آیا نمایشنامه نویس انگلیسی ویلیام شکسپیر" هملت" و " رومئو و ژولیت "را تحت تاثیر حشیش نوشته است

Did William Shakespeare Smoke Cannabis Before Writing?

آیا نمایشنامه نویس انگلیسی ویلیام شکسپیر" هملت"  و " رومئو و ژولیت "را  تحت تاثیر حشیش نوشته است
 دانشمندان از دانشگاه ویتواترسرند، ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی،با  تجزیه و تحلیل در مورد 24 پیپ کشف شده ، که در باغ ویلیام شکسپیر در استراتفورد پیدا شده است  نشان داده که پیپ های متعلق به شکسپیر الوده به حشیش بوده است
 اثار  باقی مانده از پیپ های شکسپیر که در  خاک رس باغ پیدا شده است  بیش از 400 سال  قدمت دارد 

 اثار باقی مانده از درون این پیپ ها  با استفاده از یک روش پیچیده به نام "طیف سنجی جرمی کروماتوگرافی گاز  مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت
فرانسیس تاکری رئیس موسسه انسان‌شناسی انگلیس با اشاره به اینکه شکسپیر هنوز پس از ۴۰۰ سال یکی از مشهورترین افراد تاریخ است، اظهار امیدواری کرده که بتواند به این پرسش در مورد چگونگی مرگ وی و ثبت یک تاریحچه سلامت از این شاعر دست یابد. این انسان شناس آفریقایی قصد دارد تا با استفاده از فناوری رایانه‌ای، طرحی سه‌بعدی از شکسپیر طراحی کرده و امیدوار است بتواند شیوه زندگی وی بهمراه بیماری‌های احتمالی و دلیل نهایی مرگ وی را مشخص کند.
در این فناوری جدید که تحلیل غیرمخرب نام دارد، نیازی به حرکت باقی‌مانده استخوانها نبوده بلکه آنها را اسکن می‌کنند. این محققان همچنین قصد دارند دی‌ان‌ای وی، همسر و خواهرش که در کلیسای هولی ترینیتی به خاک سپرده‌شده‌اند را جمع‌آوری کنند.
تاکری قصد دارد با معاینه دندانهای این شاعر فقید، ‌فرضیه خود در مورد استعمال ماری‌جوانا توسط وی را اثبات کند.
این درحالیست که این برنامه بر خلاف وصیت خود شکسپیر است که بر روی سنگ قبر وی نوشته شده است. وی در نوشته‌ای درخواست کرده که گور وی را دست نخورده گذاشته و استخوانهایش را جابجا نکنند.
از سوی دیگر کلیسای انگلستان نیز این درخواست را رد کرده، اما این تیم انسان‌شناسی امیدوارند بتوانند پیش از چهارصدمین سالگرد فوت شکسپیر در سال ۲۰۱۶ برنامه خود را عملی کنند.

هیچ نظری موجود نیست: