حمله اشرار به اداره مبارزه با مواد مخدر خاش

حمله اشرار به اداره مبارزه با مواد مخدر خاش
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده انتظامی سیستان با تشریح جزئیاتی از حمله ناکام اشرار مسلح به ساختمان اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش، این حمله را اقدامی تلافی‌جویانه و به دنبال ضربات مهلک دانست که پلیس به گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر وارد کرده است.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح جزئیاتی از حمله ناکام اخیر اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر به اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش، اظهار داشت:‌ دو شب پیش، گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر که در روزهای اخیر ضربات متعددی از نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان خورده‌اند، پس از دو عملیاتی که در دو روز گذشته در شهرستان خاش انجام شد و طی آن صدها کیلوگرم مواد مخدر از این گروه خاص به دست آمده، با حمله به اداره مواد مخدر شهرستان خاش، قصد انتقام‌گیری از نیروی انتظامی را داشته که در این امر ناکام ماندند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: پس از دو عملیاتی که پلیس در روز و شب پنجشبه علیه این گروه انجام داد که به کشف دو محموله بزرگ مواد مخدر انجامید، این گروه از اشرار با هدف انتقام گیری و تلافی، یک ساعت پس از آخرین عملیات پنجشنبه شب، به صورت گروهی و مسلحانه به ساختمان اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش حمله‌ور شدند که به لطف خداوند و با هوشیاری و اقدام به موقع یگان حفاظتی پلیس مبازره با مواد مخدر این شهرستان، حمله این گروه از اشرار ناکام ماند.

وی افزود: به دنبال درگیری مسلحانه این گروه از قاچاقچیان مواد مخدر که به مدت نیم ساعت به طول انجامید، دو تن از اشرار مهاجم، مجروح شده و در نهایت با مقاومت نیروهای پلیس، تمام این قاچاقچیان مسلح به همراه مجروحان، از صحنه گریختند.

رحیمی در پایان با اشاره به ضربات مهلکی که در سال جدید از سوی ماموران پلیس استان سیستان و بلوچستان به اشرار و گروه‌های مختلف قاچاق مواد مخدر وارد شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با وجود عملیات‌ها و درگیری‌های بسیار موفقی که علیه اشرار و گروه‌های تروریستی و قاچاقچیان موادمخدر استان داشتیم به حمدالله علی رغم مجروحیت تعدادی از پرسنل جان بر کف پلیس، تاکنون هیچ تلفات جانی نداشته‌ایم و این موفقیت‌ها درحالی رقم خورده که در تمامی عملیات‌های انجام شده، ابتکار عمل در دست نیروی انتظامی قرار داشته است.
نکته
به گفته نجار، جمهوری اسلامی ایران بیشترین هزینه را در امر مبارزه با موادمخدر پرداخت کرده است، چرا که در همسایگی کشور افغانستان و در مسیر ترانزیت موادمخدر قرار دارد.
انسداد مرزهای غربی و شرقی کشور با اعتبار700 میلیون دلاری
وی با اشاره به انسداد مرزهای غربی و شرقی کشور با اعتباری بالغ بر 700 میلیون دلار، یادآور شد: علاوه بر این، جمهوری اسلامی ایران سه هزار و 600 شهید و حدود 11 هزار مجروح در راه مبارزه با موادمخدر داشته است.
وی با بیان این که قیمت موادمخدر در کشورهای اروپایی چندین برابر قیمت در کشور افغانستان است، اظهار کرد: به همین دلیل تقاضای بالایی برای قاچاق موادمخدر از طریق کشور ایران به کشورهای اروپایی وجود دارد و همین امر ضرورت توسعه‌ی مبارزه با موادمخدر در جمهوری اسلامی ایران را تایید می‌کند.

هیچ نظری موجود نیست: