هشدار نسبت به مخدرهای ان پی اس/ مرگ 200 هزار نفر به دلیل مصرف مواد مخدر

جوان در اینه بیند پیر در خشت خام
سال 1390  که با یکی از مصرف کننده گان اسپایس برای خرید رفتیم قیطریه  من یک پست درباره  مخدر اسپایس نوشتم و ورود انرا به تهران اعلام کردم
البته خیلی قبل از ان یک مورد زدن ماده مخدر اسپایس را به ماری جوانا معمولی و فروش انرا به جای گل بسته ای 70 هزار تومان دیده بودم اما چون هنوز مخدر اسپایس که از دسته مخدر های ان پی است در ایران رایج نشده بوده ما هم نادیده گرفتم
این جوری که پیش می رود  ما بهتر است   اطلاع رسانی را  در مورد مواد مخدر تعطیل کنیم ؟؟
چون دو سال دیگه وقتی 20 نفر بعد از مصرف مخدر اسپایس در تهران  مردند تازه ستاد مبارزه با مواد مخدر  ورود مخدر اسپایس را تکذیب می کند ؟؟
ان موقع ممکن است من از شدت  عصبانت  وخشم سکته کنم بیفتم بمیرم ؟
البته این مطلب را با تیتر ورود ماده مخدر اسپایس تکذیب می شود چاپ می کنم تا اگر فردا روزی که من ناگهان توی اینترنت یا مطبوعات انرا دیدم  از الان اماده باشم ؟
بهتره  وقتی که برای این کار نوشتن و اطلاع رسانی  می زارم برم دنبال یک کار شرافتمندانه  هم پولی در بیارم هم عشق حالی  بکنم 
 مثل دلالی
دلالی ماشین دلالی خانه یا دلالی مواد مخدر ؟


هشدار نسبت به مخدرهای ان پی اس/ مرگ 200 هزار نفر به دلیل مصرف مواد مخدر
معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ورود مخدرهای جدید صنعتی با نام «ان پی اس» نگران کننده است و در این رابطه هشدار می دهیم.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، بابک دین پرست روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه دومین همایش منطقه ای شبکه سازی حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر اظهار داشت: در دنیای پر از آشوب و تنش که همراه با جنگ و خونریزی است کمتر گروهی حاضر است به صورت داوطلبانه و بدون الزام قانونی و انگیزه سیاسی خودش را وقف جامعه بشریت کرده و در قالب سازمانهای مردم نهاد در حوزه مواد مخدر به فعالیت بپردازد.

وی ادامه داد: ان جی او ها برخاسته از بطن جامعه هستند و نهادی توسعه یافته تلقی می شوند.

به گفته معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر، در حال حاضر 17 هزار ان جی او در کشور فعال هستند که هزار و 850 سازمان مردم نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 5 هزار و 300 مرکز غیردولتی کاهش آسیب و درمان معتادان در کشور فعال هستند که 89 درصد مراکز را تشکیل می دهند. این در حالی است که 84 درصد معتادان تحت درمان در بخش های خصوصی پذیرش می شوند.

دین پرست با اشاره به تفاوت ان جی اوهای فعال در حوزه مواد مخدر با سایر سازمان های غیردولتی تاکید کرد: مهمترین تفاوت این است که خطرات بسیاری متوجه این سازمان ها است. در چرخه مواد مخدر دنیا 10 میلیون نفر فعالیت می کنند و مبارزه با این گروه ها ریسک است. سمن ها با اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه تلاش می کند از ورود افراد جدید به چرخه اعتیاد جلوگیری کنند.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات سمن ها این است که به 240 میلیون معتاد در دنیا کمک می کنند تا به چرخه درمان وارد شوند. همین امر باعث می شود مشتریان قاچاقچیان کاهش یابد و خطراتی متوجه سازمان های غیردولتی فعال در این حوزه شود.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام اینکه حفظ کرامت افراد یکی از مهمترین اقداماتی است که سازمان های مردم نهاد انجام می دهند افزود: اعتیاد سالانه 200 هزار نفر را در دنیا به کام مرگ می فرستاد که فعالیتهای شبکه های اجتماعی باعث شده است مرگ معتادان کاهش یافته و امید به زندگی در میان این افراد افزایش یابد. آنچه مشخص است این است که فعالیت سمن ها در حوزه مواد مخدر خدمتی مقدس است.

وی با هشدار نسبت به افزایش مواد مخدر صنعتی جدید با نام ان پی اس هشدار داد: آنچه مسلم است مواد مخدر از سنتی به سمت صنعتی در حال تغییر مسیر است ضمن این که انحراف جدی در روند فروش پیش سازها به وجود آمده است. یکی دیگر از واقعیت های تلخ این است که دولت ها در مهار این پدیده ناتوان هستند.

دین پرست با اعلام اینکه مواد مخدر چهارمین بحران و تهدید جهان محسوب می شود، تصریح کرد: امروز چشم معتادان و پدران و مادران آنهاها که نگران اعتیاد هستند به دستان سمن ها است. سمن ها باید با توجه به این که شبکه اجتماعی می تواند عامل مهمی در تغییرات جهان به حساب آید فعالیت شان را افزایش دهند. این شبکه ها باید گروه های دیگر را دور هم جمع کرده تا تاثیرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشند.

کارنامه ثلث اول (100روزه ) ستاد مبارزه با مواد مخدر دولت امید و تدبیر
برادر عبدالرضا رحمانی فضلی رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر اولین امتحان شما برای ثلث دوم هروئین گل است
ماری جوانا گل طلایه دار ورود و رواج ماده مخدر اسپایس (کانابیس صنعتی ...
opium.site: ماده مخدر اسپایس spice (ماری جوانا صنعتی )به تهران رسید
opium.site: علیرضا جزینی قائم‌مقام ستاد مبارزه با موادمخدر شد-طاهری ...
علیرضا جزینی قائم‌مقام ستاد مبارزه با موادمخدر شد-طاهری؛ مشاور ارشد دبیرکل (ام پی اس رفت ان پی اس آمد )
opium.site: جان هر کی دوست دارید یکی به ما بگوید موضوع این مواد ...
موضوع مواد روان‌گردان جدید یا NPSها
تو را خدا کمکم کنید ابروم در خطر است ؟ من کل اینترنت را برای مخدر جدید گیاهی شادی اور  به نام NPS زیر رو کردم هیچی پیدا نکردم ؟
البته یک NPS می شناسم که همان new psychoactive substance (NPS)  است که یعنی داروهای جدید روانگردان  است که یک ترم عمومی است و ربطی به گیاه شادی اوری که در ایران ساخته و به فروش می رود ندارد  ندارد حالا شاید هم همین باشه نمی دانم ؟؟
خوب اگر منظور داروهای جدید روانگردان بود پس چرا گفتند ماده شادی اور گیاهی جدید ؟ شاید هم توی ایران اسم ماری جوانا عوض شده اسلامیش کردند شده ان پی اس ؟

هیچ نظری موجود نیست: