علت گرایش شیشه‌ای‌ها به مصرف هروئین.

یک روانشناس حوزه اعتیاد با بیان اینکه شیشه بیخوابی می‌آورد و خواب را از چشمان معتاد دور می‌کند گفت: تنها هروئین است که می‌تواند آنها را بخواباند و به همین دلیل مصرف کنندگان شیشه، به مصرف هروئین گرایش پیدا می‌کنند.
روانگردان‌ها بی‌خوابی می‌آورند/ گرایش شیشه‌ای‌ها به مصرف هروئین برای درمان بیخوابی است
سعید صفاتیان، رئیس کار گروه کاهش تقاضا در کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌گو با فارس از عدم ارائه آموزش‌های لازم در زمینه مواد مخدر به جوانان گلایه کرد.
وی گفت: سطح آگاهی در مورد مخدرهای توهم‌زا در سطح کشور پایین است و باید نسبت به آموزش در سراسر کشور اقدام شود.
صفاتیان تاکید کرد: مثلا بسیاری از جوانانی که به مصرف شیشه روی می‌آورند نمی‌دانند که این ماده توهم‌زا خواب را از چشمان آنها می‌رباید.
وی ادامه داد: پس از اینکه مدت زمانی از مصرف شیشه به طور مرتب، گذشت، فرد مصرف کننده نمی‌تواند بخوابد و دچار مشکلات بی‌خوابی می‌شود.
به گفته رئیس کار گروه کاهش تقاضا در کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام این فرد تمام تلاش خود را برای یافتن دارویی که او را بخواباند می‌کند اما تنها به یک گزینه می‌رسد و آن هروئین است.
وی خاطرنشان کرد: ما باید به جوانانمان آموزش دهیم که و آنها را با عواقب مصرف شیشه و سایر مواد مخدر آشنا کنیم، آنها باید بدانند که مصرف شیشه مصرف هروئین را در پی دارد.
صفاتیان این موضوع را دلیلی بر مصرف چندگانه موادمخدر از سوی معتادان دانست و گفت: به همین دلیل است که افراد معتاد همزمان دست به مصرف چند نوع مواد مخدر می‌زنند.
 
علت گرایش شیشه‌ای‌ها به مصرف هروئین

هیچ نظری موجود نیست: