کودکان زنان معتاد به شیشه، دچار تشنج می شوند

استاد دانشگاه علوم پزشکی:

کودکان زنان معتاد به شیشه، دچار تشنج می شوند

تهران - استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: زنانی که در دوران بارداری، شیشه مصرف می کنند، کودکانشان دچار تشنج خواهند شد.
ˈ برزو دهقانی ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: شیشه مخرب ترین ماده مخدر بر روی سیستم عصبی است و فرزندان این دسته از زنان، از سن سه سالگی به بعد دچار حالت های عصبی شدید و تشنج می شوند.

این روانپزشک با بیان اینکه اکثر زنان به واسطه همسرشان معتاد می شوند، اظهار داشت: مصرف شیشه باعث تحریک سلول های مغزی، حالت تهاجمی و اختلال در حرکات جسمی می شود.

دهقانی ادامه داد: به مرور زمان، فرد معتاد به شیشه دچار علایم بدخلقی و افسردگی شده و اختلال حرکتی مثل پارکینسون نیز در وی ظاهر می شود.

وی با بیان اینکه سه تا شش ماه پس از ترک شیشه، علائم این اعتیاد فروکش می کند، گفت: 40 درصد زنان معتاد به شیشه پیش از فرا رسیدن شش ماه، دوباره مصرف شیشه را آغاز می کنند.

دهقانی با اشاره به اینکه شیشه بر مغز و اعصاب مرکزی تاثیر می گذارد و تغییراتی شبیه اختلالات روان پریشی درفرد مصرف کننده ایجاد می کند، گفت: زنان معتادی که برای ترک اعتیاد به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می کنند، در گروه سنی ۲۹ تا ۳۵ سال قرار دارند.

بر اساس گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر، حدود 270 هزار زن در کشور معتاد هستند و شیشه بیشترین مصرف را در بین آنان دارد.

هیچ نظری موجود نیست: