استرس و نگرانی می‎تواند بر بی‎خوابی‎های شبانه تأثیر گذارد

استرس و نگرانی می‎تواند بر بی‎خوابی‎های شبانه تأثیر گذارد
به گزارش «بنیاد ملی خواب»، نیمی از افرادی که از بی‎خوابی رنج می‎برند، استرس و نگرانی را عامل آن می‎دانند. مشکلات به‎راحتی می‎توانند ذهن را مشوش کنند و دراز کشیدن در تاریکی راه حل مناسبی برای فرار از مشکلات است؛ اما اگر با بی‌‏خوابی همراه باشد، می‎تواند مشکلات را افزایش دهد.
در یک مطالعه‎ی جدید که در سایت بنیاد ملی خواب منتشر شده، مشخص شده که نحوه‎ی کنار آمدن افراد با استرس و نگرانی می‎تواند بر بی‎خوابی‎های شبانه تأثیر گذارد. محققان مرکز تحقیقات و اختلالات خواب در بیمارستان «فورد هنری» در «دیترویت»، در سال گذشته تعداد ۳۰۰۰ گزارش از وقایع استرس‎زای افراد دریافت کرده‎اند. عوامل استرس‎زا ممکن است شامل مرگ‎و‎میر در خانواده، بیماری، مشکلات مالی، و تجربه‎ی طلاق باشد. همچنین شرکت‎کنندگان میزان شدت عوامل استرس‎زا، مدت زمان آن و میزان تأثیر آن بر افکار خود را گزارش دادند- برای مثال زمانی‎که به وقایع استرس‎زایی که قصد فکر کردن به آن‌‎ها را ندارند، می‎اندیشند. در آخر نیز نحوه‎ی رفتار خود درمقابله با نگرانی‎های‎شان را در گزارش خود آوردند.
این مطالعه سه مکانیسم مقابله با استرس را ارزیابی کرده است: مصرف مواد مخدر و الکل، پرت کردن حواس با دیدن فیلم یا تلویزیون و فکر نکردن و تسلیم شدن در مقابله با استرس. هر سه عامل به‎طور قابل توجهی با افزایش بی‎خوابی همراه بوده است

هیچ نظری موجود نیست: