سالویا - Salvia Divinorum

سالویا - Salvia Divinorum
سالویا
سالویا گیاهی از خانواده نعناییان است که دارای یک روانگردان بسیار قوی به نام " سالوینورین " می باشد و در کشور مکزیک بصورت بومی می روید.
 سالویا دارای سابقه طولانی مصرف توسط شمن های این منطقه می باشد و از سال 1990 تا به امروز در بسیاری از نقاط دنیا به عنوان روانگردان مصرف می شود.
تاثیر قوی این گیاه با تدخین برگ های خشک شده این گیاه به سختی حاصل می شود به همین دلیل از عصاره (extract) آن که دارای قدرت بالایی می باشد استفاده می شود. بسیاری از کسانی که برای اولین بار این ماده را مصرف می کنند به دلیل عدم یافتن حالت دلپذیر و لذت بخش از مصرف دوباره آن منصرف می شوند .
       

مواد تشکیل دهنده (Chemical)
سالوینورین A و سالوینورین B بطور طبیعی هنگام مصرف این گیاه تولید می شود . سالوینورین با دیگر ترکیبات توهم زای طبیعی ( از جمله DMT ، Psilocybin ، Mescaline ) متفاوت است و دلیل این تفاوت آن عدم وجود اتم نیتروژن در مولکول آن می باشد، این ماده جزء دسته Terpenoid می باشد .

نحوه مصرف
سالویا را در گذشته با جویدن برگهایش مصرف می کردند ولی امروزه هم بصورت تدخینی و هم جویدنی مصرف می شود . زمانی که برگهای سالویا جویده می شود، مایع تلخی که از آن خارج می شود برای مدتی در دهان نگه داشته شده تا به خوبی از طریق دهان جذب شود .

شروع (onset)
زمانی که تدخین می شود تاثیر آن بسیار بسیار سریع می باشد . اولین تاثیر بین 60-20 ثانیه پس از تدخین ظاهر می شود و اوج تاثیر آن بین 2-1 دقیقه پس از مصرف می باشد.

دوره (Duration)
تاثیر اصلی سالویا بین 15- 5 دقیقه پایان می باشد و دوره پایین آمدن و برگشت به حالت اولیه بین 40-20 دقیقه می باشد.
   


تاثیرات
با توجه به مقدار مصرف سالویا تاثیر آن متفاوت می باشد . بطوری که تاثیرات آن در دوز پایین لذت بخش و در دوز بالا بسیار شدید و در برخی مواقع ترسناک و غیر قابل تحمل توسط مصرف کننده می باشد . مصرف کنندگان این ماده در دوز های بالای آن تاثیراتی مانند ( تغییر در ادراک زمان ، سفر به مکان ، سیاره و زمان دیگر ، تجربه زندگی شخص دیگر ، احساس شدید شگفت زدگی و مشاهده تصاویر زنده ) گزارش کرده اند .


>> موارد منع مصرف (Contraindications)
- درهنگام رانندگی و یا کار با ماشین آلات سنگین مصرف نشود.
- از یک انسان هوشیار جهت مراقبت استفاده کنید ( در دوز های بالا)
- مصرف آن برای کسانی که در میان تحولات احساسی و روانی در زندگی می باشند توصیه نمی شود .
- مصرف آن برای کسانی دارای سابقه بیماری های روانی و همچنین روحیه نه چندان مساعد هستند توصیه نمی شود زیرا مصرف روانگردان های قوی ممکن است ضربات جبران ناپذیری در سلامت روانی شخص بیمار به همرا داشته باشد.
opium.site: مخدر روانگردان سالویا جایگزین حشیش و گراس Salvia ...

opium.site: سالویا و احمدی نژاد

opium.site: salvia divinorum سال ویا دیوانوریوم -کاشت، داشت و برداشت

opium.site: مخدر سالویا Salvia divinorum

opium.site: توهمات لامسه و بینایی با سالونورینوم(سالویا ) Salvia ...

opium.site: salvia divinorum سال ویا دیوانوریوم -کاشت، داشت و برداشت
: تجربه با سالویا دیوینوروم
اثرات سالویا دیوانوریوم مشابه با ماری جوانا است - سایت دکتر یزدان نیاز
منیع  فروم سایکدلیک  ایرانیان

هیچ نظری موجود نیست: