افزایش بودجه ستاد مبارزه بامواد مخدر کارساز نیست

افزایش بودجه ستاد مبارزه بامواد مخدر کارساز نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر تعیین بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر بر مبنای نقشه راه ستاد، گفت: رشد ۴ درصدی بودجه این ستاد در لایحه بودجه ۹۵ مشکل قاچاق مواد مخدر و اعتیاد را حل نخواهد کرد.
اعتیاد؛ در صدر آسیب های اجتماعی طبق اعلام وزیر کشور/ افزایش 4 درصدی بودجه ستاد مبارزه بامواد مخدر کارساز نیست

 
محمداسماعیل سعیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص رشد 4 درصدی بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت: بودجه تعیین شده برای ستاد مبارزه با مواد مخدر در لایحه بودجه سال 95، کفاف مبارزه با مواد مخدر را نمی‌دهد، این در حالی است که اعتیاد و مواد مخدر یکی از معضلات اصلی در گزارش وزیر کشور در بخش آسیب‌های اجتماعی مطرح شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با 4 درصد رشد بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر این ستاد نمی‌تواند انتظار خاص مسئولان و مردم در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کاهش تقاضا نسبت به مواد مخدر را در جامعه برآورده سازد.

وی افزود: در خصوص مبارزه با مواد مخدر علاوه بر تامین بودجه مکفی ستاد، اصلاحات ساختاری و ترسیم نقشه راه ضروری است، در واقع بودجه باید بر مبنای نقشه راه ترسیم شده جهت تحلیل وضعیت و موقعیت جامعه مشخص شود تا پس از ارزیابی اقدامات عملیاتی تا پایان سال 95 تعیین شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه بدون ترسیم نقشه راه میزان بودجه و اعتبار لازم را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، یادآور شد: بودجه سال 95 ستاد مبارزه با مواد مخدر در لایحه بودجه دولت طبق فرمول سال‌های گذشته تعیین شده و قطعا این بودجه مشکل را حل نخواهد کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه پیشنهاد تعیین بودجه بر مبنای نقشه راه مبارزه با مواد مخدر را به کمیسیون اجتماعی ارائه خواهم کرد، گفت: نمایندگان به دنبال حمایت بودجه‌ای جهت مبارزه موثر با مواد مخدر برای کاهش مصرف و قاچاق مواد مخدر هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، بودجه در نظر گرفته شده برای ستاد مبارزه با مواد مخدر در لایحه بودجه 952 هزار میلیارد تومانی سال 95 دولت، نسبت به سال 94 که 165 میلیارد تومان بوده حاکی از افزایش 4 درصدی دارد. 


تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷ - 23 January 2016

هیچ نظری موجود نیست: