فلاحیان: با اهرم مواد مخدر غرب را تهدید کنیم

فلاحیان: با اهرم مواد مخدر غرب را تهدید کنیم

فلاحیان: اگر غرب خیلی فشار بیاورد، یک وعده غذا می‌خوریم یا روزه می‌گیریم

فلاحیان استفاده از روش‌هایی مانند تهدید با مساله مواد مخدر یا استفاده از اهرم انرژی با توجه به تنش میان روسیه و غرب را برای لغو تحریم‌ها توصیه کرد.
علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت هاشمی رفسنجانی و عضو کنونی مجلس خبرگان در مصاحبه‌ای گفت که برای مقابله با تحریم‌ها باید از معضلات حساس بین‌المللی هم‌چون مساله ترانزیت مواد مخدر به غرب و معامله گاز با توجه به تنش‌ میان روسیه و اروپا، استفاده کرد.
وزیر اطلاعات پیشین جمهوری اسلامی  گفت غربی‌ها «در موضوع مواد مخدر خیلی از ما راضی هستند، حالا ما بگوییم این را رها می‌کنیم و تهدید کنیم که شما فلان کار را باید انجام دهید، نه تنها این کارها را نکرده‌ایم بلکه آن‌ها طلبکار هم شده‌اند، بنابراین معلوم است که دیپلماسی ما در سطح خیلی بالا و تیز و تند نیست ولی باید به موقع سرپیچ‌ها پیچید».
وی یکی از این پیچیدن‌ها را استفاده از تنش پیش آمده بین روسیه و اروپا بر سر اوکراین دانست و گفت: «الان آنها برای سرمایه‌گذاری در مساله گاز به ما فشار آوردند ولی خودشان هم به خاطر مشکلاتی که با روسیه پیدا کردند، تحت فشار قرار گرفتند. الان فرصت طلایی است، برای این‌که ما بگوییم اگر شما می‌خواهید در آینده به شما گاز بدهیم و جای روسیه نیازمندی‌هایتان را در بخش گاز پر کنیم، باید سرمایه‌گذاری کنید و تحریم‌ها را بردارید. الان موقع این کار است‏ تا قبل از این‌که خود آن‌ها راه‌حل‌هایی پیدا کنند و ما باید در رفت‌و‌آمدهای‌مان فشار بیاوریم که فضا را به نفع ما تغییر دهند، این خود یک نوع مقابله است، همان طور که خود روسیه هم تهدید می‌کند که اگر شما این کار را نکنید، من به شما گاز نمی‌دهم».
فلاحیان گفت: «این‌جاست که نقش دیپلماسی و گفت‌وگو خیلی مهم است که از یک فرصت طلایی استفاده شود و خیلی از تحریم‌های بخش نفت و گاز شکسته شود».
وی هم‌چنین از مقابله به مثل با اهرم «نفوذ منطقه‌ای» ایران یاد کرد و گفت: «اگر آن‌ها در یک موضوع خاصی روی ما فشار بیاورند ما هم از جای دیگر دنیا به آن‌ها فشار بیاوریم و از ظرفیت‌هایی که در دنیا داریم، استفاده کنیم. بالاخره ما هم به علت نفوذ زیادی که در منطقه داریم که آن‌ها از همین استفاده می‌کنند و به آن‌ها بگوییم ما ادامه نمی‌دهیم».
فلاحیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «گرایش اقتصاد مقاومتی مقابله است ولی حالا اگر آن‌ها خیلی فشار آوردند و ما هم نتوانستیم مقابله کنیم، اعلام بی‌نیازی می‌کنیم. هم مقام معظم رهبری بارها فرمودند و هم حضرت امام فرمودند که اگر شما خیلی فشار هم بیاورید ما تسلیم نمی‌شویم و حتی یک وعده غذا می‌خوریم یا اصلا روزه می‌گیریم».
نویسنده
پس ستاد مبارزه با مواد مخدر رو مبارزه با رواج مواد  مخدررو خون شهدای مبارزه با مواد مخدر همه شد کشک ؟ 
اقای فلاحیان  مواظب باش سر پیچ چپ نشی ؟ 

هیچ نظری موجود نیست: