ماده مخدر "گل" در استان مرکزی جایگزین "شیشه" شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی کانالی تلگرامی کارزار رسانه‌ای گل در استان مرکزی افتتاح شد گفت: ماده مخدر "گل" در استان مرکزی جایگزین "شیشه" شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، نبی‌الله شاه‌محمدی ظهر امروز در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که در کانون امام علی(ع) اراک برگزار شد با اشاره به ماده مخدر جدید گل که به تازگی جایگزین ماده مخدر شیشه شده اظهار داشت: برای پیشگیری و اطلاع رسانی مردم در سطح استان کانالی به عنوان کارزار رسانه‌ای گل افتتاح شده که تا کنون 2هزار و 800 نفرعضو آن شده‌اند.
وی افزود: 26 ژوئن یا 5 تیر را روز جهانی مواد مخدر یا هفته مواد مخدر نام‌گزاری کرده‌اند در ایران بیشتر از سایر کشور‌ها به آن اهمیت می‌دهند در طی این یک هفته مراکز عملکرد خود را از راه‌های مختلف مانند رسانه‌ها اعلام می‌کنند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در این امر در سطح استان از شنبه تا آخر هفته (20 تیر) انجام می‌شود.
شاه‌محمدی بیان کرد: طبق آماری که از کلیه شهرستان‌های استان در یک سال گذشته جمع‌آوری کردیم متوجه شدیم که مصرف ماده مخدر شیشه در سطح استان کاهش پیدا کرده و جایگزین آن ماده مخدر "گل" شده است و این باور غلط را در ذهن مردم جا انداخته‌اند که چون این ماده گیاهی است ضرری برای مردم نداشته در صورتی که به دلیل تغییرات شیمیایی که در این گیاه ایجاد می‌شود برخی از سلول‌های مغز را از کار انداخته و شخص را معتاد به این ماده می‌کند.
وی اضافه کرد: در سال 90 قرار بود سالی هشت درصد در حوزه مواد مخدر اطلاع‌رسانی داشته باشیم که در کشور 40 درصد از این اطلاع رسانی انجام شد در پنج سال اول خوب پیش رفت اما مافیای مواد مخدر از ما پیشی گرفتند در این حوزه سمت شخص مهم نیست همه اقشار جامعه را در بر‌می‌گیرد آنها به قدری فعالیت دارند همانند این است که آنها با رخش میتازند و ما پیاده می‌رویم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی عنوان کرد: آموزش‌ها را باید از مدارس شروع کنیم از نقاشی کودکان دبستانی با توجه به رنگ‌هایی که استفاده می‌کند می‌توان فهمید که او در چه خانواده ای زندگی می‌کند باید کودکان با زبان خود مطالبشان را بنویسند و به دیوار بزنند این حرکت‌ها باید خودجوش از سمت کودکان انجام شود و کسی جلوی آنها را نگیرد.
شاه‌محمدی ادامه داد: در دانشگاه‌ها یا مدارس می‌توان تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی برپا کرد و در مورد این مواد مخدر و راه‌های پیشگیری و آسیب‌هایی که بر شخص و جامعه وارد می‌کند بحث کرد که بدون شک نتیجه بخش است.

وی خاطر‌نشان کرد: باید از بهبود یافتگان از اعتیاد در این باره صحبت و از آنها کمک گرفت همانطور که می‌گویند آهن، آهن را می‌برد این اشخاص که خود درد کشیده در این مسیر هستند می‌توانند راه‌های اشتباه و درست راه نشان دهند.

اثرات طبی و درمانی ماری جوانا و حشیش و مضرات سوء مصرف کانابیس ها (ویدیو)


سیگار الکترونیکی نه تنها بهتر از سیگار عادی نیست
تبخیر کننده های ماری جوانا (واپورایزر) - Opium.Site وبلاگ ...
تبخیر کننده های پرتابل ماری جوانا و حشیش +عکس Alivi8
عکسی از یک سیگاری حشیش و ماری جوانا (Marijuana) - ...
تبخیر کننده های ماری جوانا (واپورایزر) با ریموت کنترل ؟ The ...
رواج مصرف ماری جوانا (روغن ماری جوانا ) - Opium.Site وبلاگ ...
فرم های رایج ماری جوانا گل در ایران (زغال اخته -هیز -نیروانا )
اثرات سیگار و ماری جوانا بر روی قدرت و سرعت اسپرم مردان و ...
منهم یواش یواش دارم عاشق گیاه شاهدانه و کانابیدیول می شوم
کانابیس صنعتی جدید HU-331 (اچ‌یو-۳۳۱) - Opium.Site ...
تاج و تخت کاسه ماری جوانا کشی و حشیش (چلیم و قلیان ماری ...
ماده روانگردان صنعتی کانابینوئید UR-144 چیست - Opium ...
کانابینوئید صنعتی AM-2201 چیست - Opium.Site وبلاگ ...
کانابیسیکلوهگزانول Cannabicyclohexanol چیست - Opium ...
کانابیس سنتتیک AM-694 چیست Synthetic cannabis
آناندامیدAnandamide چیست - Opium.Site وبلاگ رسمی دکتر ...

هیچ نظری موجود نیست: