سند پیشگیری از اعتیاد بزودی رونمایی می شود

سند پیشگیری از اعتیاد بزودی رونمایی می شود

تهران - ایرنا - رییس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی کشور، از ارائه مشاوره رایگان توسط مربیان آموزش دیده در محیط های کارگری خبر داد و گفت: بزودی سند پیشگیری از اعتیاد در عسلویه توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «عزیز رضازاده» روز دوشنبه در مراسم اعطای گواهینامه آموزش سلامت روان و پیشگیری از اعتیاد بهداشتیاران محیط کار، با تاکید بر اینکه ارتقا سلامت روان در محیط های کاری یکی از سیاست های اصلی سازمان بهزیستی محسوب می شود، افزود: سلامت عمومی از نظر اقتصادی، بسیار مهم است و در این زمینه بسته های آموزشی خوبی پیش بینی شده است.

وی گفت: برخی برنامه های حوزه سلامت روان با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه شده است.

رییس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی کشور با اشاره به اعطای گواهینامه آموزش سلامت روان و پیشگیری از اعتیاد بهداشتیاران محیط کار افزود: در مرحله نخست از این طرح، 300 گواهینامه به آموزش دیدگان ارائه می شود که این افراد می توانند با حضور در محیط های کارگری، مشاوره های رایگان به کارگران بدهند.

رضازاده گفت: بنا داریم در مراحل بعدی طرح اشاره شده را در سایر استان ها تسریع دهیم و در این زمینه از توان سایر دستگاه ها نیز استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه افراد آموزش دیده با حضور در محیط های کاری کارگری، آموزش های رایگان سلامت روان به کارگران و خانواده هایشان می دهند، افزود: علاوه بر طرح اشاره شده، کارگران و خانواده هایشان می توانند با شماره 43945 تماس بگیرند و از مشاوره های تلفنی استفاده کنند.

رضازاده از تدوین سند پیشگیری از اعتیاد در عسلویه خبر داد و گفت: این سند بزودی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی خواهد شد که در این سند به موضوعات مختلفی از جمله خطرات اعتیاد و وضعیت جمعیتی اشاره شده است.