پاک کردن خاطرات مربوط به مصرف مواد مخدر با یک تزریق ماده بلبیستاتین blebbistatin /The injection that can instantly cure drug addicts


پاک کردن خاطرات مربوط به مصرف مواد مخدر با یک تزریق ماده بلبیستاتین       

محققان آمریکایی از یک داروی جدید آزمایشی رونمایی کردند که می تواند خاطرات مرتبط به مصرف مواد مخدر در افراد معتاد را پاک و روند بهبود این افراد را به طور قابل توجهی تسریع بخشد.
 معتادانی که در حال بازپروی به سر می‌برند اغلب با خاطراتی دست و پنجه نرم می‌کنند که حتی بعد از ماه‌ها یا سال‌ها ترک اعتیاد آنها را به سمت مصرف دوباره مواد مخدر سوق می‌دهد.
این مطالعه جدید که در مجله Molecular Psychiatry منتشر شده است اثر تزریق blebbistatin بر پیشگیری از عود در الگوهای حیوانی اعتیاد به مخدر متامفتامین (شیشه ) را نشان می‌دهد.
این فرآیند دربردارنده یک سازوکار مولکولی به نام nonmuscle myosin II است که به صورت اختصاری NMII نامیده می‌شود. آنها به این نتیجه رسیدند که با استفاده از ترکیب (blebbistatin) که جلوی فعالیت NMII را می‌گیرد، می‌توان خاطرات بلندمدت مربوط به مصرف موادمخدر در گذشته را هدف قرار داد.
آنها برای بررسی میزان اثربخشی این شیوه، مقداری «بلبیستاتین» را به موش‌هایی که به «متا آمفتامین» معتاد بودند تزریق کردند. به این ترتیب خاطرات مرتبط با مصرف «متا آمفتامین» در این جانوران مختل شده و در نتیجه بازگشت این موش‌ها به مصرف موادمخدر حداقل به مدت 30 روز به تعویق افتاد.
نکته قابل توجه این بود که ماده مذکور فقط بر خاطرات مربوط به مواد مخدر اثر می‌گذاشت و هیچ تاثیر ناخوشایندی بر شکل‌گیری خاطرات جدید نداشت.
محققان موسسه تحقیقاتی Scripps می‌گویند، کشف این ماده تزریقی آنها را به یافتن یک درمان جدید بر اساس پاکسازی انتخابی این خاطرات خطرناک و وسوسه‌آمیز مرتبط با مواد مخدر نزدیک کرده است.
پروفسور کورتنی میلر استادیار این موسسه می‌گوید: اکنون می‌توانیم خاطرات مرتبط با استعمال مواد مخدر را بطور بالقوه پاک کرده و از بین ببریم.
وی افزود: امید می‌رود که این ماده تزریقی در ترکیب با درمان‌های سنتی توانبخشی، بتواند بازگشت به استفاده از متادون را از بین ببرد.
The injection that can instantly cure drug addicts | Daily ...

هیچ نظری موجود نیست: