دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت: تغییر مصرف مواد مخدر از مواد سنتی به سمت مواد صنعتی زنگ خطری است که فرصت هرگونه تعلل را گرفته است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت: تغییر مصرف مواد مخدر از مواد سنتی به سمت مواد صنعتی زنگ خطری است که فرصت هرگونه تعلل را گرفته است.
«رضا صادقیان» در نشست «جامعه بدون اعتیاد مساوی با جامعه سالم» که باهمت انجمن مردم‌نهاد «جوانان هدف‌دار فردا» برگزار شد با بیان اینکه شورایی به‌منظور بررسی علل مصرف مواد مخدر به ریاست استاندار ایلام تشکیل شده است، گفت: این شورا با 20 عضو و 5 کمیته تخصصی در حوزه‌های پیشگیری، آموزش، درمان اعتیاد، مقابله و بخش قضایی فعالیت می‌کند.

 وی با بیان هر کمیته فعالیت‌های مختلفی با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرا کرده است، تصریح کرد: در این میان نباید نقش مثبت انجمن‌های غیردولتی را نادیده گرفت چراکه کار به جایی رسیده که باید اقدامات بیشتری درزمینهٔ کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر انجام شود چون مصرف از مواد سنتی به سمت مواد صنعتی با خطرات جدی رفته و فرصت هرگونه تعلل را گرفته است.

صادقیان با اشاره به اینکه 51 سایت فارسی‌زبان در حال آموزش فرمول تهیه مواد مخدر تا درب منزل به مردم ایران است، اضافه کرد: جنگ با مواد مخدر مهم‌تر از جنگ کلاسیک و نظامی است چون‌که قدرت تخریب مواد مخدر بسیار بالا است و در این زمینه نیازمند آگاهی‌سازی به جامعه هستیم.

«همایون مرادنژادی» رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام هم در این همایش اظهار کرد: در میان آسیب‌های همچون فقر، بیکاری، طلاق و... موضوع مواد مخدر تبدیل به آسیب اجتماعی بزرگی شده است که تمام حوزه‌های جامعه را با خطر روبرو کرده است.

 رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام افزود: سالیانه از محل فروش مواد مخدر 600 میلیارد دلار سود توسط مافیا کسب می‌شود، بنابراین نباید به‌راحتی بگذاریم جوانان جامعه که منشاً توسعه پایدار هستند این‌گونه به خطر بیفتند.

مرادنژادی با تأکید بر اینکه مسئولان به‌ویژه دانشگاهیان به علت تأثیرگذاری بالا بر نسل جوان درزمینه‌ی ارائه آگاهی به دانشجویان ورود پیدا کنند، خاطرنشان کرد: دانشگاهیان باید در این زمینه آگاهی‌بخشی بیشتری کنند.

ایسنا-ایلام

هیچ نظری موجود نیست: