معتاد کالایی برای سودجویی برخی کمپهای ترک اعتیاد

 محمدرضایی : بزارین بمیرم اما اول از همه اجازه رها شدن بدین .می خوام به هر قیمتی شده آزادی از اعتیاد روبه دست بیارم خواهش می کنم منو به کلینیکی، کمپی، بیمارستانی جایی ببرین تا ترک کنم ، دیگه از انگل بودن خسته شدم ،خواهش می کنم...

بگذار بمیرم از درد اعتیادی که نمی توانم انرا درمان کنم
معتاد کالایی برای سودجویی برخی کمپهای ترک اعتیاد
معتاد قربانی شده کسی است که متاسفانه به دلیل سودجویی برخی افراد زیان های روحی ، روانی بیساری را در گذر ترک اعتیاد تحمل کرده وحتی تا پای مرگ پیش می روداما مافیای سوداگری واعتیاد به دلیل کم ارادگی این افراد همچنان در حال فربه شدن وقربانی گرفتن است .
در اختیار داشتن مجهزترین پلیس مواد مخدر در میان کشورهای منطقه از سوی ایران نشان دهنده اهمیت برخورد با پدیده ای به نام اعتیاد و قربانی ای به نام معتاد است توسط جمهوری اسلامی است ، اما در این فرآیند نارساییهایی همچنان در حوزه پیشگیر ی و نیز درمان وجود دارد که نباید از آنها غافل بود.
*
خفه شدن معتاددرکمپ غیرمجاز اعتیادبه گزارش قدس آنلاین، چند ماه قبل مأموران انتظامی ازطریق تماس های مردمی و تلفن 110 پلیس در جریان مرگ نوجوانی در یک کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز واقع در منطقه  دهرودجاده سیمان مشهد قرار گرفتند و برای بررسی موضوع به محل حادثه عزیمت کردند.
به گفته قاضی علی اکبر صفائیان موضوع توسط تیم قضایی به همراه کارآگاهان پلیس آگاهی و گروه تشخیص هویت در محل حادثه رسیدگی و مشخص گردید که نوجوان ۱۲ ساله را چند روزقبل مادرش برای ترک اعتیاد به این محل آورده اما او به طرز مشکوکی و در حالی که هیچ گونه بیماری نداشت جان خود را از دست داده است.
بلافاصله جسد این نوجوان برای انجام معاینات و تعیین علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی حمل شد و مسئولان کمپ ترک اعتیاد بازداشت شدند .گرچه در تحقیقات تکمیلی متهمان این پرونده هر گونه دخالت در مرگ نوجوان معتاد را انکار کردند و مدعی بودند از چگونگی مرگ وی بی خبر هستند اما در این میان نظریه پزشکی قانونی پرونده را وارد مرحله دیگری کرد که حکایت از یک مرگ دلخراش داشت.
گزارش پزشکی قانونی پس از کالبد شکافی جسد نشان داد که مقدارزیادی آب آلوده داخل ریه و معده متوفی وجود دارد و او در داخل آب خفه شده است، متهمان این پرونده دربازجویی دوباره به ناچار لب به اعتراف گشودندو اقرار کردند نوجوان معتاد را که مادرش برای ترک اعتیاد به آن ها سپرده بودبرای سم زدایی داخل حوض آب سرد انداخته اند و او داخل آب خفه شده است.
* اشتغال وآموزش نوشداروی ترک اعتیادمنیره عالی مدیر عامل n.g,oبهبودی و امید و مرکز ترک اعتیاد و کار آفرینی مردان پاک شده از اعتیاد در این باره به گزارشگر ما می گوید: واقعیت ترک اعتیاد در دو نکته محوری اشتغال و حمایت افراد پاک شده نهفته است و گرنه باید شاهد بازگشت این افراد به چرخه اعتیاد و افزایش بزه های اجتماعی وآسیبهای خانمان برانداز جامعه باشیم .
وی می افزاید: متاسفانه بیشتر مراکز ترک اعتیادفقط سم زدایی معتادان اهمیت می دهند و کسی برای پاکسازی فکر و اندیشه فرد معتاد -که در واقع قربانی و بیماراین فرآیندخانمان برانداز است-اقدامی نمی کنددر صورتی که امر سم زدایی حتی در منزل نیز امکانپذیر است و تداوم بهبودی و پاک ماندن اهمیت بیشتری دارد.
این کارشناس ترک اعتیاد با تاکید بر فرهنگ سازی برای عدم بازگشت معتادان پاک شده به چرخه اعتیاد خاطرنشان می کند : این امر مهمترین بخش ترک اعتیاد است و در صورتی که خانواده ها به چشم یک قربانی و بیمار و جامعه به عنوان یک کارجو به فرد معتاد ننگرند همین چرخه معیوب تکرار وآسیبهای اجتماعی روند افزایشی خواهد داشت.
عضو سمن های ترک اعتیاد بهزیستی متذکر می شود: مراکز غیرمجاز با به زنجیر کشیدن و استفاده از حیوانات وحشتناک و حوض های آب سرد و حتی آویزان کردن بلند مدت افرادمی خواهند معتاد را به ترک اعتیاد وادار کنند در صورتی که اگر زیر ساختها و پیش نیازهای این عمل را تهیه نکنیم هرگزدر ترک کامل اعتیاد توفیقی نخواهیم داشت.
* نیاز به روانپزشک برای نجات معتادانمدیر عامل مرکز ترک اعتیاد و کار آفرینی مردان در ادامه فرآیند پاک شدن بیماران اعتیاد را از دام افیون راتشریح کرده و می گوید: سم زدایی به تنهایی به این عزیزان کمک نمی کندو باید روانپزشک، روان‌ درمان‌گر، مشاور ویژه ترک اعتیاد، رفتار درمانی و در نهایت ایجاد اشتغال برای پاک شده ها در برنامه های مراکز ترک اعتیاد بصورت توامان لحاظ شود.
این کارشناس اعتیادهای نوپدیدهمچنین متذکر می شود: متاسفانه اعتیاد و آمار های آن همیشه نگران کننده است .حال این نگرانی به شیوع مصرف محرک ها،آمفتامین ها و اعتیادهای صنعتی و مخرب سلولهای ارزشمند مغزی در کشور رسیده است بنا بر این لازم است در قالب یک عزم ملی برای نجات جوانان اقدام کنیم .
به گفته وی نگرانی در باره اعتیاد های نوظهوربه حدی افزایش یافته است که اگر به آن توجه نشود باید در آیندهزینه هایی بیشتر ازمبارزه و درمان بیماریهایی مثل دیابت و قلبی و عروقی هزینه کنیم بنا بر این هر خانواده ای که متوجه اعتیاد یکی از اعضای کانون خانواده به موادی مانند شیشه و مخدر های صنعتی و محرک شد حتما باید او را اجبارا به مراکز ترک اعتیاد روانه کند.
* دیوانگی معتادان در کمپ غیرمجازدکتر محمد رضا شالچی فوق تخصص سم شناسی و کارشناس ترک اعتیاد در گفت و گو با گزارشگر ما می گوید: متاسفانه به دلیل نداشتن آگاهی کافی برای کمک به بیماران دیده شده که بعضی از معتادین به متامفتامین (شیشه ) در کمپ های غیرمجاز دیوانه می شوند.
وی می افزاید: اخیرا یکی از پژوهشهای دانشگاه علوم پزشکی ایران ثابت کرده است که نیتریک اکساید در مغز انسان می تواند به عنوان یک میانجی برای انتفال پیام عصبی باشدو در صورت عدم اطلاع از این فرآیند و افزایش دز داروهای ترک اعتیاد برای سم زدایی امکان ابتلای معتادان به آسیب های مغزی و دیوانه شدن دائمی برای آنان وجود دارد.
به گفته این عضو هیات علمی و کارشناس سم زدایی، تولید نیتریک اکساید در مغز و جدار عروق تحت کنترل ژن های مختلفی است و بررسی بیماران مبتلا به جنون جوانی(اسکیزوفرنی ) و معتادان به متامفتامین که مبتلا به بیمارهای روانی و جنون شده اند نشان داده است که هفت فرم ژن مشترک در تولید نیتریک اکساید در انها وجود دارد و کسانی که دارای این ژن ها باشند واگر ازموامخدر متامفتامین یاشیشه))استفاده کنند احتمال آنکه دچار بیماری جنون و بیماری اسکیزوفرنی بشنوند 80 درصد بیشتراز دیگران است .
دکتر شالچی در ادامه متذکر می شود: گرچه اعتیاد به مورفین هم بر روی تولید ماده نیتریک اکساید و وابستگی مورفین دخیل است اما قربانیان تخریب سلسله اعصاب و دیوانگی در میان افراد مبتلا به شیشه از دیگر انواع اعتیاد بیشتر است .
* لغو مجوز برای مراکزغیر مجاز ترک اعتیاددکتر تهمینه شکیب مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در این رابطه به گزارشگر ما می گوید: در کمپ‌های ترک اعتیاد غیر مجاز رفتارهای خشونت آمیزی با معتادان انجام می شود به همین دلیل شهروندان باید فقط به مراکز دارای مجوز از سوی بهزیستی مراجعه کنندونیروی انتظامی بر اساس قانون اقدام به برخورد قاطع و تعطیلی کمپهای غیر مجاز می کند.
به گفته وی تذکر ، برخورد قانونی و در نهایت لغو مجوزو جریمه های مورد نظردر قانون، در انتظارمسئولان مراکزغیر مجاز ترک اعتیاد است و در صورت وجود اینگونه مراکز با همکاری نیروی انتظامی نسبت به اعمال قانون اقدام می شود ولازم است دستگاه ها مبارزه با مواد مخدر را یک اولویت جدی در دستور کار خودقرار دهند و بهزیستی را برای حل معضل یاری کنند.
این مقام بهزیستی در پایان می افزاید: مراکز مجوز دار از سوی بهزیستی زیاد است و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد و لازم است در این زمینه خانواده ها به خاطر تامین سلامتی جوانان خودشان هم که شده، فقط به مراکز مجاز و تحت پوشش مراجعه کنند.

* چهارسال بلاتکلیفی آیین نامه کمپ‌هاعباس دیلمی زاده ،مدیرعامل جمعیت تولد دوباره با بیان اینکه کمپهای ترک اعتیاد به علت غفلت از آموزش طرحی شکست خورده در کشور محسوب می شود به مهرمی گوید: چهارسال از تصویب آیین نامه کمپ‌ها می‌گذرد اما هنوز برنامه آموزش ناظران و کارکنان آن اجرایی نشده وعده ای نیاز به قرار گرفتن در محیط های ایزوله و دور از خانه دارند و فرد معتاد نمی تواند درمان پرهیز مدار را اجرا کند.
وی می افزاید : کمپهای ترک اعتیاد باتوجه به نیاز کشور همانند برپا کردن چادر راه اندازی شد. این مدل درمان دیگر نیاز جامعه نیست. اگر کمپ ها نتوانند خود را با برنامه های روز اقامتی دنیا متناسب کنند شکست می خورندو باید به طرحهای روز آمد فکر کنیم.

opium.site: پروتکل ترک اعتیاد مخدر محرک متامفتامین (شیشه ) متد ...
opium.site: "قیمت درمان اعتیاد" از موانع مراجعه معتادان برای ترک است
opium.site: قیمت داروهای ترک اعتیاد در بازار آزاد در تیر ماده 1392 ...
opium.site: افزایش 60 برابری قیمت دولتی داروهای ترک اعتیاد و کاهش ...
opium.site: افزایش بهای داروهای ترک اعتیاد و ارزان شدن قیمت مواد مخدر
opium.site: گلوسین Glaucine مخدری شادی بخش و دارویی برای ترک ...
opium.site: استفاده ازانتی بیوتیک مینوسیکلین در ترک اعتیاد ...
opium.site: داروی گیاهی ترک اعتیاد مواد مخدر اکوامین Akuammine ...
opium.site: ایبوگین تنها داروی ترک اعتیاد تائید شده در جهان
opium.site: اسپند (هارمالین ) مشابه با ایبوگین داروی ترک اعتیاد ...
opium.site: قرص ترک اعتیاد دراگون -مشخصات فیزیکی
opium.site: روش ها و متد های ترک اعتیاد به ماده مخدر شیشه (متامفتامین ...
گذاشتن ایمپلنت زیر جلدی برای ترک اعتیاد هروئین و تریاک  طبق موافقت طرفین به عنوان یک طرح ازمایشی در مرکز آناندا انجام می شود
opium.site: ایمپلنت زیر جلدی Probuphine پروبفین برای ترک ...
opium.site: ترک اعتیاد مواد مخدر با مخدر هروئین (دیامورفین ) در انگلستان
opium.site: چای کراتوم kratom حاوی متراگنین برای ترک اعتیاد به ...
opium.site: اسپری های بینی حاوی ماده Synephrineسینفرین اعتیاد آور ...
opium.site: ترک اعتیاد ( به روش TC)تی سی
opium.site: مخدر شیشه و راز اعتیاد به متامفتامین چیست ...
opium.site: آیا مصرف سابوکسون باعث تهوع و استفراغ می شود Could ...
در متد آناندا ما معتادان را کتک نمی زنیم
opium.site: چگونه روس ها روش کتک زدن معتادان را از من کپی کردند ؟
opium.site: با خلافکارترین زنان هالیوودی آشنا شوید! + تصاوير
opium.site: بوپروپیون ,ضد افسردگی ,برای ترک سیگار, و افزایش ...
opium.site: ماده مخدر نفس شیطان'Devil's Breath' در کلمبیا borrachero ...
opium.site: روش درمان ماتریکس تعدیل شده برای ترک شیشه چیست (طنز )
opium.site: ایبودیلاست Ibudilast داروی جدید برای ترک اعتیاد مخدر ...
opium.site: اثرات مغزی هارمالین در درمان افسردگی و ترک اعتیاد (متد ...

opium.site: کلینک ترک اعتیاد آناندا Ananda center Tehran .iran

هیچ نظری موجود نیست: