داعش پیش از سوزاندن خلبان اردنی، مقدار زیادی مواد مخدر به او تزریق کرده بود

داعش  پیش از سوزاندن خلبان اردنی، مقدار زیادی مواد مخدر به او تزریق کرده بود
داعش اعتراف کرد که پیش از سوزاندن خلبان اردنی، مقدار زیادی مواد مخدر به او تزریق کرده است.
داعش به خلبان اردنی، مخدر تزریق کرده بود
به گزارش افکارنیوز، ناظران پس از بررسی حالت‌های معاذ الکساسبه قبل از سوزانده شدن و مقاومت نکردن در برابر آتش و حتی دیر فریاد کشیدن، به این نتیجه رسیدند که به خلبان اردنی، مخدر قوی تزریق شده بود.


به گفته‌ی این ناظران، الکساسبه تنها زمانی متوجه سوختن شد که عصبهای حسی او در حال سوختن بودند و چند ثانیه بعد، با سوختن عصبهای حسی، حس لامسه خود را از دست داده بود. در حالی که به نوشته مرکز مطبوعاتی سوری، با توجه به این که تن و لباس الکساسبه به بنزین آغشته بود، حتی شعله کشیدنِ آتش برای احساسِ سوختن کافی بود.


از سوی دیگر، پایگاه خبری "وتوی مصری" به نقل از برخی ناظران نوشت: هنگام سوزاندن الکساسبه به نظر می‌رسید که وی فاقد هوشیاری است و نمی‌دانست که چه بلایی قرار است بر سرش بیاید. برخی بر این باورند که او بدون ترس به استقبال مرگ رفت، اما در هر صورت او انسان است و اگر هوشیار بود، واکنش نشان می داد.


در این میان، عناصر وابسته به داعش، فاش کردند که پیش از سوزاندن خلبان اردنی، مقادیر زیادی مخدر به او تزریق شد تا اطمینان حاصل شود که وی از درک آن چه در اطرافش می‌گذرد، عاجز است و توانایی فکر کردن یا انجام دادن هر حرکت یا عملی که تصویربرداری را به هم بزند، نداشته باشد.


ناظران درباره این اظهارات مسؤول داعش، گفتند: هدف داعش از تزریق مخدر، پشیمان جلوه دادنِ الکساسبه بود. آن‌ها می‌خواستند این گونه وانمود کنند که وی گناهی که مرتکب شده را درک می‌کند و مرگ و آتش را به عنوان مجازات، انتظار می‌کشد و بی آن که فریاد بکشد، کاملا تسلیم حکم سوزاندن است.

هیچ نظری موجود نیست: