وزیر کشور و دبيركل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت:شش میلیون نفر متاثر از مواد مخدر هستند.

وزیر کشور و دبيركل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: اکنون با وجود یک میلیون 325 هزار معتاد در کشور و با احتساب بعد خانوار آنها، حدود شش میلیون نفر متاثر از مواد مخدر هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز یکشنبه در همایش تخصصی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر و فرماندهان انتظامی سراسر کشور گفت: 63درصد از معتادان کشور متاهل هستند.
وی ادامه داد: این موضوع سبب شده مسیر ناهنجاری، بزهکاری و آسیب ها اجتماعی در دور تثبیت شده، قرار گیرد.
وزیر کشور گفت: این افراد در حالت فوت و ممات هستند و در یک دوره سالانه، 20 درصد فوت می کنند و 20 درصد به افراد معتاد جامعه افزوده می شوند که امکان دارد فرزندان اقوام و یا دوستان ما باشند.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: پس باید به صورت جدی با موضوع مواد مخدر مقابله کرد تا آمار معتادان را کاهش داده و افراد جدید به حوزه مواد مخدر اضافه نشوند.
** آگاهی مسوولان نسبت به موضوع مواد مخدر پایین است
وزیر کشور گفت: متاسفانه اکنون سطح آگاهی مسوولان کشور نسبت به موضوع مواد مخدر پایین است و اگر در این زمینه اطلاعاتی دارند، فهم و درک موضوعی و کاملی نیست.

بیشتر بخوانید
وجود ماده مخدر گل و کشت ماری جوانا و ساخت شیشه در تهران تکذیب می شود مدعیان سند ارائه کنند ؟ (طنز گل و بلبل ) opium.site: وجود ماده مخدر گل و کشت ماری جوانا و ساخت شیشه در تهران ...
opium.site: پلیس کشت ماریجوانا در تهران ومصرف مخدر کوکائین در ...
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر :واردات ماده مخدر جدیدی به نام گل را تکذیب کرد. سردار مویدی برای اثبات خیر خود فرمول شیمیایی کراک ایرانی و هروئین فشرده را اعلام کنید ؟ عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با مواد مخدر در مقابله با مخدر گل توجیه پذیر نیست
سردار مویدی :ما رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ایران نداریم ؟ علیرضا جزینی قائم‌مقام ستاد مبارزه با موادمخدر شد-طاهری؛ مشاور ارشد دبیرکل (ام پی اس رفت ان پی اس آمد )
نماینده گان مجلس از عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با مواد مخدر انتقاد کردند
opium.site: سردار علي مويدي رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا

عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با مواد مخدر در مقابله با مخدر گل توجیه پذیر نیست
مسئولین در ایران ال اس دی را تبدیل به ماشروم و قارچ مقدس را تبدیل به هروئین کرده و مخدر های ال اس دی گم می شود
وقتی آرتا به درستی معتادان به مخدر شیشه (متامفتامین ) را با مخدر گل ترک داد ؟(تاریخچه مخدر گل در ایران )

opium.site: اطلاع رسانی درباره گل در کشور بلبل ممنوع است
مخدر گل ملقب به بزرگترین خلاف پایتخت برای نسل کشی ایرانی ها آمده است opium.site: تغییر شکل انسان به حیوان با مواد مخدر (دارو )و آئین شمن ...
opium.site: بازار مشرون ماشروم قارچ مقدس ال اس دی و دزومورفین ...
ماشرون ماده مخدر جدید صنعتی قارچ مقدس نیست - opium.site - Blogger
opium.site: مدعیان وجود مهندس شیمی پلیمر علی شیشه ای سند ارائه کنند ؟
opium.site: سازنده گان کراک و هروئین فشرده و کروکودیل بابت توهین ...
opium.site: امروز تولید مواد مخدر صنعتی در کشور به صفر رسیده است
opium.site: پلیس کشت ماریجوانا در تهران ومصرف مخدر کوکائین در ...
مدعیان ورود کروکودیل سند ارائه کنند -
opium.site: بازار داغ تائید و تکذیب ورود مواد مخدر جدید به ایران

رحمانی فضلی که سمت دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر را نیز برعهده دارد، افزود: علاوه بر جایگاه موضوع مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران، باید اثرات مواد مخدر در حوزه ها علمی، فرهنگی و اجتماعی مورد ارزیابی قرار گیرد تا تاثیر مواد مخدر در این حوزه ها مشخص شود.
وی درک و فهم بهتر نسبت به مواد مخدر، جایگاه مواد مخدر و اثرات آن بر فرهنگ جامعه را سه مقوله مهم در حوزه مواد مخدر عنوان کرد و گفت: اگر درک عمیقی از مواد مخدر داشته باشیم، آن وقت می توانیم جایگاه خود را در این حوزه بشناسیم.
وزیر کشور ادامه داد: در ستاد مبارزه با مواد مخدر، رویکردهای دقیقی را مبنای کار قرار دادیم که رویکرد اجتماعی محور، یعنی حضور همه افراد جامعه در مبارزه با مواد مخدر از جمله آن است.
رحمانی فضلی همچنین یکی از رویکردهای اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر را داشتن یک برنامه منسجم علمی و پیشگیرانه و مبتنی بر اطلاعات و عملیات ها اطلاعاتی عنوان کرد.
وزیر کشور با بیان اینکه باید با یک روش علمی در رفتار خود بازنگری انجام دهیم، گفت: داشتن یک تئوری و روش علمی برای مقابله با مواد مخدر، نیازی ضروریست.
وی گفت: نگاه سیستمی به مواد مخدر، کسب اطلاعات ورودی مواد مخدر، مسیرها و محل های توزیع، بانک اطلاعات مناسب از وارد کنندگان و شبکه ها مهم توزیع، ابزار و عناصر لازم مانند نیرو شناسایی مصرف کنندگان، برخورد درست قانونی، اراده ملی برای مبارزه با مواد مخدر و مجموعه تجهیزات و اسلحه، اکنون وجود دارد، اما نمی دانیم اشکال کار کجاست که به نقطه مطلوب نمی رسیم.
وزیر کشور افزود: رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری، قوه قضاییه به عنوان پیشرو مبارزه با امر مواد مخدر و مجلس شورای اسلامی، نیروی انتظامی و ما به عنوان نمایندگان اراده ملی تلاشی جدی برای مبارزه با مواد مخدر داریم، اما ظاهرا کمبودهایی در این زمینه وجود دارد که این مشکل همچنان برطرف نشده است.
منبع خبر: ايرنا

هیچ نظری موجود نیست: