تابوی مواد مخدر باید شکسته شود/ به جای «معتاد» از کلمه «مصرف‌کننده» استفاده کنیم

تابوی مواد مخدر باید شکسته شود/ به جای «معتاد» از کلمه «مصرف‌کننده» استفاده کنیم

 دبیر کنگره 60 گفت: باید تابوی مواد مخدر شکسته شود و دیگر کلمه معتاد را استفاده نکنیم و به جای آن، مصرف‌کننده بگوییم.
 به گزارش فارس، دژاکام دبیر کنگره 60 در حاشیه برنامه ورزشی هفتگی معتادان بهبودیافته که هر صبح جمعه در پارک طالقانی برگزار می‌شود نسبت به نبود امکانات ورزشی گلایه کرد و گفت: از تربیت بدنی تهران تقاضا داریم تا به ما زمین ورزش بدهد.
وی ادامه داد:‌ متأسفانه تعدادی از ورزشگاه‌های زیرمجموعه تربیت بدنی با ما همکاری نمی‌کنند و ورزشگاه خود را به ما اجاره نمی‌دهند.
دبیر کنگره 60 با بیان اینکه ورزشگاه شیرودی و هفت‌تیر همکاری مناسبی با کنگره 60 دارند، گفت:‌متأسفانه ورزشگاه تختی با وجود اینکه ما زحمت کشیدیم تا زمین تیراندازی آن را آماده کنیم اما اکنون این زمین را به ما اجاره نمی‌دهند.
وی همچنین در مورد زمان آغاز فعالیت‌های کنگره 60 گفت: فعالیت ورزشی کنگره از 10 سال پیش آغاز شد و در 14 رشته ورزشی اکنون فعالیت می‌کند.
به گفته وی هم اکنون کنگره 60 دارای 40 مرکز در اکثر شهرهای کشور است و در رشته‌هایی چون فوتبال،‌ شنا، تیراندازی، بسکتبال، کبدی، کشتی، تنیس روی میز و بدمینتون فعال است.
دژاکام همچنین در مورد مواد مخدر گفت: باید تابوی مواد مخدر شکسته شود و کلمه معتاد را دیگر استفاده نکنیم و به جای آن، مصرف‌کننده بگوییم.
وی به نحوه برخورد یک فرد با داماد مصرف‌کننده‌اش اشاره کرد و گفت:‌ اولین چیزی که به ذهن این فرد می‌رسد و به زبان می‌آورد این است که طلاق دخترش را بگیرد درصورتی که می‌تواند نسبت به درمان داماد خود اقدام کند.
دژاکام در مورد شعار اجتماعی‌شدن مبارزه با مواد مخدر که از سوی رحمانی فضلی مطرح شده است، گفت: زمانی ما می‌توانیم بگوییم مبارزه با مواد مخدر اجتماعی شده است که با کارمند مصرف‌کننده خود در وزارت کشور برخورد قهری نداشته باشیم.
دبیر کنگره 60 ادامه داد:‌ هر زمان کارمند خود را از وزارتخانه اخراج نکردیم می‌توانیم بگوییم مبارزه اجتماعی شده است.
دژاکام افزود: به عقیده من برخورد قضایی و پلیسی با مصرف‌کنندگان باید کاهش یابد، چراکه این افراد بیمار هستند.

هیچ نظری موجود نیست: