مصرف بی‌ضابطه داروی متادون منجر به بروز مشکلاتی برای مصرف‌کننده خواهد شد.


 فرماندار شهرستان بویراحمد:
سوء مصرف مواد مخدر از بارزترین آسیب‌های اجتماعی است
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: مصرف بی‌ضابطه داروی متادون منجر به بروز مشکلاتی برای مصرف‌کننده خواهد شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمد کاظم نظری در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بویراحمد با اشاره به نقش دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری، درمان و کاهش عوارض اجتماعی افزود: آسیب‌های شهرستان جدی بوده بنابراین نباید صرفا منتظر برنامه‌ها و دستورالعمل استانی باشیم.
وی با اشاره به تنوع مواد مخدر بر لزوم آموزش کارمندان ادارات تاکید و اظهار کرد: روسای ادارات زمینه آموزش‌های لازم را به کارکنان در قالب‌های مختلف فراهم کنند.
فرماندار شهرستان بویراحمد بر ضرورت تشکیل کمیته‌های سه گانه پیشگیری، مقابله با عرضه و درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: در بهمن‌ماه این کمیته‌ها باید تشکیل شوند.
نظری با بیان اینکه اگر آمار دقیقی از مصرف‌کنندگان مواد مخدر داشته باشیم قطعا می‌توان برنامه ریزی لازم را اعمال کرد، تصریح کرد: قطعا وجود مصرف‌کنندگان مواد مخدر در سطح جامعه باعث بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
وی ادامه داد: سوء مصرف مواد مخدر از بارزترین آسیب‌های اجتماعی است که نتایج و اثرات مهمی در سطح جامعه دارد، بنابراین پیشگیری از آن می‌تواند از عوارض آن جلوگیری کند.
فرماندار شهرستان بویراحمد بر لزوم آموزش پیشگیری از مصرف مواد مخدر و آسیب‌های گریبانگیر آنها تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه جامعه بسیار زیادی تحت نظر آموزش و پرورش هستند انتظار می‌رود با همکاری بهزیستی و دیگر دستگاه‌ها آموزش‌های پیشگیرانه لازم را به دانش‌آموزان در مقاطع راهنمایی و دبیرستان ارائه دهند.
نظری بر ضرورت هماهنگی هرچه بیشتر کارشناسان فرمانداری بویراحمد با اعضای شورای مواد مخدر شهرستان و ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید و اظهار کرد: دستگاه‌هایی که به این جلسات توجه نکنند با آن‌ها برخورد می‌شود.
وی با اشاره به مراکز غیر مجاز عرضه متادون در شهر یاسوج عنوان کرد: متادون‌درمانی به عنوان روشی برای درمان اعتیاد در کشور شناخته شده که به مرور زمان جایگزین مواد مخدر می‌شود و فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد.
فرماندار شهرستان بویراحمد ادامه داد: مصرف بی‌ضابطه داروی متادون منجر به بروز مشکلاتی برای مصرف‌کننده خواهد شد بنابراین عرضه آن بر اساس اصول مشخصی و در مراکز مجاز انجام شود.
نظری با بیان اینکه با مراکز عرضه متادون غیرمجاز در شهر یاسوج برخورد لازم نمی‌شود، اضافه کرد: نیروی انتظامی و مرکز بهداشت با همکاری و تعامل با یکدیگر روند را بررسی کنند و برخوردهای لازم را اعمال کنند تا دیگر شاهد عرضه غیرمجاز متادون نباشیم.

خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

هیچ نظری موجود نیست: