مسئله مواد مخدر به یک بحران اجتماعی تبدیل شده است

مسئله مواد مخدر به یک بحران اجتماعی تبدیل شده است

همدان- ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: مسئله مواد مخدر از یک آسیب به یک بحران اجتماعی تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا'محمد ابراهیم الهی تبار'روز یکشنبه در نخستین جشنواره ایده های برتر در حوزه کنترل و کاهش آسیب موادمخدر در استان همدان افزود: موادمخدر پدیده ای است که هوشمندانه و فعالانه در سطح جامعه کار خود را انجام می دهد و هر روز با نوع و مصرفی متنوع در جامعه تغییر و توزیع می شود.

وی با بیان اینکه هیچ فردی از بحران اجتماعی موادمخدر مصون نیست ادامه داد: آموزش مهارت های زندگی در درون خانواده می تواند افراد را در مقابل این مشکلات ایمن کند.

وی اظهار کرد: پدیده شوم موادمخدر به تعبیر مقام معظم رهبری هم اکنون تبدیل به یک بالای عظیم در کشور شده است که برای مقابله با این پدیده باید همه نهادها و دستگاه های اجرایی وارد کار شوند که لازمه چنین حرکت فعالانه ای نیازمند حضور مردم است و باید تمام آحاد جامعه در عرصه مقابله با پدیده شوم موادمخدر درگیر شوند.

الهی تبار گفت: در حوزه مسایل اجتماعی باید نگرش اجتماعی و بازاریابی اجتماعی رقم بخورد و باید از تمام دانش و تجربه افراد بهره جست تا ورود کارآمدی در سطح جامعه به وجود بیاید.

وی ادامه داد: تاکنون در حوزه موادمخدر هزینه های زیادی شده است و حجم زیادی موادمخدر کشف و ضبط شده است و شهیدان زیادی جان خود را تقدیم امنیت کشور کرده اند اما بازهم این موضوع پابرجاست.

وی عنوان کرد: بهره گرفتن از ایده های برتر نوعی رویکرد بازاریابی اجتماعی است و در امر مبارزه و پیشگیری از موادمخدر اجتماع محوری جز اصول اصلی قرار گرفته و باید از تمام ظرفیت جامعه در این عرصه استفاده کرد.

وی بیان کرد: همانگونه که از ظرفیت مردم در امر مدرسه سازی و ارتقای سطح سلامت مردم بهره برده شده است باید در عرصه مبارزه با موادمخدر از ظرفیت مردم در قالب تشکل های مردم نهاد و سمن ها استفاده کرد.

هیچ نظری موجود نیست: