ده‌ها خانه در روستایی در شمال مصر به طور مرموزی آتش گرفته اند.اما علت ان اجنه نیست (بررسی علمی )

ده‌ها خانه در روستایی در شمال مصر به طور مرموزی آتش گرفته اند.
مردم روستا آیاتی از قرآن را بر روی دیوار خانه‌های سوخته نوشته‌اند
 خبرگزاری BBC نوشت : این آتش سوزی‌ها زندگی مردم را مختل کرده و خیلی ها از ترس خانه هایشان را ترک کرده اند. مسئولان هیچ دلیلی برای آتش سوزی‌ها پیدا نکرده اند و حاضر نیستند هیچ اظهارنظری درباره آنها بکنند. روز به روز این فرضیه قوی‌تر می شود که موجوداتی غیر از انسان‌ها در پس آتش سوزی‌ها هستند.

مردم روستا از ترس فعالیت جن‌ها در این شهر روی دیوار خانه‌ها آیات قرآن را نوشته اند. اهالی روستای مناسافور در شمال مصر معتقد هستند که جن‌ها به روستای‌شان حمله کردند.

مردم می‌گویند: "آتش خود به خود شروع می‌شود و هیچ چیز به آن کارگر نیست، جز گاهی که با صدای الله و اکبر آتش را کنترل کرده‌اند." این آتش‌سوزی‌ها را همه مردم روستا دیده اند، همگی می‌گویند "نه اتصال برق در کار بوده است و نه هیچ ماده محترقه‌ای"

یکی از اهالی روستا از قول مردم می‌گوید: مردم گمان می‌کنند شاید کسی سگ و گربه ای را آتش زده است که در واقع اون یک جن بوده است یا شاید یک جن در حال عبور از روستا بوده و کسی او را اذیت کرده است، شاید هم کسی برای رمالی به شهر آمده و موجبات آزار و اذیت جن ها را فراهم کرده است.

ماموران دولت هم برای تحقیق به روستا آمده اند اما هیچ نتیجه ای اعلام نشده است، پلیس و آتش‌نشانی هم می‌گویند که هیچ سرنخی پیدا نکرده اند.

مردم با ترس و نگرانی زندگی می‌کنند و ترجیح می‌دهند در خیابان سرگردان باشند، بچه ها به مدرسه نمی‌روند و خانواده ها شب ها در یک اتاق در کنار هم می‌خوابند.

دیگر همه مردم باورشان شده که دست جن و پری در میان است. دانشگاه دینی الازهر مصر روحانی فرستاده است اما آنان را از اظهار نظر در این مورد منع کرده است.

مردم روستا بسیار خشمگین هستند که مخاطبان خبر در سراسر دنیا به مشکلات روستای آنان می‌خندند، اما خود شما هم هرقدر دیرباور باشید اگر به مناسافور بیایید و داستان را از زبان خود مردم بشنوید، شاید باور کنید.


Egyptian news websites highlight House fires in Al-Sharqiya

علل علمی اتش سوزی دهکده Manasafor 
  دهکده مناسفور در استان الشرقیه در مصر دچار اتش سوزی شد و ناگهان خانه ها بدون علت اتش گرفت و همه گفتند اجنه امده است  اما علت  علمی  این اتش سوزی  چیست 
روستای مناسفور  هم دارای احشام است هم کشاورزی دارد در عکس های خانه های سوخته ما می بینم دیوار روستا از کاهکل ساخته شده  است اما روی انرا  از دو طرف سیمان کشیده اند 
کاهگل الوده به فضولات حیوانات و  کود  حاوی نیترات امونیوم که در ساخت دیوارها بکار رفته  است  زمانی که محصور در بین دو لایه سیمان می شود همانند یک کپسول گاز است که بعلت تخمیر فضولات حیوانی گاز متان تولید می شود این عمل  در طول زمان باعث افزایش فشار به دیوار سیمانی می شود و اغلب از سقف به طور ناگهانی گاز متان خارج شده که به علت وجود نیترات امونیوم در بین کاهگل ناگهان اتش  با شدت زیاد است که از سقف خانه ها شروع می شود درست مثل اینکه شما شیر گاز خانگی را باز کرده و کبریت بزنید 

هیچ نظری موجود نیست: