رابین ویلیامز برای ترک اعتیاد به کلینیک رفت

رابین ویلیامز برای ترک اعتیاد به کلینیک رفت

رابین ویلیامز، ستاره هالیوود برای کنترل وابستگی خود به الکل و کوکایین به کلینیک مراجعه کرده است.
گفته می‌شود که اعتیاد او وارد مرحله بحرانی نشده است.
 وابستگی به الکل دلیل جدایی ویلیامز از همسر دومش بود.
رابین ویلیامز رابین ویلیامز
به نوشته پایگاه اینترنتی "TMZ" رابین ویلیامز به یک کلینیک ترک اعتیاد در ایالت مینه‌سوتا مراجعه کرده است. اطرافیان او می‌گویند این امر به خاطر غیرقابل کنترل بودن وابستگی او به الکل و کوکایین نیست؛ بلکه برای این است که کار به وابستگی غیرقابل کنترل نکشد. سخنگوی ویلیامز گفته که این بازیگر به اقرار به مبارزه با اعتیاد "بسیار افتخار می‌کند".

پایگاه اینترنتی "TMZ" تصویری از رابین ویلیامز در یک رستوران منتشر کرده که این ستاره هالیوود در آن آرام است و رفتار خود را زیر کنترل دارد، اما به شدت لاغر به نظر می‌رسد.

ویلیامز پیش از این هم با فشار خانواده‌اش به درمان پرداخت و در نشست الکلی‌های ناشناس شرکت کرد. او از سال ۱۹۸۳ پاک بود؛ تا این‌که سال ۲۰۰۶ بار دیگر شروع کرد. اعتیاد به الکل دلیل جدایی او از همسر دومش در سال ۲۰۰۸ بود. مارشا گارسز، تهیه‌کننده آمریکایی از سال ۱۹۸۹ همسر رابین ویلیامز بود.

زندگی بعد از جراحی قلب

ویلیامز یک سال بعد زیر تیغ جراحی رفت تا مشکل قلب خود را برطرف کند. او بعدها گفت که وجود مرگ پس از این عمل سخت برایش محسوس‌تر شده است.

این بازیگر آمریکایی در سال ۲۰۱۰ با نشریه "گاردین"، چاپ لندن در مورد مشکل اعتیاد خود صحبت کرده بود. او گفته بود که به دلیل ترس و حس تنهایی شدید شروع به نوشیدن الکل کرده است: «می‌ترسی و گمان می‌کنی حتما نوشیدن ترس را قابل تحمل می‌کند. اما این اتفاق نمی‌افتد». وقتی گزارشگر روزنامه انگلیسی "گاردین" پرسید: ترس از چه؟ ویلیامز پاسخ داد: «از همه چیز. یک وحشت عمومی».

ویلیامز در گفت‌وگو با گاردین همچنین به مصرف شدید مواد مخدر در دهه ۱۹۷۰ اشاره کرده و کارهایی که تحت تأثیر مواد مخدر انجام داده بود را «شرم‌آور» خوانده بود.

رابین ویلیامز از جمله در فیلم‌های "خانم داوت‌فایر"، "بی‌خوابی"، "انجمن شاعران مرده" و "صبح به خیر ویتنام" نقش‌آفرینی کرده و علاوه بر اسکار، پنج بار هم جایزه گولدن‌گلوب را دریافت کرده است.

شایعا لباف هم تحت درمان است

شایعا لباف (چپ) در کنار مایکل داگلاس و فرانک لانگلا شایعا لباف (چپ) در کنار مایکل داگلاس و فرانک لانگلا
این‌که بسیاری از بازیگران و شخصیت‌های معروف از جمله به دلیل فشار محیط، ضعف شخصیتی یا شرایط کاری دشوار به سمت مواد مخدر می‌روند، راز سر به مهری نیست.

شایعا لباف، بازیگر فیلم‌هایی چون "فرشتگان چارلی"، "کنستانتین" یا "بهترین بازی دنیا" هم از قرار معلوم در حال درمان وابستگی خود به الکل است.

به نوشته پایگاه اینترنتی "TMZ" لباف در جلسات الکلی‌های ناشناس شرکت می‌کند. این بازیگر ۲۸ ساله اخیرا به دلیل رفتار خلاف در ملاء عام خبرساز شده بود. یک آژانس تبلیغاتی نوشته بود که این رفتار "گواهی بر وجود یک مشکل جسمی بزرگتر" است.

هیچ نظری موجود نیست: