ظهور هروئین کشنده مخلوط با فنتانیل در پیتسبورگ (پنسیلوانیا- آمریکا)

fentanylheroin.jpg
هروئین آغشته به فنتانیل با مارک Theraflukiller heroin turns up in pittsburgh

شاید فکر کنید هیچ ماده مخدر اپیوئیدی وجود ندارد که آنقدر ها خطرناک باشد .
 اما دسته ای خاص از هروئین در پیتسبورگ گزارش شده که فقط در طی هفته گذشته مسئول مرگ 17 نفر در منطقه بوده است .
 مقامات شهرستان آلگنی (Allegheny) و وستمورلند (Westmoreland) اخطار کرده اند که یک نام تجاری خاص از هروئین در بسته هایی با برچسب درافلو (Theraflu) بسته بندی شده اند که به آن ماده مخدر فنتانیل (که با نسخه قابل تهیه می باشد) افزوده گردیده است .
علاوه بر مرگ و میر اشاره شده ، ده ها تن از مردم که بر اثر استعمال این هروئین اور دوز (overdose) کرده بودند با اعزام به موقع به بیمارستان ، از مرگ جان سالم به در برده اند .

فنتانیل (fentanyl) در حدود 100 برابر قوی تر از مورفین است و به عنوان یکی از قوی ترین اپیوئید های نارکوتیک موجود محسوب می گردد .
 قبل از این ها در چند سال پیش فنتانیل موجب یک سری از مرگ و میر ها در دیترویت و دیگر شهر های آمریکا گردیده بود .
 مقاله ای در مجله پزشکی انگلیسی لانست (lancet) به تفصیل در سال 2006 از استعمال بیش از حد (overdose) مرتبط با فنتانیل در هشت ایالت ، از جمله شیکاگو ، دیترویت ، سنت لوییس ، فیلادلفیا و نیوجرسی پرده برداشته بود .
 فنتانیل تنها ظرف چند ماه به 130 مرگ در دیترویت و به 100 مرگ در شیکاگو مرتبط شده است . در نیوجرسی کوکتل این ماده مخدر ظرف تنها یک هفته سه نفر را کشته و 42 نفر را روانه بیمارستان کرده بود .
بیشتر بخوانید
opium.site: fentanyl-فنتانیل

مشکل مواد مخدر (اپیوئید) در آمریکا و جهان به اشکال مختلف ادامه دارد . با توجه به ماهیت این مواد ، بیشتر مردم مصرف آنرا آنقدر ادامه می دهند تا تحملشان نسبت به آن افزایش یابد . بنابر این آنها در اینگونه مواد مخدر مبادرت به مصرف مقدار بیشتری از مواد می کنند و این یک پیشرفت مرگ آور و کشنده است .

منبع سایت بازگشت
گزارش از : سایت family first intervention

هیچ نظری موجود نیست: