پافشاری فرماندار نیوجرسی بر مخالفت با مصرف تفریحی ماریجوانا Chris Christie won't 'back off an inch' from comments on casual marijuana use

پافشاری فرماندار نیوجرسی بر مخالفت با مصرف تفریحی ماریجوانا
سفر فرماندار نیوجرسی «کریس کریستی» به کلورادو، تغییری در نظر او مبنی بر مخالفت با مصرف تفریحی ماریجوانا در نیوجرسی ایجاد نکرد.

به نقل از ادونس میدیا، «کریستی» بر مخالفت خود که اوایل سال جاری در مورد تاثیر سوءمصرف ماریجوانا بر کیفیت زندگی شهروندان ابراز کرده بود بار دیگر بر این موضوع تاکید کرد.
 او که به عنوان رئیس انجمن فرمانداران جمهوریخواه امریکا، برای حمایت از نامزد جمهوریخواه انتخابات فرمانداری کلورادو به این ایالت سفر کرده بود، گفت که «حتی یک قدم» از اظهاراتش درباره ماری جوانا عقب نخواهد نشست.
او در رستورانی در دنور به خبرنگاران گفت: «من روی حرفم هستم. با این موضوع موافق نیستم. همین.
 ما باید در زندگی عمومی به این نتیجه برسیم که نمی‌توان همگان را راضی نگاه داشت. ما نمی‌توانیم همیشه با هم موافق باشیم.»
«کریستی» در کمپین نامزد جمهوریخواه فرمانداری، «باب بیوپرز» که فرماندار دموکرات فعلی، «جان هیکنلوپر» را به مبارزه طلبیده، حاضر شده بود.
«کریستی» پیش از این با حضور در یک برنامه رادیویی و در پاسخ به سوال یکی از شنوندگان گفته بود که قانونی شدن ماریجوانا تاثیر منفی بر کیفیت زندگی شهروندان کلورادو داشته است.
او در این برنامه در ماه آوریل گفت: «به کلورادو سفر کنید و ببینید که آیا می‌خواهید آنجا زندگی کنید؟
ببینید که آیا می‌توانید در یکی از شهرهای بزرگ این ایالت که فروشگاههای قانونی ماریجوانا در اینجا و آنجا به چشم می‌خورد و مردم برای مصرف این ماده به آنجا سفر می‌کنند، زندگی کنید؟
از نظر من این نوع زندگی چیزی نیست که ما در نیوجرسی به دنبالش هستیم.»
شهروندان کلورادو در سال 2012 به قانونی شدن مصرف ماریجوانا رای دادند، اما مصرف آن در ملاءعام همچنان غیرقانونی است.
دموکراتهای ایالت، از جمله فرماندار کلورادو، از سخنان «کریستی» انتقاد کردند
    1. کریس کریستی
    1. کریس کریستی ‏، سیاستمدار آمریکاییست که از ژانویهٔ ۲۰۱۰ به عنوان ۵۵مین فرماندار نیوجرسی مشغول به کار است. برخی صاحبنظران او را از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، ۲۰۱۶ می دانند. او عضو حزب جمهوریخواه است