داروی 17 هزار تومانی، 2 میلیون و 700 هزار تومان شد

علي رغم وعده‌هاي فراوان و تبليغات متعدد دولت اصولگرا مبني بر بهبود وضعيت دارويي کشور و نوآوري در توليد داروهاي مختلف، همچنان شاهد بروز مشکلات فراوان در مسير واردات يا ترخيص داروهاي مورد نياز بيماران و حتي عدم توليد داخلي داروهايي هستيم که پيش‌از اين در کشور توليد مي‌شد.
 از سوي ديگر کاهش کيفيت داروهاي موجود در بازار که به دليل افزايش تحريمها و عدم دسترسي به منبع اصلي واردکننده به طور محسوسي شدت گرفته است مشکلاتي را براي بيماران ايجاد کرده است.
 در تازه ترين نمونه از اين موارد، شاهد کمبود داروهاي بيهوشي در کشور هستيم که حاصل عدم ترخيص آن از گمرک است؛ ضمن اينکه داروهاي بيهوشي موجود نيز از کيفيت مطلوبي برخوردار نيست و مشخص نيست داروهاي بيهوشي جديد هم که در انتظار ترخيص هستند همين وضعيت نامطلوب را دارند يا خير.
 از سوي ديگر داروهاي مورد نياز بيماران خاص از جمله بيماران تالاسمي‌نيز در کشور به شدت کمياب و گران شده است.در مورد ساير بيماران نيز شاهد بروز چنين وضعيتي هستيم بطوريکه يکي از بيماران پيوند کبد در تماس تلفني با روزنامه اعلام کرد که يک قلم از داروهايي را که با نام پنوووفير پيش‌از اين با دفترچه بيمه به مبلغ 17 هزار تومان براي 90 عدد خريداري مي‌کرد، قادر نيست خريداري کند و در معرض خطر قرار گرفته است، چرا که قيمت 90 عدد از اين دارو به 2‌ميليون و 700 هزارتومان رسيده است. اين بيمار اعلام کرد که نمي‌داند براي تهيه اين دارو که يکي از سه قلم داروي مورد استفاده اوست و سلامتي او بدان وابسته است چه کند چرا که توان پرداخت چنين مبلغ سنگيني را ندارد
. يکي از بيماران دچار آسم نيز از افزايش بي سابقه قيمت داروهاي موردنياز خود گلايه کرد و گفت که دارويي را که پيش از اين با مبالغ پايين تر از 50‌هزار تومان تهيه مي‌کرد اکنون بايد به مبلغ 550 هزار تومان تهيه کند و کسي هم پاسخگو نيست. در چنين شرايطي مردم بيش‌از هر زمان ديگري از خود سوال مي‌کنند که با توجه به عدم توليد برخي داروهاي داخلي، حاصل نوآوري‌هاي ادعايي در مورد توليد دارو در داخل چيست؟


هيچ دستي پشت پرده نيست
 
داروهاي بيهوشي چند ماه است در گمرک مانده و اين امر جان بيماران را تهديد مي‌کند چرا که داروهاي بيهوشي موجود نيز کيفيت مطلوبي ندارند. رييس انجمن بيهوشي از حل نشدن مشکل کمبود داروهاي بيهوشي انتقاد کرد و گفت: متاسفانه از کيفيت داروهاي موجود نيز کاسته شده است.
دکتر محمد مهدي قيامت در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينکه بحث بر سر کمبود يک يا دو قلم دارو نيست، بلکه مجموعه‌اي از داروهاي بيهوشي بايد در دسترس باشد تا بتوان امور درماني و اعمال جراحي مردم را پيش برد، عنوان کرد: هر روز يک مشکل تازه داريم. داروهاي بيهوشي هم وارد کشور شده‌اند ولي علي‌رغم گذشت چندين ماه هنوز از گمرک ترخيص نشده‌اند.
 وي با ابراز گلايه از وضعيت بازار دارويي گفت: برخلاف اظهارات برخي مسئولان، دست‌هاي پشت پرده‌اي در خصوص داروهاي بيهوشي وجود ندارد. بلکه هر کس توان حل مشکل را ندارد، مي‌گويد دستي پشت پرده است. رييس انجمن بيهوشي ايران ادامه داد: هر روز يک داروي بيهوشي موجود نيست، به عنوان مثال «مانيتول» که براي عمل قلب، واجب است و در ICU به کار مي‌رود، با وجود آنکه سال‌هاست توسط شرکت‌هاي داخلي توليد مي‌شود، اما باز هم در بازار موجود نيست. قيامت با اشاره به اينکه مردم ناچارند علاوه بر خريد دارو با قيمت‌هاي بالا، زحمت زير و رو کردن بازار و يافتن آن را هم متحمل شوند، گفت: علاوه بر اين کيفيت داروهاي بيهوشي پايين آمده است و کمبود داروي بيهوشي در بازار را تاييد مي‌کنيم.

عرضه قطره چکاني داروي بيهوشي
 
دکتر احمدرضا انصار، عضو هيات مديره انجمن داروسازان نيز از کمبود برخي داروهاي بيهوشي خبر داد و با اشاره به اينکه داروي استنشاقي بيهوشي ايزوفلوران چندين ماه است حتي يک عدد هم يافت نمي‌شود و هيچ جايگزيني ندارد، اظهار کرد: داروي «فنتانيل» يک داروي بيهوشي متداول است که نبود آن عملا فرايند بيهوشي را مختل مي‌کند اين دارو که منحصرا از طريق دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و تحت کنترل شديد توزيع مي‌شود، در حال حاضر به صورت قطره چکاني در اختيار داروخانه‌ها قرار مي‌گيرد.
 وي افزود: فنتانيل از جمله داروهايي است که علاوه بر تامين از طريق واردات، در داخل ايران هم توليد مي‌شد اما اکنون به دليل نبود مواد اوليه براي توليد، ساخت آن در کشور نيز دچار اختلال شده است. اين عضو هيات مديره انجمن داروسازان با بيان اين مطلب که کمبود داروهاي بيهوشي تبديل به يک فاجعه در جراحي و درمان بيماران شده است، تصريح کرد: داروي استنشاقي بيهوشي «ايزوفلوران» چندين ماه است حتي يک عدد هم يافت نمي‌شود و با توجه به اينکه هيچ جايگزيني ندارد به يک مشکل جدي براي پزشکان و بيماران تبديل شده است. انصار با اشاره به اينکه داروي ايزوفلوران توليد داخل ندارد، گفت: حتي اگر بتوان به اجبار آن را با داروهاي ديگر جايگزين کرد علي رغم نداشتن اثربخشي، انجام اين کار عوارض متعددي براي بيماران در پي خواهد داشت. وي که مدير داروخانه يکي از بيمارستان‌هاي تهران است، ادامه داد: مشکلات ارزي، اعمال تحريم‌ها، سوء‌مديريت در وزارت بهداشت و عدم هماهنگي اين وزارتخانه با مراجع اقتصادي ذيربط در کشور از جمله عوامل موثر در بروز مشکلات فراوان در حوزه سلامت مردم و بويژه کمبود داروهاي مورد نياز محسوب مي‌شود. در صورتي که مديران مربوط مي‌توانستند با برنامه ريزي حساب شده از بروز اين گونه مشکلات پيشگيري کنند.

داروي دسفرال هم نيست
 
از سوي ديگر رئيس انجمن تالاسمي ‌ايران گفت: داروهاي خارجي بيماران تالاسمي‌با کمبود روبه رو است به گونه‌اي که داروي دسفرال اين بيماران در داروخانه‌ها موجود نيست. مجيد آراسته در گفت‌وگو با ايلنا؛ دراين باره گفت: دو هفته پيش محموله 250 هزار ريالي داروي دسفرال از سوي شرکت‌هاي دارويي توزيع شد اما آن محموله پاسخگوي بيماران تالاسمي نبود و اکنون آنها از نبود اين دارو گلايه‌مند هستند. وي خاطرنشان کرد: با پيگيري‌هايي که کرديم وزارت بهداشت قول داده است ظرف دو هفته آينده با شرکت‌هاي خارجي براي تامين اين دارو قرارداد ببندد تا مشکل بيماران تالاسمي حل شود. البته تا قرارداد‌ها بسته و هزينه‌ها پرداخت شود تا دارو را وارد کنند دو تا سه هفته طول مي‌کشد تا کمبود دارويي برطرف شود. وي به توليد داروي دسفرال درداخل کشور اشاره کرد و افزود: در تامين ماده اوليه اين دارو مشکلاتي به وجودآمده بود که ظاهرا برطرف شده است و چرخه توليداين دارو دوباره به راه افتاده است. آراسته در ادامه با اشاره به عوارض کمبود دارو براي بيماران تالاسمي افزود: تمام تلاشي که انجام مي‌دهيم براي بهتر شدن کميت و کيفيت زندگي بيماران تالاسمي است اما دسترسي به دارو و خدمات دارويي اولين قدم در اين راه است اما مي‌بينيم که بيماران تالاسمي يک روز دارو دارند و روز ديگر دارو ندارند. اگر اين وضعيت ادامه پيدا کند آنطور که بايد و شايد دستورالعمل درمان بيماران تالاسمي اجرا نمي‌شود و عوارض بسيار خطرناکي به سراغ اين بيماران مي‌آيد که هزينه‌هاي اين عوارض به مراتب خيلي سنگين‌تر از سوبسيدي است که دولت براي داروهاي آن‌ها پرداخت مي‌کند. سونامي عوارض بيماري تالاسمي در اثر درمان ناقص بحث جدي است که پزشکان نسبت به اين مساله تذکر داده اند. آراسته به حذف يارانه داروي دسفرال خارجي به دليل توليد اين دارو در داخل اشاره کرد و افزود: با توجه به بحث‌هاي کار‌شناسي که با وزارت بهداشت صورت گرفته است قرار بر اين شد که يارانه اين دارو به حالت قبل برگردد.

مرحله جديد داستان کيسه‌هاي خوني فيلتردار
 
داستان کيسه‌هاي خون فيلتردار که بيماران تالاسمي‌ را به دردسر انداخت و براي آنان ايجاد حساسيت کرده بود، به‌ تازگي وارد مرحله جديدي شده است. زيرا در حالي که متوليان سازمان انتقال خون اين کيسه‌ها را از بازار مصرفي بيماران تالاسمي جمع‌ آوري کرده‌ و در حال جايگزين کردن کيسه‌هاي جديد از منابع معتبر و مطمئن ديگر هستند، يکي از اعضاي کميسيون بهداشت مجلس از مشکلات تامين‌کنندگان اين اقلام خبر داد. دکتر عابد فتاحي عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برخي کالاها نظير کيسه‌هاي خوني فيلتر دار از سوي سازمان‌هاي حوزه بهداشت و درمان به صورت متمرکز خريداري مي شود در رابطه با اينگونه کالاها، پس‌از آنکه منشا ارزي واردات اين کالاها از ارز مرجع 1226 توماني به ارز تک نرخي حدود 2500 توماني تغيير پيدا کرد موضوع جديدي مطرح شده است و آن اين است که اگر قبلا براي واردات تعداد مشخصي کيسه خوني فيلتردار که واردات آن ضروري و مورد نياز کشور است بعنوان مثال 5 ميليارد تومان بودجه ريالي نياز بود، حال هزينه ريالي مورد نياز تقريبا 2 برابر شده است يعني چيزي معادل 10 ميليارد تومان بايد در اختيار سازمان انتقال خون قرار گيرد و بدون شک اين امکان محتمل است که بودجه اين سازمان‌ها کفاف اين موضوع را نکند. وي ادامه داد: اين موضوع حتي در خصوص واردکنندگاني که قبلا با ارز مرجع سفارش‌گذاري کرده‌اند و اجناس آنها وارد گمرکات کشور شده است نيز صادق است. در حال حاضر پرداخت مابه‌التفاوت ارز مرجع و ارز مبادلاتي دغدغه خاطر بسياري از شرکت‌هاي تامين کننده دارو و تجهيزات پزشکي شده است و اين موضوع در رابطه با شرکت‌هايي که از طريق مناقصه کالاهاي وارداتي خود را در اختياز سازمان‌هاي حوزه بهداشت و در‌مان قرار مي‌دهند، کمر شکن شده است.
 فتاحي اضافه کرد: مشکل نظام بهداشت و درماني کشور آن است که علاوه بر آنکه دچار ضعف ساختاري و مديريتي است، از لحاظ بودجه ريالي و ارزي نيز محدوديت‌هاي بي‌انتهايي بر آن تحميل شده است. چرا که هزينه‌هاي آن مانند ساير بخش‌هاي جامعه به صورت تصاعدي افزايش پيدا کرده است اما منابع تامين مالي اين هزينه‌ها به ميزان مناسب ارتقا پيدا نکرده است. مسلم است وقتي يک کالا ميزان ارز بري آن 2 برابر شده است، مابه‌التفاوت نرخ ارز مي‌تواند در تامين به موقع کالا اخلال ايجاد کند. عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به اين سوال که چرا کميسيون بهداشت مجلس تاکنون اقدام مهمي در اين باره نکرده است، گفت: کميسيون نسبت به وضعيت دارو تجهيزات پزشکي حساسيت فوق‌العاده اي داشته و حتي تمام وقت روز گذشته اين کميسيون به چالش‌هاي حوزه دارو و تجهيزات پزشکي اختصاص پيدا کرد و به صراحت مي‌توانم بگويم که موضوع کيسه‌هاي خوني فيلتردار در جلسه هفته آينده کميسيون نيز مجددا دنبال خواهد شد. فتاحي در پايان خاطرنشان مي‌کند: اگرچه پس از جمع‌آوري کيسه‌هاي خوني فيلتردار قبلي، تا زمان تعيين تکليف آنها، کيسه‌هاي جايگزين، نياز بازار مصرف را جبران کرده و تا امروز مشکل خاصي که به کمبود حاد منجر شود وجود نداشته و شرکت‌هاي تامين‌کننده تلاش کرده اند که به تعهدات خود عمل کنند اما نمي‌شود همه چيز را به گردن تحريم‌ها انداخت. درست است که تحريم شده‌ايم اما بايد سوءمديريت خود را هم بپذيريم و در آن بازنگري کنيم.
 opium.site: طنز تهیه ماده مخدر کراک و شیشلیک شیشه با وایتکس در ...
opium.site: داستان طنز مواد مخدر روانگردان جدید صنعتی در امریکا
opium.site: طنز تهیه ماده مخدر کراک در آشپزخانه منزل
opium.site: طنز و واقعیت ها درباره ساخت مواد مخدردر ایران و جهان
opium.site: آیا چس یاب شیشه ای باعث آلودگی پادگان های نیروهای ارتش ...
opium.site: روش درمان ماتریکس تعدیل شده برای ترک شیشه چیست (طنز )
opium.site: کلینک ترک اعتیاد آناندا Tehran . Addiction Treatment ...
opium.site: سازنده گان شیشه در اشپرخانه های ایران را روی سرتان ...
 استفاده از متامفتامین (شیشه) به صورت خوراکی برای ایجاد شهوت در زنان منجر به مرگ زنان می شود
مصرف متامفتامین در طویل مدت مصرف کننده ها را اوا خواهر می کند
مصرف متامفتامین در طولانی مدت معتاد را زامبی می کند
عوارض مصرف کوکائین +عکس
واکسن ضد مخدر شیشه (متامفتامین )در دست ساخت است
عکس هایی از معتادین به ماده مخدر کروکودیل (دزومورفین )
اثرات متامفتامین بر روی شریان ها و عروق خونی
استفاده از متامفتامین (شیشه) به صورت خوراکی برای ایجاد شهوت در زنان منجر به مرگ زنان می شود
مخدر های نوظهور با دزومورفین recreational drug desomorphine
منقل وافور ناصرالدین شاهی در درشکه شاه
 • ماده مخدر کراک اوکراین ارمغانی برای توریست ها
 • ماده مخدر شیشه در سوپر مارکت ها در ایران به فروش م...
 • دکسدرین دکستروآمفتامین Dexderine
 • عکس سیگاری
 • عکس هایی از کارناوال ماری جوانا در امریکا
 • برادپیت ماریجوانا را ترک کرد
 • رئیس جمهور کلمیبا :کشیدن ماریجوانا را در دنیا آزاد...
 • ادامه ممنوعیت حشیش و یا آزادی مصرف آن
 • مخدر کراک که تا چندی پیش قویترین ماده مخدر بو...
 • معجزه وحشتناک دستمال‌های مرطوب (السیمن )
 • دکستروآمفتامین Dextroamphetamine
 • حشیش
 • خواص آنالوگ های امینورکس در متابولیت های لوامیزول
 • اثرات هارمین در دیابت و افرایش نيتريك اكسايد(NO)
 • گیاه گل ساعتی ؛ آرامبخش و ضد اضطراب و خواب آور است...
 • متادون
 • دود سیگار روی سن بلوغ موثر است
 • مواد مخدر از دیدگاه آیات و روایات
 • متادون چيست؟
 • اسکوپولامین پچ (ترانس درمال اسکوپولامین )scopolami...
 • تاتوره در طب سنتی-Datura
 • مخدر"رکس" قوی تر و ارزانتر از شیشه
 • عکس جاسازی هروئین داخل اسکناس
 • متامفتامین مخدر همجنسگرایان مرد درPNP پارتی و پلی...
 • عکس لابراتوار ساخت مواد مخدر متامفتامین (شیشه)
 • اکستاسی و متامفتامین و روانگردان ها جنون جنسی می د...
 • تاریخچه ماده مخدر ال اس دیLSD و فرانسیس تیموتی لیر...
 • آيا آليس در سرزمين عجايب تحت تاثیر مواد مخدر نوشته...opium.site: مواد مخدر صنعتی Designer drugopium.site: تاریخچه ماده مخدر ال اس دیLSD و فرانسی...opium.site: آيا آليس در سرزمين عجايب تحت تاثیر موا...مخدر شیشه و راز اعتیاد به متامفتامین چیست ؟ Metham...اثرات دیازپام و ریتالین در بالغین و کودکان بیش فعا...ماده مخدر روانگردان صنعتی جدید اتیل فنیدیت CHING س...مخدر شیشه (متامفتامین ) methamphetamineمخدر آدمخوار Zombie drugمخدر ابر نهم cloud 9 ,و مخدر نمک حمام Cloud Nine D...مخدر جدید صنعتی New Drugsمخدر های طراح چیست .Designer drugsخوابیدن کودکان در کنار پدرانشان هورمون مردانه تستس...حسن صباح Hassan-i-Sabah و فرقه حشاشین درمانگر رگز...مصرف مخدر روانگردان جدید بمب اتمیk2 سه جوان را به ...تئوری اعتیاد وفحشا و یا روسپیگری و مواد مخدر Prost...خاطرات یک معتاد به ماده مخدر کروکودیل (Дезоморфин...کروکودیل(دزومورفین ) نداریم، همان شیشه(متامفتامین ...حزب دزدان دریایی Piratenpartei با اینترنت و ماری ج...در آزادی به آزادی می توان مواد مخدر مصرف کرد ؟دزومورفین


 •  تقسیم بندی قارچ های روانگردان Classification of ps...

 • صحبت کردن درباره خودتان باعث افزایش دوپامین در مغز...
 • اعتیاد و الکلیسم، بلای جان آمریکا
 • ۱۲۵ ميليون کودک دختر و زن در دنيا ختنه شده اند Fem...
 • شیشه ای ها هروئینی نمی شوند
 • دوز کشنده و مرگ آور متادون چقدر است LD50 for Metha...
 • فرمول و طریقه ساخت ماده مخدر متادون Synthesis of M...
 • گربه ای به نام متادون و موشی به نام تریاک
 • داستان طنز مواد مخدر
 • دوز کشنده LD50
 • خدای دنیای توهم (Illusion World)
 • مخدر کاکتوس Cactus drug
 • ماری جوانا (کانابیس ) یک میکروب کش وآنتی بیوتیک عا...
 • دولت با جلوگیری ازنشان دادن جذابیت های مواد مخدر...
 • چطور سرعت CPU پردازش مغز معتادان به متامفتامین (شی...
 • راز جاذبه جنسی دم طاووس نر کشف شد Do you think I...
 • خطرات مصرف ماده مخدر شیشه (متامفتامین ) در رانندگ...
 • ساخت مخدر شیشه (مت کاتینون ) برای شیشه سازان آمات...
 • چهار متیل تیو آمفتامین Methylthioamphetamine 4
 • مکانیسم اثر ماده مخدر آمفتامین بر روی مغز انسان چ...
 • دوز کراتوم برای ترک اعتیاد تریاک هروئین و متادون(ت...
 • ورود مواد مخدر مصنوعی به ایران خطرناکتر از ان چیزی...
 • دزدیدن و تجاوز گروهی به بازیگر زن سرشناس بخاطر موا...
 • اداره امنیت فدرالی روسیه کانال انتقال مواد مخدر مص...
 • اثرات کافئین در نوشابه های انرژی زا و روی مغز معتا...
 • نفش اسید امینه تورین در نوشابه های انرژی زا و بر ر...
 • افراد خوشبین حتی در مواجهه با ناملایمات دیدگاه مثب...
 • افراد غمگین حافظه بصری و شنوایی بهتری دارند
 • زنان مشتریان دائمی خط ملی مشاوره اعتیاد
 • ابوالفضل پورعرب :آخرين عمل خود را با موفقيت انجام ...

 • دهها عضو «باند همجنس‌بازی و شيطان پرستی» در کرمانش...
 • تبخیر کننده های پرتابل ماری جوانا و حشیش +عکس Aliv...
 • اثرات معجون فریب (کلوچه بیرجندی ) چیست OBE
 • خبر توزیع معجون های حاوی حشیش در سوپر مارکت ها تکذ...
 • موثرترین دارو برای ترک اعتیاد به مخدر شیشه ایجاد ...
 • گامی بزرگ در کشف داروی آلزایمر
 • سنگ درمانی در ترک اعتیاد به مخدر متامفتامین (شیشه)...
 • خواص درمانی سنگ‌ها

 • opium.site: سایکدلیک راک یا راک روان‌گَردان
  سایکدلیک Psychedelics, dissociatives and deliriants - ...
  opium.site: الکساندر شولگن پدرخوانده مخدر های سایکدلیک ,و ...
  opium.site: افتتاح فروم پرشین سایکدلیک امیدی جدید برای ...
  opium.site: نقش روانگردان ها درالهام واثرات ذرات بنیادی و ...
  opium.site: هر کار خوب دستمزد بالایی دارد ما گرانترین ...
  opium.site: جنگ با مواد مخدر به شکست انجامیده است حالا زمان ...
  opium.site: عکس های زیبایی از متامفتامین در سایت نشنال ...
  opium.site: ترمیم پرده بکارت و مواد مخدر جدید صنعتی ...
  opium.site: داروهای سایکودلیک و هنر سایکودلیک چیست ...
  opium.site: بازی خفگی و تحریک جنسی و بلند شدن آلت ...
  opium.site: سرم را بشکن نرخم را نشکن؟ چرا کوکائین ارزان ...
  opium.site: آیا تنها ترین سردار مبارز با مواد مخدر روانگردان در ...
  opium.site: رئیس قبلی ستاد مبارزه با مواد مخدر با عدم اعلام ...
  opium.site: شمار معتادان ایران از پاکستان نیز بیشتر است
  opium.site: ترک و درمان اعتیاد به ماده مخدر شیشه به چه عواملی ...
  opium.site: در جستجوی حقیقت گمشده عشق
  opium.site: ماده مخدر گل کش افغان ریسک Aboulia ابولیا و ...
  opium.site: مواد مخدر جدید روانگردان صنعتی و گیاهی ناشناخته ...
  opium.site: تصاویر برای مخدر گل تکذیب می شود (منبع گوگل )
  opium.site: دروغگویی و تکذیب حقیقت عاملی برای بروز ...
  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر - opium.site - Blogger
  opium.site: پلیس کشت ماریجوانا در تهران ومصرف مخدر ...
  opium.site: مسئولین ورود 20 نوع ماده مخدر جدید را تکذیب کردند
  opium.site: وجود ماده مخدر گل و کشت ماری جوانا و ساخت شیشه در ...
  opium.site: لایحه مجازات کاشت و قاچاق وخرید فروش شاهدانه ...
  opium.site: دهات قلات در شیراز مرکز کشت و فروش انواع ماری ...
  opium.site: پارلمان مراکش طرح کشت و صادرات ماری جوانا را ...
  opium.site: دزدی چراغ زنون پورشه برای کشت ماری جوانا در هلند
  opium.site: پلیس کشت ماریجوانا در تهران ومصرف مخدر ...
  opium.site: ریتالین استفانی را کشت ..
  opium.site: شاهدانه مصنوعی مردی را در استرالیا کشت Fake ...
  بازی خفگی (بازی غش ) نوجوانی را کشت .Isaiah Shell death - ...
  opium.site: کشت و فروش ماری جوانا در اروگوئه آزاد شد
  opium.site: پرورش غیرقانونی "ماری جوانا" در آپارتمان های شمال ...
  opium.site: salvia divinorum سال ویا دیوانوریوم -کاشت، داشت ...
  opium.site: مردی با دادن دود متامفتامین به همسرش او را کشت ؟
  opium.site: کشت وپرورش کاکتوس روانگردان اچینوپسیس ...
  opium.site: مزرعه کشت ماری جوانا در کازرون کشف شد


  پیوند سرکوب نیازهای جنسی با استبداد - opium.site - Blogger


 • سریال Breaking Bad و والتر وایت در ساخت مخدر متامفتامین (شیشه) تمام شد
   opium.site: ساخت روانگردان گیاهی اسید لیزرجیک هیدروکسی اتیل امید ... 
  opium.site: گیاهان و قارچ ها ی روانگردان Psychoactive Plant & Fungi ... 
  opium.site: مخدر روانگردان جدید گیاهی ارکیده دندروبیوم (dendrobium ... 
  opium.site: تقسیم بندی قارچ های روانگردان Classification of ... 
  opium.site: ادرار درمانی با خوردن قارچ روانگردان آمانیتا موسکاریا Urine ... 
  opium.site: گیاهان و قارچ ها ی روانگردان Psychoactive Plant & Fungi ... 
  opium.site: مخدر روانگردان صنعتی میتوسین metocin به جای قارچ ... 
  opium.site: گل گهاف Gaëlle Caroff دختری که باعث ممنوع شدن قارچ ... 
  opium.site: دوز مصرف دود کردنی دی متیل تریپتامین  
  opium.site: درخت اقاقیای نوع berlandieri حاوی امفتامین .دی متیل ... 
  opium.site: تنباک (تمباک ) مخدر محلی بندرعباس توهم زا ترین ماده ...
 • متامفتامین با دیفن هیدرامین می تواند قدرت شناخت م...
 • ریتالین هوش یا حافظه کدام را افزایش می دهد
 • متامفتامین (پلنگ صورتی )قرار بود ۳۹ سال قبل به ایر...
 • کم خوردن آب می تواند موجب سر درد شود
 • نتایج اولیه واکسن سرطان ریه نوید بخش است
 • موز باعث کاهش فشار خون و سکته قلبی و درمان زخم می ...
 • آب قورباغه محبوب ترین نوشیدنی در پرو
 • اثرات متامفتامین بر روی مرحله رم REM خواب(اختلال خ...
 • معتادان به کراک و شیشه به رسانه ها می خندند
 • سندرم استيون جانسون Stevens Johnson
 • اعتیاد به روایت تصویر
 • اختلالات رفتار جنسی در معتادان به ماده مخدر متام...

 • opium.site: چه کسی متامفتامین (شیشه)مرا جا بجا کرد


 • opium.site: افزایش 60 برابری قیمت دولتی داروهای ترک اعتیاد و کاهش ...
  opium site ساخت داروی گیاهی ترک اعتیاد به مخدر شیشه متامفتامین
  opium.site: قیمت داروهای ترک اعتیاد در بازار آزاد در تیر ماده 1392 ...
  opium.site: افزایش بهای داروهای ترک اعتیاد و ارزان شدن قیمت مواد مخدر

  هیچ نظری موجود نیست: