بررسی احکام و دستورات پیامبران و ادیان الهی از دیده گاه علوم پزشکی مدرن


بررسی احکام  و دستورات پیامبران و ادیان الهی  از  دیده گاه  علوم  پزشکی مدرن
در بررسی تمامی ادیان الهی و کتاب های اسمانی پیامبران به  دستورات و احکام یکسانی می رسیم
از زرتشت تا مسیح و حضرت موسی (ع) تا خاتم انبیا تاکیدی بر یک سری از دستوراتی می کنند که نشان از خداوندی یکتا دارد .
 کاملترین  احکام و دستورات مکتوب دین برای زندگی انسان را می توان  در کتاب هایی  تورات و قران یافت . گو اینکه پیامبران پیشین هم   بارها بسیاری از این دستورات را  متذکر شده اند
اما ایا رعایت این دستورات و احکام فقط ضامنی برای رسیدن به بهشت در اخرت است !
بنظر علما  و فلاسفه و  دانشمندان  خدا پرست  خداوند یکتا  بسیار بخشنده تر و عاقلتر و مهربانتر از ان است که زندگی دنیوی انسانها را فراموش کرده باشد .کسی که خدا پرست و دین دارد است و احکام دین را رعایت می کند در هر دو دنیا اسوده خاطر و در بهشت است و چون بی دین شد و یا از  رعایت احکام و دستوران دینی سرپیچی کرد او در دنیا  و اخرت در  جهنم است .
دکتر یزدان نیاز
دروغ نگو حسادت نکن  خشم خود را کنترل کن !
إِنَّ رَجُلاً أَتى سَیِّدَنا رَسولَ اللّه صلى الله علیه و آله فَقالَ: یا رَسولَ اللّه عَلِّمنى خُلقا یَجمَعُ لى خَیرَ الدُّنیا وَالخِرَةِ فَقالَ صلى الله علیه و آله : لاتَکذِب؛
مردى به رسول خدا صلى الله علیه و آله عرض کرد: به من اخلاقى بیاموزید که خیر دنیا و آخرت در آن جمع باشد، حضرت فرمودند: دروغ نگو.
اِنَّ الغَضَبَ مِنَ الشَّیطانِ وَاِنَّ الشَّیطانَ خُلِقَ مِنَ النّارِ وَاِنَّما تُطفَأُ النّارُ بِالماءِ فَاِذا غَضِبَ اَحَدُکُم فَلیَتَوَضَّ؛
خشم از شیطان و شیطان از آتش آفریده شده است و آتش با آب خاموش مى شود، پس هرگاه یکى از شما به خشم آمد، وضو بگیرد.


 • حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند: عجب است که حسودان از سلامتی بدنهای خویش غافلند.


 • منبع: نهج البلاغه، کلمه ی 216
  • حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند:
  •  حسد بدن حسود را مثل موم در برابر حرارت آب می کند.
  •  حسد بدن را فانی می کند.
  •  حسود پیوسته مریض است.
  •  حسود برای همیشه ناخوش و علیل است.
  • حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: حسد ایمان را می خورد و نابود می کند همانطور که آتش هیزم را.
  دروغ نگو حسد نورز و خشم خود را کنترل کن این ها  احکام و دستوراتی است  که بارها توسط پیامبر و امامان در  احادیث زیادی  نقل شده است  . 
   ایا دروغ گفتن و یا حسادت و خشم بر روی  بدن انسان اثر تخریبی دارد و برای سلامتی  مضر است  ! 
  ایا رعایت  احکام دین اسلام در این دنیای فانی فقط برای اطاعت از دستورات خداوند برای رسیدن به بهشت  در اخرت  است  .
  ساده اندیشی است   اگر فکر کنیم  دستورات و احکام دینی در ادیان الهی فقط وعده ای برای دنیای دیگر است خداوند عالم تر و بخشنده تر و مهربان تر از ان چیزی است که در افکار ما می گنجد .و ماهستیم که هنوز  دانش کافی برای درک انچه او فرموده نداریم .
  داستانی به زبان ساده

  مسابقه اتومبیل رانی  بین دو شهر
   مبدا شهری به نام  تولد مقصد شهری به نام  مرگ طول مسیر مسابقه در جاده ای به نام  زندگی به طول  120 کیلومتر !!
  بیاید تصور کنید  من و شما  در یک مسابقه اتوموبیل رانی  که  بین دو شهر  انجام می شود شرکت کرده ایم 
     فامیلی  شما اقای  دنیا پرست  و فامیلی  من  دین پرست   است
  البته در این مسابقه   77 نفر دیگر  به غیر از ما  با اسامی مختلف هم شرکت کرده اند  .
    همه ماشین ها  مدل هیومن   ساخت یک کارخانه و یک نوع موتور هستند  و تنها فرق انها  ظاهر انها است بعضی سیاه  بعضی زرد بعضی قرمز با انواع تزین  های مختلف بطوری که دو تای انها مشابه هم نیستند !!
  مسافت مسابقه 120 کیلومتر است . ماشین ها دارای دو باک هستند و در یکی سوخت عالی و در دیگری سوخت نامرغوب و خراب قرار دارد  در واقع در هر  ماشین به میزان 120  لیتر بنزین سوپر در یک باک و 120 لیتر مخلوط گازوئیل اب روغن نفت در باک دیگر قرار  دارد  و شما با زدن یک دگمه می توانید سوخت خود را تغییر دهید .
  جاده مسابقه دارای سرپاینی و سربالایی و پیچ خم های زیادی است  و اگر شما به درستی دنده عوض کنید و سرعت لازم را رعایت کنید با مصرف همان یک باک بنزین سوپر 120 لیتری  می توانید بعد از طی مسافت 120 کیلومتر  به خط پایان مسابقه برسید در واقع در این مسابقه سرعت مهم نیست مهارت در راننده گی مهم است . مهم رسیدن سالم شما و ماشین شما به خط پایان است بدون اینکه در طول راه دچار خرابی و نقص فنی بشود .
  مسابقه شروع می شود .
  ابتدا  همه  با سرعت کمی حرکت می کنیم  اما بعد از  بعد از انکه از کیلومتر  15جاده گذشتیم ناگهان بعضی سرعت خود را اضافه می کنند و  عده ای جو گیر می شونند و  این تصور در عده ای ایجاد می شود  که حتما در خط پایان خبری هستند که انها نمی دانند !!
  و  اولین کسی که به خط اخر مسابقه برسد و نفر اول بشود جوایزه فقط مال او است پس هر چقدر سریعتر بروم  بهتر است.
  پس پا را روی گاز می گذارید و از صدای زوزه موتور لذت می برید و از اینکه بقیه شما را نگاه می کنند لذت می برید و  خودتان هم  فریادی از خوشحالی می کشید که  این سرعت این صدای ماشین چه حالی می دهد .
  اما من  با همان سرعت  اهسته و پیوسته  در کمال ارامش به راننده گی  ادامه می دهم و در کنار من هم چند نفر دیگر و با همان سرعت حرکت می کنند اما گروهی که جو گیر شده اند از ما دور تر و دورتر می شوند واین گروه پیشتاز هنوز به کیلومتر 30 جاده زندگی اخرت  نرسیده اید که اول  ماشین رپ می زنه و عطسه می کند و شما به درجه بنزین نگاه می کنید بله به علت فشار زیاد به موتور  و مصرف بالا  بنزین سوپر شما و عده دیگر  تمام شده اما  . گروهی منجمله شما می گن بی خیال یک باک دیگه هم  داریم  و دگمه را می زنید و گازوئیل نفت روغن را به جای بنزین سوپر وارد موتور می کنید .
  و باز با سرعت به مسیر خود ادامه می دهید  و بعد از چند کیلومتر می بیند دود سیاه ای از اگزوز در می اید بله موتور به علت استفاده از سوخت نامناسب به روغن سوزی افتاده و بسیار هم داغ کرده !
  بعضی تازه یادشان می افته اول دومی مسابقه مهم نیست و اگر با این سوخت نامناسب و روغن سوزی به مسابقه  ادامه بدهند موتور می سوزانند .
  بعضی  می کشند برجاده و منتظر امداد ماشین هیومن  که با  ارم  هارت استنت و یا نوردمیج در حال امداد و تعمیر دیگر ماشین ها هستند و  انژکتور و لوله های گرفته  ماشین ها  را تعویض می کنند  ایستاده .گروهی دیگر سرعت خود را کم می کنند تا شاید این طوری موتور ماشین صدمه بیشتر نبیند
  اما شما غافل از این که هدف واقعی  در این مسابقه لذت  از خود  حرکت و طی مسیر در کمال ارامش  در جاده ای  به نام  دنیا  است  . پا را بر روی پدال گاز فشار می دهید غافل از اینکه هنوز به کیلومتر 50 جاده زندگی نرسیده موتور شما یاتاقان می زند و می سوزد و شما تازه افسوس می خورید و در کنار ماشین خود بر روی زمین   جاده ای که همانند جهنم  داغ و سوزان است  به خواب ابدی فرو می روید .
  زیر نویس
  طول عمر انسان نوشته شده در کتاب تورات 120 سال است که تحقیقات پزشکی انرا تائید می کند
  خوب داستان تمام شد البته برای ان دسته   از علاقمندان که   درک علمی تر دارند داستان با زبان  علمی تر و بالاتر از دیپلم شرح داده می شود
  گفتار نیک پندار نیک کردار نیک ! و اثرات استرس ناشی از ان  بر روی بدن انسان
  زمانی که شخصی  دچار استرس و یا فشار عصبی   می شود قسمتی از سیستم عصبی در  بدن انسان  به  نام سمپاتیک فعال می شود فعال شدن این سیستم بطور خود کار است به این دلیل سیستم سمپاتیک را سیستم خود مختار یا اتونوم  می گویند.
  سیستم اتونوم  از دو قسمت تشکیل شده است سمپاتیک وپاراسمپاتیک که  سیستم عصبی سمپاتیک مسئول فعال کردن قسمت های لازم در زمان خشم و یا استرس و برخورد با حوادث  غیر مترقبه و ناگهانی است .
   با فعال شدن اعصاب در سیستم  سمپاتیک ماده ای در خون  به نام ادرنالین و در مغز به نام نورادرنالین  ازاد می شود ازاد شده  و به همه ارگانهای حیاتی  بدن می رسد .
  هورمون ادرنالین و نورادرنالین یک هورمون محرک است و از یک طرف باعث افزایش ضربان قلب و باز شدن ریه ها و کاهش خون رسانی به معده و روده می شود .
  هورمون های ادرنالین و نورادرنالین با اتصال به جدار سلول ها ی بدن یک سری واکنش های تولید انرژی را فعال می کند و در این روند انزیمی به نام فسفودی استراز فعال می شود فعال شدن این انزیم  بطور کوتاه مدت مهم نیست و بدن می تواند  اگر ترشح ادرنالین و نورادرنالین قطع شود بسته به شدت ترشح بعد از چند ساعت و یا چند روز سلول ها را به وضعیت نرمال در بیاورد
  اما دروغ پشت دروغ خشم در پی خشم مقدار زیادی از انزیم دی فسفو استراز را فعال می کند و این انزیم شروع به از بین بردن خود سلول می کند و اگر این تخریب در مغز باشد شخص ابتدا بیماری عصبی می گیرد و در اندام های دیگر باعث بیماری و ادامه ان ایجاد سرطان می کند

  داستان را کمی علمی تر و به زبان  بالا تر از لیسانس  می گویم !!
  مردی به پیامبر اکرمصلی الله علیه و آله عرض کرد: ای رسول خدا چیزی به من بیاموز، حضرت فرمود: برو و خشمگین مشو.

  حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند: حسد بدن را فانی می کند.

  حسود زود خشمگین مى شود و دیر کینه از دلش مى رود.
  مکانیسم علمی اثرات دروغ حسد ریا و خیانت و خشم و استرس های منفی
  میتوکندری چیست
  در داخل همه سلول های بدن انسان اجزای کوچکی به نام میتوکندری قرار دارند . اندازه میتوکندری ها بین 0.5 تا 1.0 میکرومتر می باشد
   کار  مهم انها تامین انرژی  برای ادامه حیات سلول  است  در واقع میتوکندری را می توان به یک موتور برق  تشبیه کرد که نیروی لازم را  برای تنفس و رشد و تقسیم و حیات سلول را فراهم می کند .
  نام «میتوکُندری» ترکیبی است از دو واژه یونانی Mito به معنای رشته و chondrion به معنی دانه است .
  علاوه بر تولید انرژی سلولی،میتوکندری وظایف دیگر درون سلول را به عهده دارد  که شامل سیگنال دهی،تمایز سلولی،مرگ سلولی و کنترل رشد و حفظ سلول می باشند.
  تعداد میتوکندری ها در سلول بسته به نوع ارگانیسم ها،بافت ها و نوع سلول متفاوت می باشد.برای مثال سلول های خونی قرمز،فاقد میتوکندری می باشند در حالی که سلول های سازنده کبد بیش از 2000 میتوکندری در هر سلول   خود دارند.

  شناخت   انزیمی   به نام فسفودی استراز ! و محل تولید انرژی سلول به نام میتوکندری !
  در تمامی سلول های بدن انسان ماده ای به نام فسفودی استراز وجود دارد این ماده یک انزیم است که در حالت های طبیعی اغلب فعالیت زیادی ندارد .
  تاکنون چندین فرم از این انزیم در سلول های  بدن انسان کشف شده است که بعضی از انواع ان خودشان به چند زیر گروه تقسیم می شوند .
  فسفودی استراز اختصاصی و غیر اختصاصی
   بعضی از  سلول های بدن انسان  اغلب دارای فرم  خاصی از انزیم  فسفود استراز  هستند .
   مثلا انزیم  PDE5 فسفودی استراز 5 بیشتر در جدار عروق و قلب والت تناسلی  قرار دارد و یا فسفودی استراز 3 در داخل گلبول های قرمز خون و فسفودی استراز اسفنگومیلین  در بافت عصبی مغز و چهار فسفو دی استراز تقریبا در تمام بدن وجود دارد .
   اما فسفو دی استراز 4 تقریبا در تمامی سلول های   بدن انسان و هر عضوی  به وفور یافت می شود .
  پایان قسمت اول و اما بعد  ادامه دارد
  منابع  هیچ نظری موجود نیست: