مصرف شیشه علت ۲۵ درصد قتل‌ها و عامل تجاوز به محارم

مصرف شیشه علت ۲۵ درصد قتل‌ها و عامل تجاوز به محارم
 همشهری آنلاین:
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نسبت به مصرف مواد مخدر روانگردان هشدار داد و گفت: تحقیقات نشان داده است که شیشه مغز را کوچک می‌کند و علت ۲۵ درصد قتل‌ها در کشور مصرف شیشه است.
به گزارش فارس، علیرضا جزینی گفت: باید آسیب‌های مواد مخدر صنعتی را در رسانه‌ها عنوان کرده و به گوش مردم برسانیم چراکه وقتی آسیب‌های کراک را مردم فهمیدند میزان مصرف آن در کشور بسیار کم شد.
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در مورد شیشه نیز باید گفت که وقتی فرد شیشه مصرف می‌کند رود را دریا و ارتفاع 20 متر را یک متر می‌بیند و ممکن است خود را از ارتفاع 20 متری به پایین بیندازد به گمان اینکه تنها از فاصله یک متری پریده است.
وی به مسائل زناشویی مصرف‌کنندگان شیشه نیز اشاره کرد و گفت: فرد مصرف‌کننده زنش را دیو می‌بیند و برای کشتن آن اقدام می‌کند، اخیراً موردی گزارش شده که فردی زن و دخترش را اشخاص دیگری دیده و آنها را کشته است.
جزینی یکی دیگر از اثرات مصرف شیشه و روانگردان‌ها را تجاوز به محارم از سوی مصرف‌کننده عنوان کرد و گفت: این افراد بعد از مصرف شیشه فرق میان محارم خود و افراد دیگر را تشخیص نداده و به محارم خود تجاوز می‌کنند.
به گفته وی، هم‌ اکنون 26 درصد معتادان کشور مصرف‌کننده شیشه هستند.
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مصرف شیشه تنها در دفعات اول و دوم لذت به همراه دارد، گفت: اینکه می‌گویند شیشه اعتیاد نمی‌آورد دروغ است و مصرف حتی یک بار آن فرد را معتاد می‌کند و متأسفانه برای ترک مصرف شیشه پروتکل وجود نداشته و فرد تنها با اراده خود می‌تواند مصرف شیشه را کنار بگذارد.

هیچ نظری موجود نیست: