ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر مغفول مانده است


ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر مغفول مانده است

محمد رحیم نوروزیان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی
شناسهٔ خبر: 2786357 -
استانها > خراسان شمالی
بجنورد- معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: متاسفانه دستگاه های دولتی از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر استفاده چندانی نکرده اند که این روند باید تغییر یابد.
به گزارش خبرنگار مهر محمدرحیم نوروزیان صبح چهارشنبه در نشست کمیته توسعه مشارکت ها در مبارزه با مواد مخدر با بیان این که لازم است موضوع مبارزه با مواد مخدر سنتی و صنعتی دغدغه تمامی مردم و مسئولان باشد، اظهار کرد: باید ذهن تمامی افراد جامعه درگیر این موضوع شود.
وی با تأکید بر این که همچنین لازم است استفاده دستگاه ها از ظرفیت های مردمی در این راستا افزایش یابد، تصریح کرد: متأسفانه دستگاه ها و نهادهای متولی در زمینه مبارزه با مواد مخدر تاکنون عادت به استفاده از ظرفیت های مردمی و توان سازمان های مردم نهاد نکرده اند.
نوروزیان با اشاره به این که روند مزبور می بایست تغییر کند، افزود: اقدامات سازمان های مردم نهاد در راستای مبارزه با مواد مخدر و یا دیگر موضوعات اجتماعی بسیار اثرگذار است.
وی با تأکید بر اجتماعی کردن موضوع مبارزه با مواد مخدر در استان و کشور، اضافه کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر با نگاه پیشگیرانه بسیار مهم بوده و باید مورد توجه نهادهای مسئول قرار گیرد.
نوروزیان با اشاره به سالروز مبارزه با مواد مخدر، این مناسبت را فرصت ذی قیمتی برای مشارکت بیشتر همه مردم در زمینه مبارزه با مواد مخدر و بلای خانمان سوز اعتیاد دانست و تصریح کرد: در این زمینه می بایست غالب برنامه ها و فعالیت ها در راستای پیشگیری از ابتلا و اعتیاد به مواد مخدر باشد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی همچنین با تأکید بر برگزاری منظم جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان، اظهار داشت: باید تمامی مصوبات این جلسات پیگیری و به درستی اجرایی شود

هیچ نظری موجود نیست: