مغز افراد پیر همانند مغز جوانان است .Human brains age less than previously thought

Your brain might not be as 'old' as you think
نکته
در این مقاله  ذکر می شود که  شما می توانید تا اخر عمر مغزتان همانند دوران  جوانی  فکر کند  بشرط انکه عروق ان به مرور زمان دچار انسداد نشوند
پس چربی کمتر بخورید ورزش بیشتر و هرچقدر  بیشتر فکر کنید و خون رسانی به مغزتان را افزایش بدهید
 محققان دانشگاه کمبریج و واحد علوم مغز و شناختی شورای تحقیقات پزشکی در تحقیقات جدید خود به ارائه بینش عمیق‌تری در مورد مغز انسان پرداخته‌اند که بر اساس آن، عمر مغز کمتر از تصورات پیشین است.
محققان نشان دادند که تغییرات گزارش شده قبلی در مورد سن مغز با استفاده از اف‌ام‌آرآی ممکن است بر اساس تغییرات عروقی و نه فعالیت نورونی باشد.
این بررسی‌ها نشان داده که مغزهای پیرتر ممکن است بیشتر از تصورات پیشین مشابه مغزهای جوان باشند.
یک جایگزین اصلاحی برای این تصور از سنجش‌های اف‌ام‌آر‌آی در حالت استراحت استفاده می‌کند که در اکثر آزمایش‌های اف‌ام‌آر‌آی قابل دستیابی است.
در حالی که اعتباریابی این روش در گذشته بسیار مشکل بود، ترکیب منحصربفرد یک مجموعه داده چشمگیر در مورد 335 داوطلب سالم در طول حیات آن‌ها به محققان اجازه داد تا به بررسی ماهیت واقعی اثرات پیری بر دامنه سیگنال حالت استراحت اف‌ام‌آر‌آی بپردازند.
این تحقیقات نشان داد که تفاوت سنی در دامنه سیگنال در زمان انجام یک وظیفه، از ذات عروقی و نه نورونی برخوردار است.
روش جدید می‌تواند به عنوان یک فاکتور تصحیح قوی برای کنترل تفاوت‌های پژوهش اف‌ام‌آرآی در مورد پیری مورد استفاده قرار بگیرد.
محققان نتیجه‌گیری کردند که بدون این گونه روشهای تصحیح، پژوهشهای اف‌ام‌آرآی در مورد تاثیر پیری بر شناخت ممکن است به اشتباه اثر سن را به عنوان یک پدیده شناختی و نه عروقی تفسیر کند.
این تحقیق در مجله Human Brain Mapping منتشر شده است.

Human brains age less than previously thought - Science

هیچ نظری موجود نیست: