شیوع مصرف هروئین در بین جوانان امریکا افزایش یافته است

نتایج یک مطالعه جدید در آمریکا نشان می‌دهد کسانی که معتاد به ماده مخدر هروئین  هستند، اغلب در بین سنین جوانی هستند و  عمدتا برای تسکین درد هروئین مصرف می کنند و مصرف هروئین در بین جوانان شهری و روستایی در امریکا به یک نسبت است
 همچنین در کشورهای دیگر اغلب مصرف کننده های هروئین  افراد سفیدپوست می باشند . براساس تحقیقات صورت گرفته روی 9000 معتاد به موادمخدر در مراکز درمانی آمریکا 90 درصد معتادان به ماده مخدر هروئین، زنان و مردان سفیدپوست جوان با میانگین سنی 23 سال هستند.
به گزارش شبکه تلویزیونی ریکاوری، آمار مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا نشان می‌دهد که در سال 2007 میلادی در این کشور بیش از 2000 نفر به دلیل سوءمصرف این ماده مخدر جان خود را از دست دادند.
برخلاف امروزه، زمانی که استفاده از ماده مخدر هروئین در دهه های  1960 و 1970 فراگیرشد، مصرف‌کنندگان آن عمدتا مردان جوانی بودند که در شهرها زندگی می‌کردند. در حالی که امروزه معضل اعتیاد به این ماده مخدر، دیگر یک مشکل درون شهری نیست. معتادان به هروئین معتقدند که در ابتدای کار برای تسکین درد آن را استفاده کرده‌اند اما به تدریج به این ماده معتاد شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست: