قدرت پول های کثیف عبدالرضا رحمانی‌فضلی را وادار به عذر خواهی از مجلس کرد

قدرت پول های کثیف عبدالرضا رحمانی‌فضلی  را وادار به عذر خواهی از مجلس کرد
حاشیه‌های فارس از نشست نمایندگان با رحمانی‌فضلی
بررسی «پول کثیف» در پارلمان و عذرخواهی وزیر از بهارستان‌نشینان
عبدالرضا رحمانی‌فضلی برای ارائه گزارش پیرامون پول کثیف به میان نمایندگان آمد و در انتها از وکلای ملت عذرخواهی کرد.

خبرگزاری فارس: بررسی «پول کثیف» در پارلمان و عذرخواهی وزیر از بهارستان‌نشینان
-------------------------------
                

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور امروز به میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمد تا آدرس‌هایی درباره «پول‌های کثیف» بدهد، موضوعی که پیشتر سکان‌دار وزارتخانه میدان فاطمی آن را مطرح کرده بود و تاکید داشت باید با آن به مبارزه پرداخت.
همین تاکیدات وزیر وکلای ملت را بر آن داشت تا وزیر را به صحن علنی دعوت کرده و از وی جویای جزئیات صاحبان این پول‌ها شوند.
وزیر در همان ابتدای جلسه علنی امروز (یکشنبه) در صحن علنی حاضر شد و ارائه گزارشش را آغاز کرد.
وی از پولشویی در سایر کشورهای جهان گفت و آمارهایی از این موضوع در بیرون مرزها ارائه کرد؛ صدای انتقاد نمایندگان بلند شد، نمایندگان تاکید می‌کردند که «وزیر باید از پول کثیف بگوید، نه آمار پولشویی در جهان»
حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین ابوترابی‌فرد که در غیاب علی لاریجانی بر صندلی ریاست مجلس تکیه زده بود، نمایندگان را به آرامش دعوت کرد و از وزیر هم خواست «آدرس دقیق پول کثیف را بدهد»
وزیر مسیر اظهاراتش را تغییر داد، از خارج به داخل مرزها آمد... شروع کرد به بیان برخی آدرس‌ها... اولین آدرس وزیر رسانه‌ها بودند، رحمانی‌فضلی توپ را به زمین رسانه‌ها انداخت و گفت که اظهاراتش به طور غلط منعکس شده وگرنه وی حرفی از ورود پول کثیف نزده و فقط به هشدار بسنده کرده است.
در میان بحث‌های وزیر، رحمانی‌فضلی اظهاراتش را قطع و از سردار علی مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خواست پشت تریبون بیاید. مویدی پس از حضور پشت تریبون شروع به توضیح درباره اظهارات وزیر کشور کرد که همین موضوع انتقاد نمایندگان را در پی داشت. وکلای ملت می‌گفتند قرار است وزیر توضیح دهد، نه شخص دیگری؛ اعتراضات که بالا گرفت سردار مویدی پایان آمد و وزیر ادامه اظهاراتش را بیان کرد.
بازم هم فریاد نمایندگان بلند بود که «آدرس دقیق بگو» و وزیر به بیان برخی تخلفات اشاره کرد اما آدرسی از ورود این پول‌ها به انتخابات نداد.
در انتها وزیر خطاب به نمایندگان باز هم از انعکاس نادرست اظهاراتش گفت و از جانب رسانه‌ها از بهارستان‌نشینان عذرخواهی کرد.
اظهارات وزیر به پایان رسید و نمایندگان وزیر را دوره کردند، روح‌الله حسینیان شروع به اعتراض به وزیر کرد و شروع ه بیان نظراتش خطاب به رحمانی‌فضلی کرد. عابد فتاحی هم دیگر نماینده‌ای بود که در حلقه نمایندگان دور وزیر حضور داشت و نظرش را بیان کرد.
اینبار وزیر به جای تریبون، مقابل تریبون پاسخگوی «پول کثیف» بود.

هیچ نظری موجود نیست: