چرا برخی بازیگران ایرانی مخدر مصرف می‌کنند؟

چرا برخی بازیگران ایرانی مخدر مصرف می‌کنند؟


هفته نامه سلامت سراغ این سوژه رفته که برخی بازیگران پشت صحنه فیلم‌ها موادمخدر مصرف می‌کنند. آرش مجیدی بازیگر زیر هشت، آخرین گناه، رستگاران، شیدایی و ارمغان تاریکی در پاسخ به این پرسش گفت: «پاسخ به این سوال سخت است اما من به شخصه ترجیح می‌دهم جدول سودوکو حل کنم!» 

عباس غزایی نیز در این باره گفت: «من نمی‌دانم چه فردی و چگونه این کار را انجام می‌دهد... معتقدم فضای هنری ما مسموم نیست و اگر افرادی هستند که سوءاستفاده می‌کنند و به بیراهه می‌روند و راه کج را پیش گرفته‌اند، دلیل بر بدبودن همه نمی‌شود.»

با این حال هستی مهدوی فر در این باره تاکید کرد: « به‌نظرم تاثیری که یک بازیگر از استعمال موادمخدر می‌پذیرد با یک فرد معمولی فرق دارد. فکر می‌کنم برخی از بازیگران از موادمخدر برای تمرکز روی نقش استفاده می‌کنند یعنی خیال می‌کنند اگر سر صحنه از موادمخدر استفاده کنند، می‌توانند بهتر بازی کنند. معتقدم سینما چنین معضلی دارد و زرق و برق این حرفه زیاد است، به خصوص وقتی بازیگری به شهرت می‌رسد، درصد هوش خود را بالاتر از آدم‌های معمولی می‌بیند و این باعث می‌شود که تصور کند بر همه چیز اشراف دارد، گویی خود بزرگ‌بینی پیدا می‌کند و تصور می‌کند با یکی دو مرتبه مصرف مواد به اعتیاد مبتلا نمی‌شود. البته همین تصور اشتباه باعث این اتفاق می‌شود. من خودم به عینه سر صحنه این ماجرا را دیده‌ام. به خاطر دارم سر کاری 2-3 ساعتی معطل بودیم؛ چون آقای بازیگر و مدیر تولید ناپدید شدند، در واقع مدیر تولید بازیگر را برای استفاده از مواد با خود برد و بعد از چند ساعت دوباره برگشتند. از این اتفاق‌ها زیاد می‌افتد.»

هیچ نظری موجود نیست: