عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر شد و برای مبارزه از مداحان اهل بیت کمک خواست

 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر  شد و برای مبارزه  از مداحان  اهل بیت   کمک خواست

وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر در ادامه استمداد جویی از گروه های مختلف جامعه برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد، سراغ مداحان رفت.
در یکی دو هفته گذشته، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با گروه‌های مختلفی برای مبارزه با موادمخدر کمک گرفته است؛ هنرمندان و سینما گران، مدیران و اهالی رسانه، بسیج و ...
 او امروز اما سراغ مداحان رفت و از آنها خواست که برای مبارزه با اعتیاد به میدان بیایند.
 او در دیدار با کانون مداحان و شعرای آیینی کشور در سازمان تبلیغات اسلامی گفت: فعالیت شبکه‌های اجتماعی در دنیا عمدتاً تخصصی و سیاسی‌اند اما شما اعتقادی، عقلی و احساسی کار می‌کنید.
رحمانی فضلی به اقداماتی که مداحان می‌توانند در زمینه کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد انجام دهند هم اشاره کرد و گفت: اکنون اگر خانواده معتادان به بهزیستی مراجعه کنند، این سازمان پوشش‌های لازم را نمی‌دهد و خانواده این افراد واقعاً بیچاره هستند.
افراد معتاد زنانشان را به هر کاری از جمله تکدی، سرقت و بی‌ناموسی وادار می‌کنند و خانواده‌هایشان فاقد هر گونه اختیارند. شما در کانون مداحان و شعرای آیینی می‌توانید در درون خود تشکل‌های خیریه ایجاد کنید تا از خانواده معتادان حمایت کرده و با ایجاد شغل و حمایت‌های حقوقی حقوق از دست رفته این افراد را به آنها برگردانید.

رحمانی فضلی همچنین در حاشیه این دیدار درباره کمک خواستن از مداحان برای مبارزه با اعتیاد به خبرنگاران گفت: شبکه مداحان، عظیم و پرقدرت است و در همه جا با مردم و اعتقادات دینی آنها در ارتباط است و می‌تواند در این مسیر به ما کمک کند.
ما جلسه‌ای با کانون مداحان داشتیم و قرار شده مجمع نمایندگان کانون مداحان، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان تحقیقات اسلامی به صورت سه‌جانبه روش‌های جدید اجتماعی کردن موضوع مواد مخدر را طراحی و اجرا کنند.
او همچنین گفت: با وزارت کار برای اختصاص بخشی از بودجه در زمینه اشتغال معتادان ترک کرده توافق شده تا بخشی از بودجه را برای اشتغال معتادان ترک کرده در نظر بگیرند.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که صیانت از معتادان ترک کرده و خانواده‌شان باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: ایجاد اشتغال برای معتادانی که ترک کرده‌اند، آیین‌نامه مصوب دولت است و با توجه به این موضوع، درصد خاصی از اعتبارات اشتغال‌زایی را در این حوزه قرار داده‌ایم.
رحمانی فضلی در مورد زمان اجرای این طرح‌ها هم گفت: این طرح هم اکنون در استان‌های کشور در حال انجام است و ما به دنبال این هستیم که سهم اعتبارات را بالا ببریم تا مؤثرتر واقع شود. ما با همه اقشار و شبکه‌های اجتماعی که ظرفیت اجتماعی کردن مواد مخدر را دارند جلساتی برگزار کرده‌ایم تا در بحث پیشگیری، درمان و صیانت بتوانیم از آنها کمک بگیریم.
اما بخش هایی از سخنان وزیر کشور در جمع مداحان را به نقل از فارس بخوانید؛
- مواد مخدر بلای بزرگی است که جامعه به آن دچار است و در سیاست‌های کلان یازده گانه ابلاغ شده مبارزه با مواد مخدر به منزله جهاد تلقی شده است. تاکنون خدمات زیادی در این راستا کشیده شده اما نمی‌توانیم بگوییم که توانسته‌ایم آن را کنترل کنیم.
در راه مبارزه با مواد مخدر 3800 نفر شهید شده اند. هزینه‌های اقتصادی زیادی را متحمل شده‌ایم اما در کنترل این مسئله عقب‌تر از قاچاقچیان مواد مخدر هستیم. فعالیت‌های زیادی انجام شده اما از نظر اقتصادی بی‌صرفه بوده است به طوری که به عنوان مثال ماده مخدر را در مرز کیلویی 200 میلیون تومان خریداری می‌کنند اما در کشور تا 500 میلیون تومان فروخته می‌شود.
- چرخه مالی ناشی از فروش مواد مخدر در دنیا هزار میلیارد دلار است که در کشور ما به 3 میلیارد دلار می رسد. این در حالی است که با تنوع مواد مخدر نیز روبه‌رو هستیم؛ در گذشته مواد مخدر در قالب تریاک بود و به عنوان دارو استفاده می‌شد و حتی اجازه کشت هم به آن داده می‌شد اما اکنون مواد مخدر صنعتی شده و بسیار خطرناک‌تر از گذشته وجود دارد.
- در حال حاضر یک میلیون و 325 هزار معتاد داریم. از سال 86 تاکنون با نظرسنجی انجام شده از سوی نیروی انتظامی و دستگاه‌های مرتبط مشخص شده که اولین دغدغه خانواده‌ها مواد مخدر و سپس بیکاری است. اگر خانواده 4 نفره برای این تعداد معتاد در نظر بگیریم 6 میلیون نفر در کشور به طور مستقیم درگیر مواد مخدر هستند از این تعداد حدود 63 درصد متأهل و 53 درصد شاغل هستند.
- سن اعتیاد در ایران کاهش یافته است. 50 درصد طلاق‌های جامعه به دلیل اعتیاد است و این در حالی است که آمار طلاق به شدت در کشور بالا رفته و از هر 6 مورد ازدواج یکی طلاق است که اگر این افراد فرزندانی هم داشته باشند با معضل عظیمی مواجه خواهیم بود.
- در تحقیقات انجام شده 20 درصد معتادان لیسانس دارند، 70 درصد بالای دیپلم هستند، 46 درصد از زندانی‌ها به نوعی به مواد مخدر ارتباط داشته و 25 درصد غیرمستقیم در زندان‌ها به واسطه مواد مخدر بسر می‌برند.
- متأسفانه در 5 سال گذشته آمار زنان معتاد از 5.2 درصد به 9.2 درصد افزایش یافته و می‌توان گفت دو برابر شده است. این در حالی است که زنان اساس تربیت خانواده هستند و اعتیاد زنان بسیار خطرناک است.
نویسنده
بله واقعا کار درستی کرده مگر امام حسین و اهل بیت به فریاد این  جامعه معتاد برسد و بتواند کاری بکند ؟ چون واقعا موقعیت مواد مخدر فعلا  دست کمی از روز عاشورا  ندارد  ؟ شاید هم برای این از مداحان کمک خواسته که ما رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نداریم ؟
سردار مویدی :ما رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ایران نداریم ؟هیچ نظری موجود نیست: