میزان گردش مالی مخدر"شیشه" در ایران به 6.8 هزار میلیارد تومان می‌رسد

میزان گردش مالی مخدر"شیشه" در ایران به 6.8 هزار میلیارد تومان می‌رسد  

محاسبات بر اساس آمارهای اعلام شده توسط مسئولان نشان می‌دهد که گردش مالی سالانه مواد مخدر شیشه در ایران حداقل به 6.8 هزار میلیارد تومان می‌رسد. این رقم معادل دو برابر بودجه ماهانه یارانه‌ای است که دولت به مردم می‌پردازد.محاسبات بر اساس آمارهای اعلام شده توسط مسئولان نشان می‌دهد که گردش مالی سالانه مواد مخدر شیشه در ایران حداقل به 6.8 هزار میلیارد تومان می‌رسد. این رقم معادل دو برابر بودجه ماهانه یارانه‌ای است که دولت به مردم می‌پردازد.

اقتصادنیوز نوشت: 29 شهریور امسال علیرضا جزینی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرده بود: در ایران ببیش از یک میلیون معتاد وجود دارد که سالانه 500 تن از انواع مواد را مصرف می‌کنند.

وی همچنین با بیان اینکه "مصرف مواد مخدر از سبک سنتی به صنعتی تغییر یافته است"، اظهار کرده بود: برابر آمارهای اعلام شده 80 درصد معتادان کشور، علاوه بر مواد سنتی، شیشه نیز مصرف می‌کنند و این ناشی از تولید آسان این نوع ماده مخدر نسبت به خشخاش است.

جزینی در بخشی از سخنانش به ارزان‌تر شدن قیمت شیشه اشاره کرده و گفته بود: اکنون قیمت هر کیلوگرم شیشه به 17 میلیون تومان رسیده که این نشان‌دهنده شروع توطئه از سوی دشمن است. بنابراین مقابله با مواد مخدر به خصوص صنعتی از حساسیت و اهمیت بسیاری برخوردار است.

 بنا بر آنچه قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفته است، با توجه به اینکه معتادان ایرانی سالانه 500 تن از انواع مواد مخدر را مصرف می‌کنند و 80 درصد این میزان را شیشه تشکیل می‌دهد؛ پس در ایران سالانه 400 تن، شیشه مصرف می‌شود.

از سوی دیگر با توجه به اینکه هر کیلو شیشه به مبلغ 17 میلیون تومان فروخته می‌شود، پس گردش مالی شیشه در ایران سالانه به 6.8 هزار میلیارد تومان می‌رسد. در واقع معتادان ایرانی سالانه حداقل 6.8 هزار میلیارد تومان تنها برای کشیدن شیشه هزینه می‌کنند.

در این رابطه بیشتر بخوانید: 

هیچ نظری موجود نیست: