جاسوسی سامسونگ با تلویزیون‌های هوشمند

     جاسوسی سامسونگ با تلویزیون‌های هوشمند

تلویزیون های جدید و هوشمند سامسونگ متهم به جاسوسی و شنود مکالمات کاربرانشان شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سامسونگ، یکی از برندهای تکنولوژی و فناوری است که به ارائه محصولات خانگی، اسمارت فون، تبلت، لپ تاپ و ... شناخته می شود. اکنون این شرکت الکترونیکی کره جنوبی متهم به جاسوسی از مصرف کنندگان تلویزیون های هوشمند شده است.

در صفحه انگلیسی سامسونگ آورده شده است: «کاربران محصولات سامسونگ می توانند با دستورات صوتی خود با تلویزیون های هوشمندشان به برقراری ارتباط پرداخته و با ذخیره کردن صدای خود بسیاری از فعالیت هایشان را با کمک تلویزیون های هوشمند انجام دهند.

اما ضبط صدا می تواند به شرکت سومی که مسئول کنترل ضبط صدا و تبدیل آن به متن است، منتقل شود. علاوه بر شرکت سوم، کمپانی سامسونگ نیز می تواند به صداهای صوتی کاربران برای ارتقاء محصول و ... نیز دسترسی داشته باشد.»
اما این موضوع زمانی جلب توجه می کند که این کمپانی از کاربران و مصرف کنندگان خود خواسته تا در برابر تلویزیون های هوشمندی که از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردارند در رابطه با مسائل خصوصی زندگی شان صحبت نکنند زیرا امکان انتقال و شنود آنها وجود دارد.

انتشار این خبر با سیلی از اعتراضات کاربران و مصرف کنندگان محصولات سامسونگ در سراسر دنیا مواجه شد و کاربران متنی از اطلاعات سامسونگ را در شبکه های مختلف اجتماعی به اشتراک گذاشته اند همانند بخشی از اطلاعات سامسونگ که در این متن آورده شده است:

02
اما از سوی دیگر، سامسونگ معتقد است، هیچ یک از محصولات این کمپانی به جاسوسی از کاربران خود نپرداخته و برای پایان دادن به این جنجال می تواند از قابلیت های محصولات خود کاسته یا کاربران می توانند این قابلیت را در سیستم های خود غیرفعال کنند.

هیچ نظری موجود نیست: