حرکت انتحاری پلیس ترکیه در انهدام قاچاقچیان روانگردان بونسای در ترکیه


حرکت انتحاری پلیس ترکیه در انهدام قاچاقچیان این کشور
شنبه - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
تهران-ایسکانیوز: 500 تن از نیروهای پلیس استانبول روز جمعه طی عملیاتی، منازل و محل کار اعضای یک شبکه قاچاق قرص‌های روانگردان را مورد حمله قرار دادند.

بنابر گزارشی از روزنامه زمان ترکیه، نیروهای پلیس استانبول روز جمعه در یک عملیات همزمان منازل و محل کار اعضای شبکه قاچاق قرص‌های روانگردان موسوم به بونازی را مورد یورش قرار دادند.این عملیات گسترده از طریق زمین و هوا از صبح امروز آغاز و همچنان ادامه دارد.

گزارش های اولیه حاکی از دستگیری شماری از این افراد در منطقه عمرانیه در استانبول است.

هفته گذشته اولیای تعداد زیادی از کودکان و جوانان در استانبول با شکایت از رواج قرص‌های بونازی به مسوولان دولت هشدار داده بودند که فرزندانشان در دام مرگبار مواد مخدر صنعتی ارزان قیمت گرفتار شده‌اند.

طی یک سال گذشته رواج یک نوع قرص رونگردان صنعتی ارزان قیمت به نام بونازی(بونسای ) در ترکیه موجب کاهش سن استفاده از مواد مخدر در این کشور و افزایش مرگ و میر جوانان و حتی کودکان شده است.

جامعه ترکیه اکنون نگران آینده کودکان و جوانان خود است و جمعیت هلال سبز این کشور که وظیفه مبارزه با اعتیاد به مشروبات الکلی، دخانیات و مواد مخدر را دارد و وزارت بهداشت ترکیه با هشدارهای پی در پی در مورد کاهش سن استفاده از مشروبات الکلی، دخانیات و قرص های روانگردان به 9 سال، ناقوس خطر را به صدا درآورده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست: