بعد از ماده مخدر "شیشه" حالا باید مواظب اطلاع رسانی غلط درباره "ماشروم" بود

بعد از ماده مخدر "شیشه" حالا باید مواظب  اطلاع رسانی غلط درباره "ماشروم" بود
 
واقعا  چه مملکت بدبختی داریم
کشوری که دارای بالاترین تعداد معتاد نسبت به جمعیت ان  در حهان است و رسانه های که غلط ترین و اشتباه ترین اطلاعات را درباره مواد مخدر منتشر می کنند
به نظر می اید نویسنده های این متن زحمت انرا به خود نداده اند که از مغز خود کمی استفاده بکنند
بابا ماشروم که در انتهای مقاله خودتان نوشته اید  نوعی قارچ است که مخدر صنعتی نمی شود و در ضمن طبق بررسی سازمان های مربوط این ماده در قعر لیست مواد مضر مخدر است و تاکنون نه یک مورد مسمومیت نه یک مورد مرگ با قارچ جادویی دیده نشده است و از همه مهمتر
جناب سردار مویدی رئیس پلیس نیروهای مبارزه با مواد مخدر در یک مصاحبه وجود این ماده مخدر (مخدر کاغذی ماشروم ) را صد در صد تکذیب کرده اند حالا شما شده اید کاسه داغتر از اش  این اکاذیب را چرا منتشر می کنید !
- پلیس: «ماشروم» در ایران نداریم | رجانیوز - Vista News Hub
پلیس مواد مخدر: ماشروم!؟ نشنیده ایم! سردار مویدی :وجود ماده مخدر ...

ماشاروم ماده ای مخدر از گروه مخدرهای صنعتی و واحد اندازه گیری آن برگ است. این ماده مخدر شبیه به کاغذ بوده، رنگ و بویی ندارد و عوارض استفاده ازآن بسیار قابل ملاحظه و خطرناک است. به طوری که قدرت توهم زائی آن می تواند


به گزارش صبحانه،اخیرا ماده مخدرماشروم در میان نسل جوان در حال مصرف می باشد که به نظر می رسد از میزان آسیب هایی که به دستگاه عصبی و سلول های خاکستری مغز می رساند آگاهی و اطلاع رسانی کافی صورت نگرفته است.

"ماشاروم" ماده ای مخدر از گروه مخدرهای صنعتی و واحد اندازه گیری آن برگ است. این ماده مخدر شبیه به کاغذ بوده، رنگ و بویی ندارد و عوارض استفاده ازآن بسیار قابل ملاحظه و خطرناک است. به طوری که قدرت توهم زائی آن می تواند تاچندین برابر سایر مخدرهای صنعتی باشد. حدودا 30دقیقه پس از شروع مصرف، علائم توهم زای آن شروع شده و حدود 4 تا 6 ساعت این اثرات باقی می ماند.

نکته جالب توجه اینجاست که اثرات توهم زایی قارچ می تواند به صورت لذت بخش یا عذاب آور باشد که این حالات به خلق غالب فرد و عوامل محیطی و بیرونی بستگی دارد.

هم چنین این ماده با تحریک اعصاب سمپاتیک موجب افزایش ضربان قلب وفشار خون گشته و گشادی مردمک های چشم را به همراه دارد.

از دیگر اثرات آن می توان به سیخ شدن موهای بدن،افزایش دمای بدن و حالت گرگرفتگی و یا تشنج نیز اشاره کرد.

چه خوب است دانستن علائم مصرف این ماده مخدر مد نظر خانواده های محترم قرار گیرد.

این ماده پس از ورود به بدن به سیلوسین جذب شده و مصرف آن بروز شادی و سرخوشی موقت را در مصرف کننده دارد؛ به طوری که با تقلید از عملکرد سروتونین درمغز، موجب تغییر در آگاهی مصرف کننده می گردد؛ به عنوان مثال مصرف کننده بدون اختیار می خندد و پس از اتمام اثر این ماده مخدر بر بدن، فعالیت های مغزی به همان شکل باقی مانده و فرد نمی تواند هماهنگی بین فعالیت های بدنی و مغزی خود ایجادکند.

مطالعات صورت گرفته بر روي افراد نشان می دهد که با مصرف دراز مدت ماشروم، می تواند منجر به تغييردر شخصيت فرد و هم چنین افزايش گرايش او به صراحت کلام و دوري از تعصب گردد.

به نظر می رسد عزم جدي مسئولان به ويژه متولیان مبارزه با موادمخدر با کنترل عملکرد سودجويانی که هدفی به جز نابودي نسل جوان کشور ندارند احساس می گردد.


▪ عوارض: اثرات جانبی جدی قارچ توهم زا بندرت اتفاق می افتد، اما تشنج و افزایش دمای بدن ممکن است بروز کند. استفاده از این ماده مخدر عوارضی بسیار خطرناکی در پی دارد و می توان گفت مصرف این ماده خطرناکتر از سایر مواد مخدر صنعتی مانند کراک و شیشه است.
▪ تشخیص:تست های دارویی عادی نمی توانند پسیلوسیبین را تشخیص دهند و تشخیص فقط بر اساس مشاهده قارچ و بررسی در آزمایشگاه تخصصی قارچ انجام می شود.

▪ اقدامات درمانی:مهم ترین اصل در برخورد با مسمومیت انواع قارچ ها رساندن بیمار به مراکز مسمومیت است. به یاد داشته باشید که شباهت میان قارچ ها زیاد بوده و ممکن است به جای هم اشتباه گرفته شوند. نداشتن علائم در مسمومیت با قارچ ها دلیل بر غیر سمی بودن آنها نبوده و باید بیمار در مراکز مخصوص تحت بررسی و آزمایش قرار گیرد. کنترل علائم مبتلایان با درمان علامتی صورت می گیرد. این درمان شامل تجویز آرامبخش ها می شود. در مورد قارچ های توهم زا لازم است تا زمان پایداری علائم تحت نظر باشند.

چگونه یک تنه لابراتورهای ساخت مخدر شیشه در تهران را منفجر ...

هیچ نظری موجود نیست: