فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد کم است

مدیرکل بهزیستی کرمان:
فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد کم است
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: 18 سازمان مردم‌نهاد در زمینه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می‌کنند که نسبت به دیگر مباحث حوزه سلامت کم است.

خبرگزاری فارس: فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد کم است                
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، عباس صادق‌زاده صبح امروز در نخستین گردهمایی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت استان کرمان اظهار داشت: در کشور ما به لحاظ اعتقادات، باورهای دینی و همتی که مردم دارند، حضور سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه را پررنگ داریم.
وی بیان داشت: خیلی از نیازهای دیگر در جامعه هست که با حضور مردم می‌تواند شکل گیرد، یکی از ابعاد سلامت را محققان سلامت رفتاری می‌دانند.
صادق‌زاده عنوان کرد: از موضوعاتی که جای آن خالی است و حضور خیران را باید در آن طلب کنیم، حضور در برنامه‌های پیشگیرانه است.
این مسئول خاطرنشان کرد: 18 سازمان مردم نهاد در زمینه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می‌کنند که نسبت به دیگر مباحث حوزه سلامت کم است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: اگر قرار است در حوزه‌های دیگر آسیب ببینیم، یقینا در حوزه اعتیاد است و اگر کاهش آسیب نباشد و آگاهی لازم را به خانواده و مردم ندهیم، زمینه را برای بسیاری از آسیب‌هایی که راه درمان آن سنگین است، فراهم می‌شود.
وی در پایان عنوان داشت: باید به سراغ این برویم که آموزه‌هایی را در حوزه پیشگیری از آسیب به خانواده‌ها ارائه دهیم.
طبق گزارش  ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران  به سازمان ملل متحد دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرائم در ایران 1200  سازمان مردم نهاد در زمینه پیشگیری و درمان  اعتیاد فعالیت می‌کنند

هیچ نظری موجود نیست: