دانش محوری، تقویت تجهیزات و ارتقاء مهارت مبارزات 360 درجه ای ستاد مبارزه با مواد مخدر !


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خبر داد
لزوم مبارزه با مواد مخدر در سایه دانش محوری، تقویت تجهیزات و ارتقای مهارت
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه تولید مواد مخدر جدید اهمیت کسب دانش و اطلاعات علمی روز را برای پلیس بیشتر کرده است، گفت: دانش محوری، تقویت تجهیزات و ارتقاء مهارت از ارکان ضروری برای مبارزه با مواد مخدر است.
خبرگزاری فارس: لزوم مبارزه با مواد مخدر در سایه دانش محوری، تقویت تجهیزات و ارتقای مهارت 
               
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی مؤیدی در مراسم اختتامیه «کارگاه آموزشی طرز تشکیل پرونده قضایی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا» گفت: اعتیاد به عنوان یکی از آسیب های مواد مخدر در جامعه، مسئله روز نه تنها کشورمان بلکه در جهان است و از دغدغه های بسیاری از کشورها نیز چگونگی مبارزه با این پدیده شوم است.
وی افزود: از تدبیر زیبا، سنجیده و هوشمندانه فرمانده ناجا به دلیل اولویت دادن به موضوع تربیت و آموزش، تشکر می کنم؛ آموزش موضوعی ضروری است که پلیس به خصوص پلیس مبارزه با مواد مخدر هر روز به آن نیازمند است.
 آموزش؛ محور تحول در مبارزه با مواد مخدر
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: اولویت آموزش باعث می‌شود تا شاهد یک جهش علمی و آموزشی و تحول اساسی در تربیت عناصر مفید و علمی در پلیس باشیم.
وی به تولید مواد مخدر صنعتی با ترکیبات جدید و تنوع این نوع مواد، اشاره کرد و گفت: این موضوع باعث شده تا برخورد، سلیقه ای و سنتی نباشد و ضرورت مقابله ای موثر از طریق کسب دانش، علم و آخرین اطلاعات روز را برای ما روشن می کند.
ضرورت ارتقاء سطح دانش و اطلاعات علمی در پلیس مواد مخدر
مویدی با تاکید براینکه، مواد مخدر بشریت را مورد تهدید قرار داده است، تصریح کرد: اگر به اطلاعات روز آشنا نباشیم در مبارزه با مواد مخدر موفق نمی شویم. لذا نیازمند به آموزش و تربیت نیروهایمان هستیم.
وی یادآور شد: به تازگی دریافتیم که ترکیبات شیشه تغییر یافته است و این به دلیل قابل دسترسی نبودن ترکیبات قدیمی و افزایش قیمت این ترکیبات است لذا فعل و انفعالات جدیدی در مواد مخدر صنعتی رخ خواهد داد که در شناسایی آن نیازمند علوم خاص هستیم.
به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، این پلیس هم در حوزه مبارزه و هم در شناسایی با مواد مخدر جدید، نیازمند علوم، دانش و تجهیزات و تکنولوژی روز است لذا برای مبارزه با هجمه عظیم مافیایی و سازمان یافته باید مسلح به سلاح دانش باشند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: باید از فرصت ایجاد شده برای افزایش دانش خود نهایت استفاده را ببریم و تجربه نشان داده هرکجا که دشمن به ما آسیبی وارد کرده از عدم آگاهی و هرگاه اشرار و قاچاقچیان نیز ضربه ای به ما زدند به دلیل عدم استفاده از آموزش بوده است.
وی با اشاره به اینکه در 7 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال قبل این پلیس به توفیقات زیادی دست یافته است، خاطرنشان کرد: البته راضی نیستیم و باید تلاشمان را بیشتر کنیم اما اعلام می کنم که ماموران ما در عرصه مقابله با اشرار و سازمان های مافیایی مواد مخدر کوتاه نمی آیند.

هیچ نظری موجود نیست: