تجویز نمی کنند

هیچ نظری موجود نیست: