ترک سیگار به طور دائم با قارچ جادویی

ترک سیگار به طور دائم  با قارچ جادویی


در این آزمایش محققان یک دوز از پسیلوسیبین به شکل قرص به شرکت کنندگان دادند؛ برای افرادی با وزن 70 کیلوگرم دوز 20 میلی‌گرم داده شد و در 2 و 8 هفته بعد، دوزهای بالاتر یعنی 30 میلی گرم برای وزن 70 کیلوگرم در نظر گرفته شد که خوردن این قرص‌ها همراه با رفتار درمانی بود.نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد مواد تشکیل دهنده فعال در قارچ باعث ترک سیگار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، محققان دریافته‌اند پسیلوسیبین که ماده‌ای توهم زا است در ترک سیگار موثر است؛ این ماده در نوعی قارچ وجود دارد که موجب می‌شود افرادی که سال‌هاست سیگار می‌کشند سیگار را ترک کنند.

پیش از این محققان در خصوص استفاده از ماده توهم‌ زا برای مبارزه با برخی مواد مخدر اعتیادآور تحقیقاتی انجام داده بودند که به دلایلی استفاده از این محصول متوقف شد. اما این مطالعه در حال حاضر با آزمایشات انجام شده 80 درصد موفق بوده است.

یک درمان جدید محققان در سال 2012 نشان داد افراد الکلی توسط داروی LSD قادر به ترک الکل بودند اما به تازگی نتایج مطالعه‌ای جدید در مجله فارماکولوژی منتشر شده است که نشان می‌دهد مواد تشکیل دهنده فعال در قارچ در ترک سیگار موثر است.

برای انجام این مطالعه محققان با استفاده از شرکت کنندگان سیگاری که از سلامت بدن برخوردار بودند آزمایشاتی انجام دادند؛ در این مطالعه از 10 مرد و 5 زن که به طور متوسط روزانه 19 سیگار می‌کشیدند دعوت شد؛ تمام این شرکت کنندگان چندین بار سیگار را ترک کرده بودند اما موفق به ترک سیگار به طور دائم نشده بودند.

در این آزمایش محققان یک دوز از پسیلوسیبین به شکل قرص به شرکت کنندگان دادند؛ برای افرادی با وزن 70 کیلوگرم دوز 20 میلی‌گرم داده شد و در 2 و 8 هفته بعد، دوزهای بالاتر یعنی 30 میلی گرم برای وزن 70 کیلوگرم در نظر گرفته شد که خوردن این قرص‌ها همراه با رفتار درمانی بود.

در این مدت شرکت کنندگان می‌توانستند به مدت 6 تا 7 ساعت موسیقی گوش کنند و در حال استراحت کامل باشند؛ شرکت کنندگان تماماً تحت نظر اعضاء هیات تحقیق قرار داشتند؛ پس از شش ماه تحقیق 12 شرکت کننده از 15 نفر آنها، سیگار را به طور کامل قطع کردند اما از نقطه نظر بیولوژیکی، مکانیسم عمل در سوخت و ساز بدن هنوز ناشناخته است.
به گفته «متیو جانسون» نویسنده این مطالعه: دیگر درمان‌های انجام شده کمتر از 30 درصد موفقیت داشته‌اند اما این مطالعه راهی موثر در ترک سیگار است.


هیچ نظری موجود نیست: