مواد فروشان در اروپا از طریق قصابی ها وسوپر مارکت ها پول فروش مواد مخدر را برای داعش می فرستند

هزینه های داعش از فروش مواد مخدر تامین می شود
 مواد فروشان در اروپا از طریق قصابی ها وسوپر مارکت ها پول فروش مواد مخدر را برای داعش می فرستند  
هزینه های داعش از فروش مواد مخدر تامین می شود
پلیس اسپانیا صد نفر را به اتهام وابستگی به گروه تروریستی داعش بازداشت و 22 تن مواد مخدر کشف و ضبط کرد .
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، پلیس اسپانیا صد نفر را به اتهام وابستگی به گروه تروریستی داعش بازداشت و 22 تن مواد مخدر از نوع حشیش به ارزش دو میلیون یورو را که با استفاده از قایق های تندرو از مغرب وارد شده بود ، کشف و ضبط کرد.
دستگاه های امنیتی اسپانیا اعلام کردند: نام این عملیات که هدف از آن مبارزه پیشگیرانه با تروریسم می باشد، "نیسی" است.
این دستگاهها افزودند: احتمال دارد درآمد حاصله از فروش این مواد مخدر برای تامین هزینه گروه های تروریستی به ویژه داعش استفاده شود که نشان می دهد این گروه مانند سایر گروه های تروریستی که در گذشته برای تامین هزینه به فروش مواد مخدر روی آورده بودند، برای تامین مالی هزینه های خود به فروش این مواد تکیه کرده است.  
نتایج اولیه تحقیقات پلیس اسپانیا حاکیست: گروه های تروریست "کوکایین" را از آمریکای لاتین به صحرای بزرگ آفریقا و از مغرب به اسپانیا منتقل می کنند. این اقدام درآمد زیادی برای آنان دارد که تمام این پول برای گروه های تروریستی در سوریه و عراق حواله می شود.
وزارت کشور اسپانیا گزارش داد: وارد کردن مواد مخدر توسط گروه های تروریست از مغرب یا آمریکا لاتین موضوع تازه ای نیست زیرا که یک چهارم تروریست ها پیشتر به خاطر خرید و فروش مواد مخدر بازداشت شده اند.   
مواد فروشان برای حواله درآمد های  حاصل از فروش مواد مخدر به گروه های تروریست در خاورمیانه از قصابی و سوپر مارکت استفاده می کنند؛ مساله ای که باعث شد سازمان امنیت اسپانیا اعلام کند: بیش از 250 قصابی درآمد حاصل از تجارت مواد مخدر را برای گروه های تروریست به ویژه داعش حواله می کنند.
گزارش سازمان امنیت اسپانیا حاکیست: شهرهای  سبته" و "ملیلیه" مهمترین نقاط مهم تجارت مواد مخدر از مغرب است .
در شهر ملیلیه که فقط هشتاد هزار نفر جمعیت دارد، تاکنون بیش از نهصد عملیات قاچاق مواد مخدر خنثی شده است که بخش مهم این عملیات توسط اعضای گروه های تروریستی انجام شده است.
-

هیچ نظری موجود نیست: