ماده مخدر جدیدی به نام دب (Dab) )(روغن حشیش و ماری جوانا).New designer drugs hit S. Florida streets

ماده مخدر جدیدی به نام دب (Dab) )(روغن حشیش و ماری جوانا)

امروز مد در امریکا مصرف روغن ماری جوانا با سیگار الکترونیک است !
امروزه برای کسانی که ماریجوانا مصرف می کنند ، سیگارهای الکتریکی (یا الکترونیکی) به عنوان بهترین دوست محسوب می شوند .
 راهی است غیر قابل کشف ، برای رسیدن به سرخوشی ای بسیار قوی و خطرناک توسط جدیدترین ماده مخدر خیابانی و از آنجاییکه هیچ بوی رازگشایی وجود ندارد ، مصرف کنندگان در معابر عمومی و بدون آنکه کسی سرزنششان نماید ، می توانند از دود کردن ماده مخدری جدید سرخوش و نشئه شوند .

مصرف کننده ای می گوید : " آنقدر قوی است که نیازی ندارید مقدار زیادی از آن را استفاده کنید " . او اضافه می کند : " خیلی از نوجوانان زیر 20 سال (teenagers) و جوانان این ماده مخدر جدید و قوی را در سیگارهای الکتریکی مصرف می کنند " .

ماده مخدری به نام دَب (Dab) که از ماریجوانا یا روغن حشیش درست می شود . ماده غلیظی که سرخوشی (نشئگی) بسیار بالایی را فراهم می آورد و بیشتر از چندین نام مستعار دیگر دارد . نام هایی مانند : Wax (موم) ، Butter (کره) ، Ear wax (جرم گوش) ، Budder (شکوفا کننده) ، bho ( روغن تولید شده با بوتان butane hash oil )

دب (Dab) حاوی متجاوز از 90- 75 درصد تترا هیدرو کانابینول (THC) است . مصرف کنندگان می گویند که : مغز شما را می ترکاند و شیمیدان های سازنده خانگی می گویند که : همچنین ممکن است خود شما را بترکاند . دب با فشرده کردن ماریجوانا توسط یک حلال هیدروکربنی تولید می شود – معمولاً بوتان – از طریق توده ای بسته بندی شده از برگ ، ساقه و جوانه های ماریجوانا . حلال مذکور THC را از توده حاوی ماریجوانا خارج می سازد و پس از پخته شدن بصورت موم یا رزین باقی می ماند که می توان آنرا دود کرد ، تبخیر نمود یا بلعید . به قول مجله رولینگ استون ، احساس مصرف کننده را " سوخته با اشعه کیهانی Cosmically baked " می سازد .

البته برای اینکه بفهمید در تولید آن یک مشکل اساسی وجود دارد ، نیازی به نبوغ آنچنانی نیست . بوتان شدیداً فرار و قابل اشتعال است . بخار آن سنگین تر از هواست و تمایل به انباشته شدن خصوصاً در فضاهای بسته دارد . دب در حال حاضر در ایالت کلرادوی آمریکا قانونی است که تحت شرایط صنعتی تولید شده و در مغازه های فروش ماریجوانا فروخته می شود .
اما از قرار معلوم روند استخراج به ظاهر آسان و سر راست آن خیلی از آماتورها را با چشم اندازی از “ breaking dab “ و تبدیل شدن به والتر وایت ماریجوانا (1) جذب کرده است . تا کنون رویاهای تعداد قابل توجهی از این آشپزها پس از ویران شدن منازلشان بوسیله انفجار ، در بخش سوختگی بیمارستان ها خاتمه یافته است . (1) – اشاره به سریالی به نام“Breaking bad” که از شبکه تلویزیونی AMC پخش می شد ، دارد که در آن معلمی به نام والتر وایت (Walter White) پس از فوت همسرش بر اثر بیماری سرطان ، شروع به تولید و فروش مت آمفتامین می کند و میلیونر می شود و ......در آخر سریال هم در زندان می میرد یا کشته می شود . والسلام دکتر لئون گوسو (Gussow,Leon MD) در آزمایشگاه سم شناسی بیمارستان استراگر شهرستان کوک (cook county) ، در شیکاگو ، ماده مخدر دب را مورد آزمایش قرار داده و همچنین چندین بیمار مصرف کننده را معاینه کرده است . نکته بالینی بسیار مهم اینست که حتی مصرف کنندگان منظم ماریجوانا (که معمولاً حاوی کمتر از 20 درصد THC است) نمی توانند ماده مخدر دب را مورد مصرف قرار دهند .
 این ماده آنقدر قوی است که مصرف کنندگان آن بعد از 24 ساعت یا بیشتر نیز ، رفتارهای روانی و جنون آمیز (psychotic) از خود بروز می دهند .
برای بررسی عوارض ماده مخدر دب (Dab) نیاز به مشاهدات و پذیرش های طولانی مدت و مکرر است .
رواج مصرف ماری جوانا (روغن ماری جوانا ) با استفاده از سیگار الکترونیک مد جدیدی در بین جوانان امریکا Students Use E-Cigarettes To Smoke 
Opium.Site وبلاگ رسمی دکتر رضا یزدان نیاز: برولامفتامین ...منابع :

Toxicology rounds : Dangerous new drugs hit the street – and ….the ED
New street drugs spreading across south florida-WPBF.com

هیچ نظری موجود نیست: