گامی بزرگ در کشف داروی آلزایمر

مقطع‌نگاری محوری بیماری آلزایمر.
مقطع‌نگاری محوری بیماری آلزایمر.
بیشتر بخوانیم
               
پژوهشگران بریتانیایی می‌گویند که با تولید یک ماده شیمیایی در مسیر درمان بیماری آلزایمر گام بزرگی برداشته شده است. آزمایش این ترکیب شیمیایی بر روی موش‌های آزمایشگاهی نشان داده که این ترکیب جدید مرگ سلول‌های مغز را متوقف می‌کند.

به نوشته روزنامه بریتانیایی «ایندیپندنت» هر چند تا کشف و تولید یک دارو و یا قرص ساده برای درمان بیماری آلزایمر راه درازی در پیش است ولی این پژوهش مهم و بی‌سابقه راه را برای درمان موثرتر این بیماری خواهد گشود.

این ماده شیمیایی از طریق جلوگیری از ارسال پیام‌های غلط در مغز افرادی که به این بیماری مبتلا هستند باعث می‌شود که میزان تخریب و میرایی در یاخته‌های مغز کاهش یابد. بیماری آلزایمر در مغز انسان در حقیقت تحت تاثیر مرگ تدریجی بخشی از سلولهای مغز و تداوم ارسال یک چنین پیام‌های غلطی توسعه می‌یابد که در نتیجه آن تولید پروتئین لازم برای بازتولید این سلول‌ها متوقف می‌شود.

این ماده شیمیایی روی موشهای آزمایشگاهی مبتلا به بیماری مغزی «پریون» بیماری که بیشترین شباهت را با آلزایمر دارد، آزمایش شده است. پژوهشگران بریتانیایی معتقدند که این ماده شیمیایی می‌تواند روی مغز انسانهایی که به آلزایمر و یا پارکینسون مبتلا هستند تاثیر مشابهی داشته باشد.

این پژوهش توسط بخش سم‌شناسی دانشگاه لستر در انگستان انجام شده و نتایج آن در روزهای اخیر در نشریه «کاربردی‌سازی علم در پزشکی» (Science Translational Medicine) منتشر شده است.

این ماده شیمیایی با جلوگیری از توقف روند تولید پروتئین لازم برای تولید سلول‌های مغز می‌تواند از مرگ تدریجی بخش‌های مغز که به آلزایمر منجر می‌شود جلوگیری کند البته در آزمایش‌های انجام‌شده روی موش‌ها مشخص شده است که تجویز این دارو می‌تواند عوارض جانبی مثل کاهش وزن و یا بیماری قند را به همراه داشته باشد که نتیجه آسیبی است که این ماده شیمیایی به لوزالمعده وارد می‌کند.

با این همه مسئولان این پژوهش معتقدند که در ادامه تحقیقات خود می‌توانند ترکیب ماده شیمیایی مورد نظر را به شکلی تغییر دهند که آسیب آن برای سایر اعضای بدن به حداقل کاهش یابد.

جامعه علمی و پزشکی از کشف این ماده شیمیایی استقبال کرده و می‌گوید که این پژوهش می‌تواند پایه و اساس تحقیقات جدیدی برای کشف راه‌های موثر برای درمان بیماری آلزایمر باشد هر چند هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوان یک چنین داروی موثری را در آینده نزدیک کشف کرد.
: مخدر روانگردان جدید روز قیامت( آرماگدون) (Armageddon )چهار ...opium.site: سربازانی که با توهم UH-210 همدیگر را می کشند (اسپایس )
opium.site: ماده مخدر روانگردان spiceاسپایس اسرائیل uh-210 می تواند ...
opium.site: مخدر روانگردان کانابیس صنعتی jwh-122 قویتر و سکسی ...
opium.site: ماده مخدرروانگردان برومو سنجاقک(bromo-dragon fly) قویتر ...
opium.site: GOGAINEماده مخدر روانگردان جدید گوگین(کوکائین تقلبی ...
opium.site: ماده مخدر جدید صنعتی دیمتوکائین مشابه با کوکائین ...
opium.site: کوکائین ها در ایران تقلبی و حاوی bath salt هستند 'fake ...
opium.site: ماده مخدر روانگردان نمک حمام با مارک هشت توپ Eight Ballz ...
opium.site: نمک حمام و مواد مخدر صنعتی
opium.site: آدمخواری Cannibalismبا ماده مخدر نمک حمام MDPVو ...
opium.site: دی متیل متکاتینونDMM آدمخوار برعلیه مخدر نمک حمام ...
opium.site: تصاویر برای ماده مخدر روانگردان جدید نمک حمام با مارک رعد ...
opium.site: اثرات سو مصرف مخدر نمک حمام چیست (به زبان فرانسه )Sels ...
opium.site: مخدر ابر نهم cloud 9 ,و مخدر نمک حمام Cloud Nine Drug ...
opium.site: Bath salts drug and CIA mind control project(mk-ultra ...

 

 

هیچ نظری موجود نیست: