هشدار نسبت به ورود قانونی روانگردان‌های جدید که درمانی برای ان نداریم

هشدار نسبت به ورود روانگردان‌های جدید که درمانی برای ان نداریم
۱۴ اسفند ۱۳۹۲ 
مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: داروهای اعتیادآوری با منشأ گیاهی و صنعتی هستند که به آنها روانگردان‌های جدید و تازه می‌گویند و احتمال ورود این مواد به کشور وجود دارد.
به گزارش جهان، فرید براتی سده در گفت و گو با فارس، گفت:سازمان ملل اعلام کرده که نسل چهارم موادمخدر در قالب داروهایی است که به آنها روانگردان تازه گفته می شود.

وی ادامه داد: در گزارش ۲۰۱۳ سازمان ملل به این روانگردانهای جدید اشاره شده است که بخشهایی از آن می تواند به کشور وارد شود.

مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مهم این است که برای مقابله با این مواد روانگردان جدید آماده باشیم و رویکرد جدید ستاد مبارزه با موادمخدر در بحث پیشگیری،مقابله و درمان مثبت بوده و در حال استقرار است.

براتی سده افزود: اغلب این موادمخدر با عنوانهای جدید وارد بازار می شوند در حالی که همان محرکهای قبلی هستند به همین دلیل پروتکل درمانی برای این اقلام تهیه نشده است.

وی با اشاره به وجود یک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد در کشور گفت:متأسفانه برای همه این تعداد امکانات کافی موجود نیست.

مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: این به معنی عدم فعالیت دستگاه‌ها نیست بلکه حمایتها کم است به طوری که از کل آماری که موجود است فقط ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش قرار دارند
.
هشدار نسبت به ورود قانونی  روانگردان‌های جدید که درمانی برای ان نداریم
بحث فلسفی
اول می گویند
مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: داروهای اعتیادآوری با منشأ گیاهی و صنعتی هستند که به آنها روانگردان‌های جدید و تازه می‌گویند
بعد ذکر می کنند
بخشهایی از آن می تواند به کشور وارد شود.
و سرانجام برهر چه گفته خط بطان میکشد
براتی سده افزود: اغلب این موادمخدر با عنوانهای جدید وارد بازار می شوند در حالی که همان محرکهای قبلی هستند به همین دلیل پروتکل درمانی برای این اقلام تهیه نشده است.
نتیجه می شود
مواد روانگردان جدید وارد می شود اما ما اطلاع رسانی نمی کنیم زیرا می گویم این ها جدید نیستند و سرانجام اگر مردم معتاد شدند ما پروتکل درمانی نداریم
پس
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر: ورود 340 نوع ماده مخدر به کشور
سعید صفاتیان :ماده مخدر اسپایس هنوز به ایران نیامده است ...
هیچ نظری موجود نیست: