ظهور ماده مخدر جدید به نام حشیش مصنوعی در کشور و اظهارات جناب برادر دکتر سعید صفاتیان به عنوان پژوهشگر

اختصاصی جام جم آنلاین                      تاریخ :یکشنبه 19 بهمن 1393 ساعت 11:32                    

ظهور ماده مخدر جدید به نام حشیش مصنوعی در کشور و اظهارات متناقض بعضی ها  

رئیس کارگروه کاهش تقاضای مواد مخدر در مجمع تشخیص مصلحت نظام از ظهور یک ماده مخدر جدید و به شدت خطرناک در میان جوانان خبر داد که به آن حشیش مصنوعی می گویند.
 

دکتر سعید صفاتیان، پژوهشگر اعتیاد در گفتگو با جام جم آنلاین توضیح داد که این ماده از اسپری کردن یک ماده مخدر شیمیایی به حشیش یا ماده مخدر گل ساخته می شود. حشیش که به آن علف، چرس یا گراس مخدری است که از صمغ گیاه شاهدانه به دست می آید و گل همان ماری جواناست که از برگ و گل خشک شده گیاه شاهدانه ساخته می شود.
بر اساس پژوهش ها مصرف گل باعث ابتلا به اضطراب شدید، ترس های بیمارگونه ، آسیب شدید به ریه و مغز و ناتوانی در تمرکز و به خاطر سپاری ، ابتلا به سرطان هایی همچون سرطان بیضه، به هم زدن تعادل هورمون های جنسی و بروز روان پریشی در مصرف کننده می شود. عوارض مصرف حشیش نیز تقریبا شبیه به گل است و بیشتر باعث ابتلا به برونشیت مزمن، سرطان ریه، بیماری های دستگاه تنفسی و کاهش قدرت ایمنی بدن و آسیب شدید به مغز و ابتلا به بیماری های روانی می شود.
این ها که گفتیم صرفا عوارض مصرف حشیش و ماری جوانا به شکل عادی است اما ترکیب اسپری که در تولید حشیش مصنوعی استفاده می شود هنوز مشخص نیست و نمی شود با اطمینان قضاوت کرد که نوعی مخدر صنعتی است که از مواد کاملا شیمیایی ساخته شده است یا از تفاله های گیاه شاهدانه به دست آمده است.
به گفته صفاتیان، معتادان به این ماده مخدر می گویند با اسپری کردن ماده مخدر شیمیایی جدید روی حشیش ، تاثیر نشئگی آن چند برابر می شود و با یان حال با توجه به تازه بودن این ماده مخدر هنوز تاثیرات آن بر عملکرد بدن مشخص نیست.
بسمه تعالی
در کشوری که جناب برادر دکتر سعید صفاتیان به عنوان پژوهشگر در مرتبه رئیس کارگروه کاهش تقاضای مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی بگوید
 معتادان به این ماده مخدر می گویند با اسپری کردن ماده مخدر شیمیایی جدید روی حشیش ، تاثیر نشئگی آن چند برابر می شود و با یان حال با توجه به تازه بودن این ماده مخدر هنوز تاثیرات آن بر عملکرد بدن مشخص نیست.
و بگویند
ترکیب اسپری که در تولید حشیش مصنوعی استفاده می شود هنوز مشخص نیست و نمی شود با اطمینان قضاوت کرد که نوعی مخدر صنعتی است که از مواد کاملا شیمیایی ساخته شده است یا از تفاله های گیاه شاهدانه به دست آمده است.
 
حالا سوال این است که اگر حرف شما از زبان معتادان است که گفته اند این ماده مخدر شیمیایی  اسپری است و با توجه به تازه بودن این  ماده مخدر هنوز تاثیرات ان مشخص نیست  پس  این پژوهش ها درباره  عوارض مصرف گل که فرموده اید از کجا نعشعت گرفته !!!
بر اساس پژوهش ها مصرف گل باعث ابتلا به اضطراب شدید، ترس های بیمارگونه ، آسیب شدید به ریه و مغز و ناتوانی در تمرکز و به خاطر سپاری ، ابتلا به سرطان هایی همچون سرطان بیضه، به هم زدن تعادل هورمون های جنسی و بروز روان پریشی در مصرف کننده می شود.

هیچ نظری موجود نیست: