مخدر و روانگردان های جدید صنعتی NPS بطور قانونی دنیا را فتح می کند


مخدر و روانگردان های صنعتی NPS بطور قانونی دنیا را فتح می کند NPS مخفف مواد روانگردان جدید است


قاچاقچیان مواد مخدر بالاخره توانستند نقطه ضعف نهادهای بین‌المللی مقابله با مواد مخدر را حساس کنند. در حالی که جهان هم تاکنون نسبت به چگونگی مقابله با قاچاقچیان مواد روانگردان و مخدرهای قانونی در بلاتکلیفی ناشی از فقدان قوانین و مجازات‌های بازدارنده به سر می‌برد اما گزارش 2013 مواد مخدر که با اعلام آمار و ارقام، آخرین وضعیت مصرف روانگردان‌ها و مخدرهای قانونی را آشکار کرده، این الزام را برای تمام کشورها ایجاد می‌کند که برای مصون نگه داشتن جمعیت جوان کشورها که در واقع سرمایه اصلی جهان به شمار می‌روند و توسعه کشورها در گروی سلامت آنهاست، باید به تصویب قوانین جدید و بازنگری در مفاهیم قضایی خود اقدام کنند. قوانینی که بتواند دژ مستحکم قاچاقچیان مواد مخدر و روانگردان‌های قانونی را بشکند و میله‌های زندان را به آنها نوید دهد. در گزارش مواد مخدر سال 2013 که نیمه امسال توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد رونمایی شد علاوه بر آنکه پایداری در مصرف مواد مخدر سنتی مورد اشاره گزارش‌دهندگان قرار گرفته، هشدار نسبت به افزایش مصرف مواد روانگردان جدید هم موجب شده تا کشورها برای ایجاد مجازات‌های سختگیرانه‌تر نسبت به قاچاقچیان این مواد اقدام کنند.


opium.site: مخدر های طراح چیست .
مواد روانگردان جدید با پوشش کاذب «مواد مخدر قانونی» و «مواد طراحی شده» وارد بازار شده‌اند و به همین سبب مصرف آنها شیوع بیشتری پیدا کرده و همین امر، نگرانی نهادهای بین‌المللی را افزایش داده است. چنان‌که تعداد مواد روانگردان جدیدی که توسط کشورهای عضو به دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد گزارش شده است، با افزایشی بیش از 50 درصد، از 166 نوع ماده در پایان سال 2009 به 251 نوع ماده در اواسط 2012 رسیده است و گزارش 2013 هشدار می‌دهد که برای نخستین‌بار، تعداد مواد روانگردان جدید که 234 نوع ماده گزارش شده، از تعداد کل مواد تحت کنترل بین‌المللی بیشتر بوده است.
از آنجا که این مواد، قانونی تلقی شده و در قوانین عمومی و جاری کشورها منعی برای تولید آنها وجود ندارد، هشدار گزارش‌دهندگان به این سو هدایت شده که مواد روانگردان جدید، حتی به صورت آزاد، از طریق اینترنت نیز فروخته می‌شوند و چون از لحاظ ایمنی هم مورد آزمایش قرار نمی‌گیرند، می‌توانند بسیار خطرناک‌تر از مواد سنتی باشند.
opium.site: ماده مخدر روانگردان مفدرون
opium.site: ویدیو ی جوانی که ۳ گرم مفدرون مصرف کرده و اسکول ...
opium.site: ماده مخدر اسپایس spice (ماری جوانا صنعتی )به تهران رسید
opium.site: عوارض ماده مخدر اسپایس (spice)خطرناکتر از متامفتامین است
opium.site: مخدر گل (ماری جوانا گل ) دیگر کلاس ندارد ما اسپایس می ...
 نام‌های خیابانی همچون «اسپایس»، «میو میو» و «نمک حمام» که در واقع چیزی جز ماریجوانای مصنوعی و مفدرون  (از گروه دارویی آمفتامین‌ها) نیست، جوانان را به این باور اشتباه هدایت می‌کند که این مواد تفریحی کم‌خطر هستند.
در عین حال امکان زیاد برای تغییر ساختار شیمیایی مواد روانگردان جدید، باعث شده است که فرمول‌های جدید از تلاش نهادهای بین‌المللی برای وضع قوانین قضایی در جهت مقابله با روانگردان‌ها پیشی بگیرند و در اثنای سرعت کند پلیس و مقامات انتظامی، قاچاقچیان با سرعت وارد این بازار پر درآمد شده‌اند.


 به همین دلیل در گزارش 2013 مواد مخدر اشاره شده که دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، در نخستین واکنش بین‌المللی نسبت به افزایش تولید و مصرف مواد روانگردان جدید، یک نظام هشدار زودهنگام را معرفی کرده که به جامعه جهانی اجازه می‌دهد تا به وجود آمدن مواد جدید را ردیابی و اقدامات مناسب قضایی و امنیتی برای مقابله هر چه سریع‌تر با تولید و توزیع و مصرف این مواد را اجرا کند.
ماده مخدر روانگردان جدید صنعتی مالی Molly چیست - opium.site - Blogger
ماده مخدر جدید در امریکا (MDAI)با نام درخشش (جرقه ) Sparkle Drug ...
وضعیت جهانی مصرف مخدرها و روانگردان‌ها
گزارش 2013 مواد مخدر با اشاره به کاهش مصرف مواد مخدر سنتی همچون هرویین و کوکایین در برخی نقاط جهان، نسبت به افزایش سوء مصرف داروهای مخدر و مواد روانگردان جدید هشدار داده است.
opium.site: سرم را بشکن نرخم را نشکن؟ چرا کوکائین ارزان نیست ؟
به استناد این گزارش، مصرف هرویین در قاره اروپا و ایالات متحده به عنوان بزرگ‌ترین بازار جهانی کوکایین رو به کاهش گذاشته در حالی که کوکایین در امریکای جنوبی و آسیا محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این گزارش، تعداد مصرف‌کنندگان افیونی - هرویین و تریاک- را در سطح جهان، رقم ثابتی در حدود 16 میلیون نفر از جمعیت 15 تا 64 ساله جهان برآورد کرده اما تاکید می‌کند که شیوع مصرف مواد افیونی در کشورهای آسیای میانه و جنوب غرب آسیا، اروپای شرقی و امریکای شمالی رو به افزایش است.
انچه باید در مورد کانابیس های صنعتی بدانیم - opium.site - Blogger
حشیش - کانابیس - همچنان بیشترین طرفداران مواد مخدر را دارد و در حالی که طی دهه گذشته، مصرف حشیش بین جوانان اروپانشین کاهش یافته است، تعداد مصرف‌کنندگان حشیش در سطح جهان از افزایش اندکی برخوردار بوده که در گزارش 2013 UNODC شیوع مصرف‌کنندگان حشیش، 180میلیون نفر از جمعیت 15 تا 64 ساله جهان برآورد شده است.
opium.site: تقاضا برای مواد مخدر جدید افزایش یافته است
گزارش 2013 دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد همچنین هشدار می‌دهد که مصرف محرک‌های نوع آمفتامین - ATS - به غیر از اکستازی همچنان از محبوبیت جهانی برخوردار است و حتی به نظر می‌رسد که در اغلب مناطق جهان هم رو به افزایش باشد. برآورد این نهاد بین‌المللی حکایت از آن دارد که در سال 2011، 33 میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت 15 تا 64 ساله دنیا از محرک‌های نوع آمفتامین استفاده کرده‌اند اما همین گزارش تاکید می‌کند که شیوع مصرف اکستازی در سال 2011 نسبت به سال 2009 کاهش یافته و در آخرین آمارها، 19 میلیون نفر از جمعیت 15 تا 64 ساله دنیا مصرف‌کننده اکستاسی بوده‌اند. هشدار UNODC در این گزارش برای نخستین‌بار متوجه قاره آفریقا به عنوان هدف آتی قاچاق و تولید مواد غیرقانونی است و طبیعی است که نتیجه چنین وضعی، افزایش تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر به عنوان قربانیان سرریز قاچاق مواد مخدر خواهد بود.
گزارش 2013 همچنین نگاهی به شیوع ایدز بین معتادان به مواد مخدر دارد و اعلام می‌کند که در سال 2011، تعداد معتادان تزریقی مبتلا به ایدز نسبت به سال‌های پیشین کاهش یافته است. چنان که برآوردها خبر می‌دهد از جمع 14 میلیون نفری 15 تا 64 ساله مصرف‌کننده تزریقی مواد مخدر، فقط یک میلیون و 600 هزار نفر مبتلا به ایدز هستند که دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، این کاهش را ناشی از تغییر و اصلاح روش‌های مقابله با معتادان و همچنین اجرای سیاست‌های کنترل آسیب اعتیاد از سال 2008 می‌داند.

تولید و کشفیات
گزارش 2013 دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم ملل متحد در بررسی وضعیت تولید تریاک تاکید می‌کند که افغانستان همچنان مقام اول جهان را به عنوان تولید‌کننده اصلی تریاک دنیا حفظ کرده است و میانمار در رتبه دوم تولید قرار دارد چنان که بررسی‌های این دفتر تایید کرده که در سال 2012، 75 درصد تولید جهانی تریاک متعلق به افغانستان بوده است. در عین حال، سطح جهانی زیر کشت خشخاش نسبت به سال 2011 افزایش یافته و عدد 236,320 هکتار، افزایش 14 درصدی نسبت به سال 2011 را نشان می‌دهد.
اما همین گزارش تایید می‌کند که تولید تریاک در افغانستان در سال 2012 با 4 هزار و 905 تن محصول برداشت شده، از کاهش 30 درصدی نسبت به سال 2011 و کاهش 40 درصدی نسبت به سال 2007 برخوردار بوده که این اتفاق متوجه آفت‌زدگی مزارع خشخاش افغانستان طی سال‌های گذشته است.
بررسی UNODC اعلام می‌کند که در سال 2011، 776 الی 1051 تن کوکایین در دنیا تولید شده که نسبت به سال 2010 تغییری نداشته است. در حالی که همچنان بیشترین میزان کشفیات کوکایین جهان- صرف نظر از درجه خلوص- مربوط به کلمبیا (200 تن) و ایالات متحده (94 تن) است اما میزان کشفیات کوکایین در آسیا، اقیانوسیه و امریکای جنوبی و مرکزی و کاراییب در سال 2011 هم رو به افزایش بوده است.
همچنین کشفیات محرک‌های نوع آمفتامین در سال 2011، 123 تن بوده که دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم ملل متحد این رقم را مشمول افزایش 66 درصد نسبت به سال 2010 (74 تن) و دو برابری نسبت به سال 2005 (60 تن) می‌داند. با این حال گزارش 2013 مواد مخدر اشاره دارد که متامفتامین همچنان تجارت محرک‌های نوع آمفتامین را تحت‌الشعاع قرار داده است چنان که 71 درصد از کشفیات محرک‌های نوع آمفتامین در سال 2011 مربوط به متامفتامین بوده است.
در حالی که بنا بر گزارش UNODC قرص‌های آمفتامین همچنان در آسیای جنوب شرقی و شرقی طرفدار فراوان دارد، در سال 2011، 122 میلیون و 800 هزار قرص آمفتامین در دنیا کشف شده که این میزان کشفیات، از کاهش 9 درصدی نسبت به سال 2010 برخوردار بوده زیرا در سال 2010، 134 میلیون و 400 هزار قرص در سطح جهان کشف شده است. اما گزارش 2013، افزایش کشفیات متامفتامین کریستال را اتفاق قابل توجهی می‌داند و اشاره می‌کند که در سال 2011، 8 هزار و و 800 کیلو متامفتامین کریستال کشف شده که این رقم، بالاترین میزان کشفیات این ماده روانگردان در 5 سال اخیر بوده است. در حالی که مکزیک، رتبه بیشترین کشفیات متامفتامین را با افزایش دوبرابری نسبت به سال 2010 از آن خود کرده و گزارش‌ها از کشف 31 تن متامفتامین در مکزیک خبر می‌دهد.


مخدر روانگردان جدید چارلی شین Charly Sheen
 • مخدر روانگردان نمک حمام bath salts drugs (Badesalz...
 • عنکبوت روانگردان سیدنیAtrax robustus حاوی ماده م...
 • سمندر آتش (سقنقور ) و الکالوئید سمندرین (سامانداری...
 • آموزش روشهای مصرف قرص های روانگردان از سایت اینترن...
 • چگونه امریکا و اسرائیل مردم جهان را معتاد به خرید ...
 • علائم مصرف اسپایس spice (ماریجوانای صنعتی )چیست ؟
 • زنگ خطر برای ماری جوانای صنعتی spice در تهران به ...
 • حشرات مخدر روانگردان محرک نیروی جنسی (عقرب سر قرمز...
 • مگس میوه معتاد به متامفتامین (شیشه )از گرسنگی مرد
 • شروع دوباره جادو وعلوم ماورا الطبیعه با Osiris ازی...
 • فاز دوم رواج ماده مخدر کوکائین با گران شدن ارز شرو...
 • Speed (Amphetamin, Methamphetamin)
 • کانابینوئید صنعتی AM-2201 چیست ؟
 • ماده مخدر جدید چین سفید Alphamethylfentanyl-China...
 • ماده مخدر جدید صنعتی دیمتوکائین مشابه با کوکائین D...
 • ماده مخدر جدید صنعتی Desoxypipradrol دارای اثراتی...
 • ماده روانگردان صنعتی کانابینوئید UR-144 چیست
 • زاهدان شهر تریاک و پان و پان پراک .حوت . ناس . ناس...
 • ماده مخدر جدید روانگردان متیوپروپامین Methiopropam...
 • گروه مخدرهای روانگردان کاتینون ها Cathinones
 • متامفتامین Methamphetamin، Desoxyn
 • شروع دوباره جادو وعلوم ماوراءالطبیعه با Osiris ازی...
 • مصرف متامفتامین با کافئین caffeine and methamphet...
 • پوستر اثرات کافئین بر روی بدن انسان
 • مصرف زیاد کافئین توهم شنوایی و بینایی می دهد.Caffe...
 • شروع دوباره جادو و علوم ماوراء الطبیعه با Osiris ا...
 • Sali da Bagno e Zombie, la verità vera!(مخدر نمک ح...
 • La méphédrone. mephedrone.مفدرون
 • بیماری قلبی ریویCOPD چیست و چه ارتباطی با PACK YE...
 • اثرات سایکوسوماتیک گناه و گفتن حقیقت در ادیان ومع...
 • آدمخواری Cannibalismبا ماده مخدر نمک حمام MDPVو پ...
 • کابوی مشهور امریکایی بافلوبیل تریاکی بودBuffalo Bi...
 • سکس با عنکبوت بیوه سیاه black widow spiderخطر مرگ...
 • هیچ نظری موجود نیست: