افزايش گرايش تحصيلكرده ها به مصرف مواد مخدر

معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است اذعان کرد: ۳۷۰۰ شهید نیروی انتظامی خود گواه فعالیتهای شبانه روزی مبارزه با مواد مخدر است.
افزايش گرايش تحصيلكرده ها به مصرف مواد مخدر
 
احمد کاهه در همایش "اعتیاد و جوانان" با بیان اینکه مواد مخدر یکی از آسیب ها، انحرافات و جرائم مهم اجتماعی است، گفت: معضل مواد مخدر در حال افزایش و توسعه است که راه کاهش آن تنها در مقابله و برخورد خلاصه نمی شود بلکه در برابر چنین معضلی باید از تمامی عوامل سود جست.

کاهه با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد افزایش روز افزون گرایش به مصرف مواد مخدر در بین قشر تحصیل کرده بخصوص دانشجویان هستیم، گفت: مهترین کار در مبارزه با مواد مخدر پیشگیری است و دانشگاه‌ها با توجه به ظرفیت علمی خود می توانند کمک شایانی در این زمینه صورت دهند.

دکتر حمید صرامی، مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری نیز در این مراسم بابیان اینکه سازمان بهداشت جهانی یکی از بحران های امروز جوامع را اعتیاد مطرح کرده است، افزود: اگر خرده نظامهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مناسب و به نحو مطلوبی در هر جامعه‌ای اجرا شود، عملکرد خوبی در قبال بحران اعتیاد خواهیم داشت.

صرامی افزود: اگر این خرده نظام ها به نحو مناسبی اجرا نشوند، شاهد نارضایتی اقشار مختلف جامع بخصوص جوانان خواهیم بود که در نتیجه برای گریز از این واقعیت های تلخ روی به مواد مخدر خواهند آورند.

دکتر حسن احدی، مدیرگروه روانشناسی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات نیز در همایش "اعتیاد و جوانان " گفت: دانشجویان از جمله باهوش‌ترین افراد جامعه و به نوعی مسئولان آینده جامعه هستند که می‌توانند دیگران را در ارتباط با مواد مخدر آگاه سازند، آنها باید بدانند که در مواجه بایک فرد معتاد چگونه برخورد کنند.

وی با بیان اینکه اختلالات روانی، اجتماعی، حسی از جمله عوارض استفاده از مواد مخدر هستند افزود: در دسترس بودن، پذیرش اجتماعی از سوی فرد، فشارهای دوستان، شخصیت و ژنتیک خود فرد تأثیر مستقیمی در شروع استفاده از مواد مخدر دارند و به دلیل سرخوشی و لذت لحظه‌ای، کاهش درد و اضطراب، تقویت روابط اجتماعی مبادرت به استفاده مداوم از مواد مخدر می کند، غافل از اینکه به مرور زمان این تأثرات از بین رفته و موجب اعتیاد وی می شود.

دکتر تهمینه باهری رئیس مرکز تحقیقات و آزمایشگاه تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز در این همایش گفت: مواد مخدر به انواع سستی زا، توهم زا ، محرک و توان افزا تقسیم بندی می شوند که فرد مصرف کننده برای احساس دوباره این شرایط به مصرف هر روزه آن روی می آورد.

وی افزود: عفونت های پوستی، بیماریها و عفونت های قلبی و عروقی، اختلالات کبدی، تنفسی،کلیوی، ابتلا به HIV، بیماریهای عصبی و روانی از جمله موارد ناشی از مصرف مواد مخدر بخصوص هروئین است.

کشف ماده مخدر جدید با مارک " احمدی نژاد " با یک هلال ماه و سه ...
شناسایی ۵۱ سایت برای جذب مشتری مواد مخدر شناسایی ۵۱ ...
برخورد با هرگونه خريد يا فروش مواد مخدر و روانگردان در فضاي ...
تاثیر مثبت برداشتن تحریم ها بر موضوع مقابله با مواد مخدر
ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران مثل معتادان رفتار می کند
عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با مواد مخدر در مقابله با مخدر گل ...
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ:تهران دیگر ...
پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تنها مرجع شناسایی مواد مخدر جدید ...
ارزیابی عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در سالی که گذشت
انتقاد رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از مجلس / بهترین دفاع ...
ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران با اطلاع رسانی غلط و ایجاد ...
ستاد مبارزه با مواد مخدر دن کیشوتی که با شتر مرغ به مبارزه ...
اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر چند سالی تنبلی کرده اند و باید ...
معرفی وزیر جدید وزارت مبارزه با مواد مخدر - Opium.Site وبلاگ ...
گشت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر برای کنترل فروش ترامادول ...
علیرضا جزینی قائم‌مقام ستاد مبارزه با موادمخدر شد-طاهری؛ ...
اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر باید فعال شوند - Opium.Site ...
انتقاد از تنبلی ستاد مبارزه با مواد مخدر را من تکذیب می کنم
هدفمان از مبارزه با مواد مخدر، گران کردن نرخ مواد بوده؟! - Opium ...
کویت در مبارزه با مواد مخدر تاکنون استراتژی موفقی داشته ...
در مبارزه با مواد مخدر شکست خوردیم - Opium.Site وبلاگ رسمی ...

هیچ نظری موجود نیست: