آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ایران: انیشتین مسلمان و شیعه بوده است

آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ایران: انیشتین مسلمان و شیعه بوده است

14 ماه مارچ مصادف با 135 مین سالروز تولد فيزيکدان و رياضي دان بزرگ جهان، آلبرت انيشتين است.

به گزارش " vesti.az " تاریخ 14 ماه مارچ مصادف با 135 مین سالروز تولد فيزيکدان و رياضي دان بزرگ جهان، آلبرت انيشتين است. این تاریخ موجب موجی از گفتگو و بررسی در بین علاقمندان میراث این تئوریست نسبیت یهودی که پس از به قدرت رسیدن نازی ها در آلمان مجبور شد به امریکا فرار کند، شد.
آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ایران نیز در این روز در مورد این دانشمندن بزرگ مدعی شده که آلبرت انیشتین دانشمند بزرگ قرن بیستم که تئوری نسبیت را مطرح کرد، مسلمان و شیعه بوده است .
 وی می‌گوید مدارکی وجود دارد که اثبات می‌کند این دانشمند یهودی اسلام شیعی را پذیرفته و از پیروان امام جعفر صادق از امامان شیعه در قرن هشتم بوده است .
به گفته وی به نقل از انیشتن، ریاضی دان بزرگ جهان زمانی که درباره معراج حضرت محمد شنید "که سریع‌تر از سرعت نور اتفاق افتاده است" متوجه شد که "این همان جنبش نسبیتی بود که انیشتین فهمیده بود . " مهدوی کنی همچنین افزود : "انیشتن گفته: وقتی درباره حضرت محمد و اهل بیت شنیدم، فهمیدم که آن‌ها این چیزها را بسیار زودتر از ما فهمیده بوده‌اند ."
قابل ذکر است که در سال 2012 نیز گزارش‌هایی مبنی بر گرایش انیشتین به اسلام پخش شده بود . در آن زمان نواسه آیت‌الله حسین بروجردی مدعی شده بود که این دانشمند "با این عالم در ارتباط بوده و اعتراف کرده بود که اسلام علمی‌ترین و عادلانه‌ترین دین در دنیاست ."

هیچ نظری موجود نیست: